Bilgisayar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

aliatakul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarım ile oyun oynarken birden leptop şarj olmamaya başladı bende direk şarj aletinin kokladım ve yoğun şekilde yanık kokusu geldi. sonra ben bunu değiştirdim. bu sefer leptop şarj olmamaya başladı. Bu pc yi alıp pc ciye gönderttim. (Not: Bu bilgisayar bataryada hiç sıkıntısısz çalışmaya devam etti.) Bilgisayarcı da bunun anakartı yanmış dedi. Anakart yansa bilgisayar hiç açılmazmıydı

aliatakul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Forum kurallarını incelemenizi öneririm. Başlıkta acil, imdat gibi şeyler kurallara aykırı. Aksi takdirde konunuz kapatılır. Düzenle kısmından konu başlığını değiştirin.
--> Forum Kuralları <-- 4. MADDE
burada düzenle diye bir şey çıkmıyor Beni uyardığınız İçin teşekkür ederim

mds698

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu durumda ya siz kokunun kaynağını yanlış yorumladınız, ya da tamirci. Başka bir şarj cihazına erişimiz varsa onunda deneyin derim ben. Yoksa elinizdeki şarj cihazını açıp erimiş plastik, metal parçası vs. arayınız, lakin bir sorun yoksa (tamirciniz haklıysa) ve açarken yanlış bir şey yaparsanız elinizdeki sağlam şarj cihazınızdan da olabilirsiniz. Eğer haklıysanız ve sorun sadece şarj cihazındansa gereksiz masraftan kurtarmış olursunuz kendinizi.

Not*: İkinizinde haklı ya da ikinizinde yanlıyor olmanız mümkündür.