Bilgisayar Formattan Sonra Kasma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Sefa Tunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün pc ye format attm ancak hardk disk imin birisi bozuldugu için formatta 80 gb lık diski 50-30 böldü sizce bu durum dan kasma yapabilirmi ve ek olarak anakarta dahi hic bir yükleme yapmadım sizce neden kasiyodur diğer sürücüler yuklü gözüküyor

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Disk bozuk diyorsun ondan kaynaklanıyordur.
Yeniden fomat atmayı dene belki sorun çözülebilir.

Sefa Tunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disk bozuk diyorsun ondan kaynaklanıyordur.
Yeniden fomat atmayı dene belki sorun çözülebilir.
2 hard disk vardı biri bozuk digeri 80 gb 80 gb lığı kuulanıyorum onu c ve d olarak ayırdı c ye 50 d ye 30 verdi

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
2 hard disk vardı biri bozuk digeri 80 gb 80 gb lığı kuulanıyorum onu c ve d olarak ayırdı c ye 50 d ye 30 verdi
Anladım işletim sistemi yeni kurulduysa belki sürücü sorunundan dolayı sistem iyi çalışmıyor olabilir. Driverları güncellemeyi dene.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
sistem özelliklerinizi tam olarak belirtirseniz çok daha iyi yardımcı olabiliriz...

Sefa Tunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım işletim sistemi yeni kurulduysa belki sürücü sorunundan dolayı sistem iyi çalışmıyor olabilir. Driverları güncellemeyi dene.
Driver güncellemeyi denemiştim ama hangisini denediysem en günceli demişti

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhabalar,
sistem özelliklerinizi tam olarak belirtirseniz çok daha iyi yardımcı olabiliriz...
2 gb ram nvdia gt420 2 gb ekran kartı intel core cpu e4500 2.2 ghz işlemci

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Driver güncellemeyi denemiştim ama hangisini denediysem en günceli demişti

2 gb ram nvdia gt420 2 gb ekran kartı intel core cpu e4500 2.2 ghz işlemci
Windows kaç kullanıyorsun ?

Sefa Tunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
2 gb ram nvdia gt420 2 gb ekran kartı intel core cpu e4500 2
Windows kaç kullanıyorsun ?
7

7
Daha once den de ayni sistemle win 7 kullandm ama formattan sonta bu hale geldi bu arada sadece 80 gb lik disk kullanıyorum suan

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Şimdi bakın ben disk boyutunun performansı etkilediğini duymuştum ama emin değilim yazım hacmi muhabbeti vardı bir bakmak lazım. Ancak sizin daha önce kullandığınız harddisk bozulmuş dolayısıyla şuan kullandığınız harddiskin RPM hızı düşük olabilir veya daha farklı donanımsal bir arızası olabilir. Bu sebeple her zamanki ayarlarınızı yapsanızda önceki diskinize nazaran daha yavaş bir kullanımı olabilir. Size tak tavsiyem cmd(komut istemi) ni açın ve oraya chkdsk /f yazıp enter tusuna basın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın windows diskinizi tarayıp hataları düzeltir. Bu büyük ihtimal performansınızı etkileyecektir.

Sefa Tunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

7
Daha once den de ayni sistemle win 7 kullandm ama formattan sonta bu
Şimdi bakın ben disk boyutunun performansı etkilediğini duymuştum ama emin değilim yazım hacmi muhabbeti vardı bir bakmak lazım. Ancak sizin daha önce kullandığınız harddisk bozulmuş dolayısıyla şuan kullandığınız harddiskin RPM hızı düşük olabilir veya daha farklı donanımsal bir arızası olabilir. Bu sebeple her zamanki ayarlarınızı yapsanızda önceki diskinize nazaran daha yavaş bir kullanımı olabilir. Size tak tavsiyem cmd(komut istemi) ni açın ve oraya chkdsk /f yazıp enter tusuna basın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın windows diskinizi tarayıp hataları düzeltir. Bu büyük ihtimal performansınızı etkileyecektir.
Yeterli ayrıcalığınız olmadığından hizmet engellendi diyor

Son mesajlar