Bilgisayar Müh. için laptop tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

defsoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben Bilgisayar Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Yeni bi laptop almak istiyorum.. (Oyun oynamıyorum)

Başlarda Macbook almayı düşünmüştüm fakat bazıları (C++ öğreniyoruz Visual Studio yok dediler ama Mac de var sanırım yanlış görmediysem) alma çoğu şeyi desteklemiyor dediler.. Diğerleride almamı öneriyor kafam çok karıştı..

Almışken uzun bir süre kasmadan rahatca kodlayıp işlerimi halledebileceğim laptop istiyorum. Lenovo ve Macbook arasında kaldım tecrübesi olan var mı ne tavsiye edebilirsiniz lütfen?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Bütçen genişse harici GPU'su olan MacBook bak derim.

Reaksiyon puanı
602
Bütçe ne kadardır? MSI ve Asus alıncaksa daha dikkatlı bakılması şarttır.
Şimdi @utkuversus dan öğrendim Macbook olduğunu :D.

Macbook bilgisayarları performansı duruyor hem macOS 10.13 gibi işletim sistemlerin kullanılması daha iyi. Artık bilgisayarlar Windows 10 kullanmakta. Windows 10 özelliklerinden kaynaklı olabilir bir yavaşlık belirtisi var. Ondan dolayı Windows 10 bilgisayar aldığınızda Windows 7 yüklemenizi tercih ederim. Ayrıca BIOS sürücüsünün olması gerekli olabilir Windows 7 yüklemek için. Bazı Asus bilgisayarlarında BIOS sürücüsü yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bütçen ne kadar? Bilgisayar mühendisliği okuyorum bende sana tavsiyem ilk etapta Mac alma. Sadece kod programları değil başka lazım olacak programlar olacak ve bunların bir kısmı Mac de yok. Ayrıca bu programların çoğu da paralı olduğu için Mac de şansın azalıyor. Mühendis olduktan sonra alabilirsin ama öğrencilik için ben önermem şahsen.

defsoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçen ne kadar? Bilgisayar mühendisliği okuyorum bende sana tavsiyem ilk etapta Mac alma. Sadece kod programları değil başka lazım olacak programlar olacak ve bunların bir kısmı Mac de yok. Ayrıca bu programların çoğu da paralı olduğu için Mac de şansın azalıyor. Mühendis olduktan sonra alabilirsin ama öğrencilik için ben önermem şahsen.

Şöyle laptobu almanyadan alıcam çoğu kişi lenovo al dedim.. almışken dediğim gibi öğrencilik hayatımda bana sorun yaşatmıcak laptop almak istiyorum bütce şuan belli değil..

Min 8gb ram i7 ssd olan al dediler siz hangi özellikleri önerebilirsiniz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütce belli değil şuan almanyadan alıcam laptobu.. 2. asus laptobumu kullanıyorun soğutucu kullanmama rağmen kasma ve ısıtma problemi yaşıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütce belli değil şuan almanyadan alıcam laptobu.
Şimdi @utkuversus dan öğrendim Macbook olduğunu :D.

Macbook bilgisayarları performansı duruyor hem macOS 10.13 gibi işletim sistemlerin kullanılması daha iyi. Artık bilgisayarlar Windows 10 kullanmakta. Windows 10 özelliklerinden kaynaklı olabilir bir yavaşlık belirtisi var. Ondan dolayı Windows 10 bilgisayar aldığınızda Windows 7 yüklemenizi tercih ederim. Ayrıca BIOS sürücüsünün olması gerekli olabilir Windows 7 yüklemek için. Bazı Asus bilgisayarlarında BIOS sürücüsü yok.

Macbook alırsanda iyisini al diyorlar bütcem ona yeter mi şuan tam emin değilim.. lenovo önerir misiniz?

Son düzenleme:

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Öncelikle şunu belirtiyim evet kod yazmak için pc önerilebilir ama artık yeni çıkan sistemlerin hepsinde kod yazabilirsiniz eğer oyun oynamıcaksanız ekran çözünürlüğü yüksek ve ssd'si olan bir pc işinizi görür.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Markaya bağlı kalma model odaklı bak. Bu bazı markalar için istisna tabi ben genelde Casper ve HP önermem. Lenovo, Dell, Asus, MSI, Acer iyi markalardır fakat dediğim gibi model araştırması yapman gerek. Bir model çok ısınıyorken diğer model buz gibi kalabilir aynı marka içinde. Net bir bütçe belirtmeden sana uygun bir bilgisayar önerisi yapamayız ama dediğim gibi öğrencilik hayatı için Mac bana göre gereksiz. Daha sonrası için elbette alınabilir.

defsoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markaya bağlı kalma model odaklı bak. Bu bazı markalar için istisna tabi ben genelde Casper ve HP önermem. Lenovo, Dell, Asus, MSI, Acer iyi markalardır fakat dediğim gibi model araştırması yapman gerek. Bir model çok ısınıyorken diğer model buz gibi kalabilir aynı marka içinde. Net bir bütçe belirtmeden sana uygun bir bilgisayar önerisi yapamayız ama dediğim gibi öğrencilik hayatı için Mac bana göre gereksiz. Daha sonrası için elbette alınabilir.

Teşekkür ederim.. almanyadaki fiyatlar şuan 1000 ve 2000 euro arasında ona göre alacağım bende

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Teşekkür ederim.. almanyadaki fiyatlar şuan 1000 ve 2000 euro arasında ona göre alacağım bende
O zaman şu iki üründen birini rahatlıkla önerebilirim tabi oyun oynamayacağım dediğiniz için. Bu konuda emin misiniz? O fiyatlara çok iyi GTX 1070 ekran kartlı laptop bulunur çünkü.