Bilgisayar donanımım iyi fakat oyunlarda kasma var.

Bu konuyu okuyanlar

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Monitör - Asus vg248qe 1hz 144ms
Ekran kartı - NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
Ram - 16GB
İşlemci - Intel(R) Core(TM) i3-6098P CPU @ 3.60GHz

Özellikler yukarıda belirttiğim gibi gerekli eksik girdiğim gerekli bir donanım varsa yazın ekleyeyim.
Örnek olarak PUBG'de oyun kimi zaman 100 kimi zaman 140fps çıkabilen bir seyir izliyor fakat buna rağmen oyunda 140 fps ile oynarken 3-4 sn'de bir 50 fps düşüyor ve tekrardan yükseliyor.

Ekran kartı sürücüleri GÜNCEL!!

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Gerekli donanım lazım güç kaynağı kal volt?

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Güç seçeneceklerin Performans'mı ?

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Gerekli donanım lazım güç kaynağı kal volt?
Nasıl öğrenebilirim ? Açıkçası odamda sadece 1 adet priz bulunduğu için ona önce 3 lü ek priz onun üstüne yine bir 3 lü onun üzerine de 5 li bir çoğaltma yaptım toplamda 11 prizin 10 tanesini aktif olarak kullanıyorum :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Güç seçeneceklerin Performans'mı ?
yüksek performans oyun ayarları düşük fakat sonuç aynı :/

Son düzenleme:

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Herhangi bir program ile ısı kontrolü yaptınız mı? Aynı zamanda sistem temizliğini ve arka planda çalışan programları kontrol ediyor musunuz?

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herhangi bir program ile ısı kontrolü yaptınız mı? Aynı zamanda sistem temizliğini ve arka planda çalışan programları kontrol ediyor musunuz?
Ekran kartı asus olduğundan ısınmıyor fanların %30un üzerine çıktığını hiç görmedim arkada çalışan programları da kapatabildiklerimi kapatıyorum spotify ve oyun açık durumda oluyor sadece PARKCONTROL ve MSIAFTERBURNER da kullanıyorum fakat durum bu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yaklaşık %20 civarı bir darboğaz söz konusu bu yüzden olabilir FPS drop.

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Darboğazın önüne geçmek için evet.
bu ekran kartına dengeliyecek olan işlemci nedir sence ?

z
Darboğaz la ilgisi olacağını düşünmüyorum o işlemci bende var ve bende 1050 Ti var ve darboğaz yaşamıyorum.
zaten hemen işlemciyi hemen almayı düşünmüyorum önce oyunların kalitesini arttırıp darboğazı engellemeyi deneyecek ardından msıafterburner'dan gözlemleme yapacak ve darboğaz mı bakacağım varsa şayet o zaman değiştirmek zorundayım

Son düzenleme:

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
bu ekran kartına dengeliyecek olan işlemci nedir sence ?

z

zaten hemen işlemciyi hemen almayı düşünmüyorum önce oyunların kalitesini arttırıp darboğazı engellemeyi deneyecek ardından msıafterburner'dan gözlemleme yapacak ve darboğaz mı bakacağım varsa şayet o zaman değiştirmek zorundayım
i3 8100 kullanabilirsin.Gayet iyidir.Darboğaz yapmaz.Ayrıca 7.ve 8.nesil i5 de kullanabilirsin.

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
i3 8100 kullanabilirsin.Gayet iyidir.Darboğaz yapmaz.Ayrıca 7.ve 8.nesil i5 de kullanabilirsin.
Bf1 oyununu test için uygun buldum
GPU kullanımı %18 - %25 arası seyrediyor düşük ayarlarda
CPU1 %100
CPU2 %100
CPU3 %100
CPU4 %100
Anladığım kadarıyla işlemciyi değiştirmem gerek darboğaz gibi görünüyor sizcede bu darboğaz mıdır ?

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Bf1 oyununu test için uygun buldum
GPU kullanımı %18 - %25 arası seyrediyor düşük ayarlarda
CPU1 %100
CPU2 %100
CPU3 %100
CPU4 %100
Anladığım kadarıyla işlemciyi değiştirmem gerek darboğaz gibi görünüyor sizcede bu darboğaz mıdır ?
Elbette. darboğaz'ın ta kendisi.İşlemci için bütçe nedir?

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Elbette. darboğaz'ın ta kendisi.İşlemci için bütçe nedir?
Bütçesinde değilim dengelesin yeter pc toplamda geçen sene nisanın parasıyla 5137 tl ye Vatan bilgisayarda toplamıştım bu kadar parayla bf1 de bile 30 fps alıyorsam bu ayıptır

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Bütçesinde değilim dengelesin yeter pc toplamda geçen sene nisanın parasıyla 5137 tl ye Vatan bilgisayarda toplamıştım bu kadar parayla bf1 de bile 30 fps alıyorsam bu ayıptır
Sisteminiz'in diğer parçaları gayet iyi fakat işlemci kötü olmuş.İ3 8100 öneriyorum.

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yardımcı olan herkese çok teşekkürler ayrıyetten danışmak istediğim bir konu daha var bu başlık altında.
Ben bu sistemi ilk kurduğumda (1 Nisan 2017) kasma tarzı bir sorunla karşılaşmamıştım cs:go giriş lobi ekranı 600-700 fps leri zorlarken şu an lobi ekranında 200 - 300 fps civarı ancak alabiliyorum şayet diğer oyunlardada durum aynen böyle yani değinmek istediğim konu: Herhangi bir ekipmanı değiştirmemiş olmama rağmen bu denli bir düşüş darboğaz'da normal midir ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Yardımcı olan herkese çok teşekkürler ayrıyetten danışmak istediğim bir konu daha var bu başlık altında.
Ben bu sistemi ilk kurduğumda (1 Nisan 2017) kasma tarzı bir sorunla karşılaşmamıştım cs:go giriş lobi ekranı 600-700 fps leri zorlarken şu an lobi ekranında 200 - 300 fps civarı ancak alabiliyorum şayet diğer oyunlardada durum aynen böyle yani değinmek istediğim konu: Herhangi bir ekipmanı değiştirmemiş olmama rağmen bu denli bir düşüş darboğaz'da normal midir ?
HDD kullanıyorsanız badsector taraması yapıp sonucu buraya iletir misiniz? HDD kaynaklı sorunlar da etkileyebiliyor, sisteminiz ilk zamanlarda güzel çalışıyorsa ilerleyen zamanlarda en hızlı yıpranan donanım HDD oluyor.

cemcapur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
HDD kullanıyorsanız badsector taraması yapıp sonucu buraya iletir misiniz? HDD kaynaklı sorunlar da etkileyebiliyor, sisteminiz ilk zamanlarda güzel çalışıyorsa ilerleyen zamanlarda en hızlı yıpranan donanım HDD oluyor.
wdc wd10ezex-08wn4a0 hard disk bu ayrıca söylediğiniz gibi demin bad sector taraması yaptım hepsi yeşil sorun hard disk te de değil anlaşılan :/