Bilgisayar Hiçbir Ses Cihazını Tanımıyor

Bu konuyu okuyanlar

Beyefendi59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba arkadaşlar ilk önce sistemimi söyleyim : intel pentium g4600, gtx 1050ti, gigabyte b250m-d2v, hyperx 8gb 2400
bu gün lol atıyordum sinirlenip masaya vurdum sistem dondu bi an alışıktım bu duruma res atarım düzelir dedim düzeldi de fakat ses gelmiyordu nedense biraz bakındıktan sonra high definition audio denetleyicisin de ünlem işareti olduğunu gördüm yazılımsal bir hatadır deyip birkaç kere silip yükledim ama olmadı en sonunda kızdım ve format attım bilgisayara win 10 64bit. Bütün driverları windows kendisi kurdu zaten ama yine aynı hatayı alıyorum.high definition audio denetleyicisi üzerinde ünlem işareti var. Belki donanımsal bir hatadır dedim arka jag yerine ön jag girişine bağladım kulaklığı yine olmadı, kulaklık yerine hoporlör taktım yine olmadı. realteki defalarca kurdum olmadı sizin öneriniz nedir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

73146

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
ekran kartı sürücüsünü kaldır yeniden kur high definition onun üzerinde diye biliyorum (=

Beyefendi59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir daha format attım ve pc nin tozunu filan aldım düzeldi ama bu sefer d ye de format attım