Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Sistem ÖnerinPLS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar elimde eski bilgisayarıma ait belirli parçalar var gtx750 ti ile kurulmuş bir sistemdi i3 4150 vardı işlemci olarak fakat bu sistemi biraz yükseltmek istiyorum. Aşağıdaki parçaların yanına hangi işlemci ve hangi ekran kartı olmalı sizce?

Anakart: Asus H81M-D R 2.0
RAM: 8+8 16GB
HDD: 1TB
İşlemci : Önerilerinizi bekliyorum
Ekran Kartı : Önerilerinizi bekliyorum

Öneri istememin sebebi hangi kartın hangi işlemcinin uyumlu olacağını falan gerçekten hiç bilmiyorum lütfen ama lütfen bana yardımcı olun bütçe konusunda herhangi bir sıkıntım yok kendimi daraltmak istemiyorum çünkü aylardır sırf bilgisayar için hem okuyup hem çalıştım o yüzden istediğim şeyi almak istiyorum ancak ve ancak GTA 5 olsun veya diğer oyunlar olsun çok grafik isteyen oyunlar oynamıyorum oynadığım en yüksek grafikli oyun fortnite olabilir hani onun dışında lol, cs go falan bu şekilde oyunlar oynuyorum o yüzden çok yüksek şeyler istemiyorum ortalama bişeyler istiyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakrtının i5 4.nesil ve i7 4. nesil işlemcilere ,çok geniş yelpazede bi desteği var. Linkte hepsi var.Bu işlemciler artık sıfırı yok. Hepsini ancak 2.elde bulabilirsin. i5 serisi alırsan 450-700 tl arası, i7 alırsan, en üstü , i74790 - 1000 tl civarı bulursun. K eki olanlara bakınma .overclock işlemcisidirler. Hem daha pahalı olurlar ,hem sendeki anakart ,overclock yapamaz.
Önce işlemci işini halletmen lazım. Çünkü aldığın işlemciye uygun ,e.kartı önerilir. Yerinde olsam,zor bulunuyor ama i7 4770 işlemci bakınırdım. i7 4790 a göre daha ucuz olur. Veya i7 bulamazsan ,mecburen i5 serisine yöneleceksin.

Sistem ÖnerinPLS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkür ederim peki sizce parama kıyıp tamamen bu sistemi bırakıp her şeyi 0 dan kurmalı mıyım ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hayır,yeni sisteme geçmen demek elindeki güzelim 16 gb rami yok pahasına satıp, tekrar DDR4 ram alman demek. Külli masraf. Sakın yapma.