Bilgisayar sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Duchessi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar size bi sorum olucaktı.Bilgisayarı geçn hafta aldım, aldığım zaman oyunlarda kasma, normal masaüstünde iken donma felan hiç yoktu fakat bugün sabah saat 2:10 gibi felan csgo'ya girmek istedim ve fps 30' du. Normalde csgoda rekabetçide 290 fps'i görmüştüm ama şuanda fps 30 dan yukarı çıkmıyor. Bu sadece csgo'da değil bütün oyunlarda böyle, masaüstünde bir uygulama gireceğim zaman aşırı yavaşlıyor ve baya bekliyorum. Sebebini internette araştırdım, ekran kartının güncellemesi olduğunu düşündüm ve güncellemeye çalıştım fakat son sürümü olduğundan bıraktım, windows'un 1803 numaralı sürümünü kullanıyorum, bunu güncellemeye çalıştım belki 1809 felan vardır diye. Youtube da birtane dosya ile denedim güncellendi dedi fakat hala istediğim sorunu çözemedim. Son olarak xboxdaki dvr olayını kapat dediler, o bende açık olmadığından oyun modunu denedim, onuda tam kapatabildim mi bilmiyorum. Bilgisayar normalken sıcaklık min 54°c max 62°c oluyor. Csye girdiğimde ise min 56°c max 67°c oluyor. Acaba termal macun yenileyip bu sorunu çözebilir miyim ?
Ha birde aklıma gelmiş iken, ekran kartını silip tekrar yükledim, steam dosyalarını yeniledim, oyun içerisinden dikey senkranizasyonu kapattım. Format atmak istemiyorum çünkü bilgisayardaki bütün oyunları tekrar yüklemek zorundayım , bütün ayarları tekrar yapmak zorundayım ve sıfırladığımda hala aynı olursa üzülürüm. Yorumlarınızı bekliyorum, yazdıklarımı tekrar yazmazsanız sevinirim.

Bilgisayar sistemim
Ekran kartı : gt 1030
Işlemci : i5 3470
Ram : 6 gb

Eskiden csgo;
Yüksek ayarlar - 100 ~ 120 fps arası
Şimdi csgo;
Düşük ayarlar - 10 ~ 30 fps arası

Eskiden fortnite;
Orta , düşük ayarlar - 120 ~ 150 fps arası
Şimdi fortnite;
Orta düşük ayarlar - 2 ~ 60~ 100 ~ ? Ani düşüş yaşayıp tekrar yükseliyor ve 10 saniyede bir oluyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Auslogigs Boostspeed ile düzeltmeyi dene.

Samet4129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni guncellemeden sonra fps düşüşü oldu. 1030 ekran kartı yetersiz gibi

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Oyun mu güncellendi, Windows mu ?

Samet4129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1030 yetersiz bir kart csgo icin ondan kaynakli en az 1050 4gblik veya 4gblik amdnin kartlari sart . 1030 ile aldigin düşük fps gayet normal.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oyun mu güncellendi, Windows mu ?

Csgoya buyuk guncelleme geldi battle royale modu ve istemci degisti. Bu guncelleme fps dususune neden oluyor. Benim basimada geldi ve ekran kartini degistim. ikinci el bir ekran karti al 4gblik 128 bit yeter

Son düzenleme:

yagizaden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Auslogigs Boostspeed kullanmanı tavsiye ederim