Bilgisayar açılmıyor anakart ekranında kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

excuseme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet başlıktan anlaşılacağı üzere son birkaç yıldır bilgisayar açılırken bios geç bip sesi veriyordu bir kaç denemeden sonra yada bir iki başlatmadan sonra masa üstüne ulaşabiliyordum şimdi ise bios tan uzun bir bip sesi sonra bilgisayar hiç açılmadı ram ile ilgilidir dedim çıkarıp taktım tek tek taktım yerlerini değiştirdim gene aynıydı en son bios pilini çıkarıp taktım bios bu sefer normal ses verdi fakat anakart ekranında kaldı bir iki kapatıp açtım masa üstüne ulaşabildim 10 dk kullandım mavi ekran verip reset attı artık anakart ekranında kalıyor klavye ve mause çalışmıyor ama bios normal başlatma sesi veriyor sorun neyden kaynaklanıyordur

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bip sesi nasıl geliyor?

excuseme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bios başlama sesi normal yani hiç hata vermiyor gibi geliyor bundan önce bilgisayar açılmıyordu uzun bir bip sesi veriyordu ram söktüm bios pilini söktüm taktım şimdi bip sesi normal bilgisayar başlaması gibi ama anakart ekranında kalıyor klavye ve mouse çalışmıyor

excuseme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun çözüldü deneme yanılma ile buldum belki birinin işine yarar iki tane birer gb ram vardı birisi arızalıymış ondan sistemi başlatmıyordu anakart ekranında kalıyordu klavye ve mause çalışmıyordu arızalı ram çıkartılınca sorun çözüldü