Bilgili arkadaşlardan 3D TV önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

angel75

Dekan
Onursal Üye
goodtornado; tekmeyi attigin televizyon lg'nin hangi modeli?

tambjk

Profesör
lg 42LV5300-ZA.APFWLJG LED TV 107cm.
lg 42LV5300 ile samsung 50ES6100 modelini kıyaslayıp markalar üzerinden yorum yapmak adaletsiz olmuş bence.

LG TV teknoloji olarak samsungdan hiç geride kalan bir firma değil bence.

LG'nin benzer kategorideki 47 LM660S ürünü birçok açıdan senin bahsettiğin samsung'dan daha üstün diye düşünüyorum .

djvahset

Profesör
lg 42LV5300 ile samsung 50ES6100 modelini kıyaslayıp markalar üzerinden yorum yapmak adaletsiz olmuş bence.

LG TV teknoloji olarak samsungdan hiç geride kalan bir firma değil bence.

LG'nin benzer kategorideki 47 LM660S ürünü birçok açıdan senin bahsettiğin samsung'dan daha üstün diye düşünüyorum .
tambjk haklı lg bu konuda baya üstün pişman olmassın 3d mükemmel birde smart tv olsun ozaman bak artık

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
3D için aktif pasif olayından hangisidir bu?, böyle sorsam daha uygun olacak; aktif pasif olayı tam olarak nedir?
Samsung Marka 3D tvlerde pasif gözlük yoktur. Kutusundan iki adet gözlük çıkar genelde ağır olduklarından kullanırken rahatsız eder insanı pilli olması ayrı bir dezavantaj ayrıca 3. bir tane satın alayım derseniz ortama 80 tl civarında fiyatları var.

Önerim pasif gözlük kullanan modellere bakın Philips olur Lg olur

adrasa

Dekan
Biz de LG 55LM640S var. Gayet memnunuz. Aldığımız da 4 tane de gözlük verdiler, öneririm. Eğer bütçeye uygunsa.

goodtornado

Profesör
Lg mi samsung mu? Lg nin de Samsungun da kendine gore arti eksileri var. Bana gore en iyi 3d tv Panasonic. Butce sinirli olunca samsung veya lg arasinda secim yaptim. Media m. De hepsini gorme ve test etme imkanim oldu. Pasif veya aktif gozluk, 3d ekran paneline gore degisir. Ikisi de hemen hemen aynidir.pasif gozluk daha kullanislidir. Yukarida belirtilen lg 3d smarttv konusunda samsung 3dsmart tv kadar gelismis ozelliklere sahip degil. Yazilim destegi konusunda lg her zamanki gibi.isik sizmalari cabasi. Connectivity konusunda samsung daha ileride. Diger teknik ozellikler konusunda samsung ile lg birbirine yakin. Sonuc itibariyle isteyen lg isteyen samsung isteyen panasonic veya philips alir. Herkes ozgur.

Felagund

Profesör
42LM620S kullanıyoruz çok memnunuz ve 47LM660S almayı düşünüyoruz yeni evimize.

promidal

Profesör
pasif gözlüklerde tv çift görüntü üretir. piksellerin yarısı sağ göz için yarısı sol gözlük için görüntü üretir. aktif gözlük ise bu çift görüntüyü süzerek sağ göz için üretilen görüntüyü sağa sol için üretilen görüntüyü sola aktarır. gözlükler hafiftir, şarj pil derdi yoktur, 10 tl ye bile gözlük bulabilirsiniz. dezavantajı ise ekran çözünürlüğü 3D görüntüde yarı yarıya düşer, 3D full hd görüntü oluşturamaz.

aktif gözlüklerde ise ekrandaki tüm pikseller önce bir göz için sonra ise 2. göz için sırayla görüntü üretir. tabi bu sıralama saniyede 100 ila 400 defaya kadar değişen sıklıklarla oluşur. aktif gözlükler ise tv ile senkronize biçimde önce 1 gözü karartır sonra onu açıp diğer gözü karartır. bu işlemi saniyede 100 ila 400 defa yaptığı için beyin bunu algılayamaz. avantajı ise daha gerçekçi ve Full HD 3D görüntüler oluşturur.ekrana hangi açıdan bakarsanız bakın 3D görüntünün kalitesi değişmez. dezavantajları ise gözlükler biraz ağırdır (yeni nesil gözlüklerde bu sorun kısmen çözülmüş) şarj etmeniz yada pil değiştirmeniz gerekebilir. bazı kişilerde özellikle 100hz altındaki frekanslarda baş ağrısı ve bulantı yapabiliyor.

enternasyonal

Asistan
bence tekme falan yok ya yanlışlıkla yere düştü ya da bir çocuk bişii fırlattı

İrResistible-1

Asistan
Aktif Gözlük daha iyi görüntü verir titreşimleri azaltır filmi daha canlı seyredersin sağ sol göz kapama olayından dolayı AMA gözü yorar alışana kadar baş ağrısı vs vs vs çok yaşarsın.Samsung un yaptıgı açıklamalara göre Pasif Gözlük 480 p görüntüyü desteklerken aktif gözlük 1080p yi destekler.

Pasif Gözlük Hafiftir kullanımı kolaydır Şarj Vs derdi yoktur takar izlersin Baş Ağrıtmaz alışma dönemi yoktur taktıgın gibi rahat izlersin.

Bana kalırsa Samsung U tercih etmelisin AKTİF GÖZLÜK var hepsinde diye biliyorum ayrıca samsung görüntüyü renkleri daha canlı gösteriyor.

Ben de bizimkilere bir televizyon aldırıcam 1 2 sene icerisinde 4k teknolojısı bi 6 7 bine insin aktiv gözlüklü Samsung un 85 inch televızyonlarını beklıyecegım.

angel75

Dekan
Onursal Üye
Aktif Gözlük daha iyi görüntü verir titreşimleri azaltır filmi daha canlı seyredersin sağ sol göz kapama olayından dolayı AMA gözü yorar alışana kadar baş ağrısı vs vs vs çok yaşarsın.Samsung un yaptıgı açıklamalara göre Pasif Gözlük 480 p görüntüyü desteklerken aktif gözlük 1080p yi destekler.

Pasif Gözlük Hafiftir kullanımı kolaydır Şarj Vs derdi yoktur takar izlersin Baş Ağrıtmaz alışma dönemi yoktur taktıgın gibi rahat izlersin.

Bana kalırsa Samsung U tercih etmelisin AKTİF GÖZLÜK var hepsinde diye biliyorum ayrıca samsung görüntüyü renkleri daha canlı gösteriyor.

Ben de bizimkilere bir televizyon aldırıcam 1 2 sene icerisinde 4k teknolojısı bi 6 7 bine insin aktiv gözlüklü Samsung un 85 inch televızyonlarını beklıyecegım.
eve mi alacaksın 85" tv' yi?

angel75

Dekan
Onursal Üye
Ev için yapılmıs zaten o tv ler belli bir izleme mesafeside var ayrıca 110 inch 4 k tv lerde varmıs sanırım sonucta 2 sene var daha almamıza dusunebılırım 110 ınch ı bıle neden sordun ?
85" tv'ler ev için mi yapılmış? nasıl bir ev o? evde sinema salonun var ise tamam.. diyecek bir lafım kalmaz..

stat counter