Bilgisayar gözlüğü kullananlar bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Emregng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gözümde herhangi bir problem yok fakat bilgisayar başında durdukça gözlerim kuruyor, kızarıyor bunun için bir arkadaşım bilgisayar gözlüğü önerdi doktora gitmeden bilgisayar gözlüğü alınır mı? Ve faydası olur mu? Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? lütfen gözlük önerisi de olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen moderatör:

Brkycett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gözümde herhangi bir problem yok fakat bilgisayar başında durdukça gözlerim kuruyor, kızarıyor bunun icin bi arkadaşım bilgisayar gözlüğü önerdi doktora gitmeden bilgisayar gözlüğü alınır mı ? Ve faydası olur mu ? Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen gözlük önerisi de olur. Teşekkürler
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlüklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktığın bir işi yaparken filtreyi çıkarırsın.) Ben de kullanıyorum öneririm.

Son düzenleyen moderatör:

Emregng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlûklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktıgın bi işi yaparken filrteyi cikarirsin.) Ben de kullanıyorum öneririm.[/QU
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlûklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktıgın bi işi yaparken filrteyi cikarirsin.) Ben de kullanıyorum öneririm.
Pek anlamadim simdi moduler gozluk derken ve kullandiginiz gozlugun modelini yazabilir misiniz ?

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Bir başkasının uyguladığı bu yöntem herkeste aynı olumlu sonucu veremeyebilir. Bunun için bir doktora görünmenizde fayda var. Belki sebepleri farklıdır.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ekran ışığını azalt, (Bazı manyaklar son seviyede kullanıyorlar, ben 30 saniye bakamıyorum)
Bilgisayar ekranına arkadan ışık (pencere, lamba vs.) gelmesini engelle,
Geceleri gece moduna geç (Windows 10 ise)
Ekrana çok yakından bakma

Necdet Sağlam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Gözümde herhangi bir problem yok fakat bilgisayar başında durdukça gözlerim kuruyor, kızarıyor bunun için bir arkadaşım bilgisayar gözlüğü önerdi doktora gitmeden bilgisayar gözlüğü alınır mı? Ve faydası olur mu? Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? lütfen gözlük önerisi de olur. Teşekkürler.
Merhaba, ben bu konuda ciddi bir araştırma yaptım açıkçası, ekşi vs diğer forumlarıda ciddi check ettim. En çok satan ve en çok memnun kalınan bilgisayar gözlüğü MOOV. Lens kalitesi gayet başarılı ve gerçekten de işe yarıyor. Kullandığım ürünün görselini de ekliyorum, saygılar

Ekli dosyalar

• CA4594D3-183F-4899-9275-61691D9B0B69.jpeg
    CA4594D3-183F-4899-9275-61691D9B0B69.jpeg
    109.6 KB · Görüntüleme: 305

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Eskiden bende kullanırdım ilk taktığında hayatı 4K görüyorsun zamanla gözlükleri temizlemek sinirden kanser ettiği için bıraktım şuan taktığımda gözümü ağrıtıyor büyük ihtimalle göz derecem yükseldi

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Bilgisayardayken benim gözlerim ağrıyo ya bildiğin, bende mi kullansam

Necdet Sağlam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Eskiden bende kullanırdım ilk taktığında hayatı 4K görüyorsun zamanla gözlükleri temizlemek sinirden kanser ettiği için bıraktım şuan taktığımda gözümü ağrıtıyor büyük ihtimalle göz derecem yükseldi
Gözlerin numaralı ise sıkıntı
Bilgisayardayken benim gözlerim ağrıyo ya bildiğin, bende mi kullansam
Gözlerin numaralı değilse tavsiye ederim, numaralı ise göz doktoruna görün derim

Son mesajlar