bilgisayar kapanınca klavye ve farenin herhangi bir tuşuna basınca ışıkları yanıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

bilgisayar kapanınca klavye ve farenin herhangi bir tuşuna basınca ışıkları yanıyor bu sorun pc den mi yoksa klavye ve faredenmi anlamadım ve pc yüzünden ise sebebi ne

Prize bağlı olduğu sürece elektrik varsa bilgisayar kapansa dahi içeride enerji olur.USB girişlerinde klavye ve mousenin ışık mekanizmasındaki lambanın yanacağı miktarda enerji var.Mesela telefon bağlayın şarj etmeyebilir ama ışık yanıyor.Çok düşük bir elektrik mevcut şuan.
Eğer PC komple kapalı fişlerden çekilmiş şekilde ışık gelseydi tuhaf olurdu :)

Death Mark

Madness
Yönetici
Moderatör
Benim G105 te yanıyor sonra sönüyor kullandığım preonun mause da sürekli ışığı yanıyor zaten PC kapalı olsa yine azda olsa elektrik akımı geçiyor dikkat edersen anakarttanda bazı ışıkların yandığını görürsün

Prize bağlı olduğu sürece elektrik varsa bilgisayar kapansa dahi içeride enerji olur.USB girişlerinde klavye ve mousenin ışık mekanizmasındaki lambanın yanacağı miktarda enerji var.Mesela telefon bağlayın şarj etmeyebilir ama ışık yanıyor.Çok düşük bir elektrik mevcut şuan.
Eğer PC komple kapalı fişlerden çekilmiş şekilde ışık gelseydi tuhaf olurdu :)
Benim G105 te yanıyor sonra sönüyor kullandığım preonun mause da sürekli ışığı yanıyor zaten PC kapalı olsa yine azda olsa elektrik akımı geçiyor dikkat edersen anakarttanda bazı ışıkların yandığını görürsün
usbde elektrik kalıyor klavyede ve farede ışık olması normal.
herkese teşekkürler ilginiz için bende tik vardır ufak ayrıntıların sebebini merak ederim o yüzden açmıştım bu konuyu öğrendiğim iyi oldu :D