Beyler bir uygulama da

Bu konuyu okuyanlar

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
play ınstall referrer API izni var bu ne demek ne izni bu

gamuse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uygulama geliştiricileri için uygulamanın takibini yapmak için kullanılan bir servistir. Yani kullanıcı uygulamayı indirdikten sonra, uygulama üzerinde neler yaptığının istatistiğini tutar. Yani ben en azından öyle biliyorum ama daha önce bu izinle ilgili bir uyarı çıkmamıştı karşıma, o yüzden şaşırdım biraz.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Uygulama geliştiricileri için uygulamanın takibini yapmak için kullanılan bir servistir. Yani kullanıcı uygulamayı indirdikten sonra, uygulama üzerinde neler yaptığının istatistiğini tutar. Yani ben en azından öyle biliyorum ama daha önce bu izinle ilgili bir uyarı çıkmamıştı karşıma, o yüzden şaşırdım biraz.
Hocam zaten bu izin karşına çıkmıyor uygulama hakkında bilgi veren kısmında yazıyor diğer izinler diye

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam birde bu gizlilik Politikası var yani burada kişisel bilgiler alıyoruz diyorlar gibime geliyor bu kişisel bilgiler ne olabilir yani tlfn numarasi mi hesaplar mi yani uygulama yüklerken korkuyorum yahu

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kullanmadan önce gizlilik politikasını oku. Verilen izinlerde tekrardan göz at.

Birşeyden şüphelenip riski almak istemiyorsan uygulamayı kullanma.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Hocam bir şey daha sorucam ya facebookta bir anket vardı seçimde kime oy veriçeksiniz diye ben oy verdim yorum yapılmış 93 kişi paylaşmış diğer 2 3 anket yapılmış orada baya yorum var şimdi bu anket oy verdim ama http://wa-piri-typeform-uniqueuser....VL&token=aab93a71-57b8-43e5-91db-5ecabef439f7 link bu yav başımı kötü bir şey gelmez dimi ya şu kılıt sertifika diyor ya yok burda YAV ANKET SAHİBİ BU YORUMU GÖRÜRSE KUSURA BAKMA SADECE BÖYLE SOYLEYDEN KORKUYORUM ONDAN DOLAYI SORDUM bu anket sayfası yorumlar kısmı

Hocam cevabını bekliyorum ya

Son düzenleme:

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Hocam cevabin
Sorun olacağını sanmıyorum.
Ya hocam zaten tek bu sayfaya özel değil de benim korktugum mesela bir internet sitesise girdiğim zamn bilgilerim calinip borçlar yapılması filan yani ben anlamadim cidden bir haber okudum ondan sonra herseyden korkmaya başladım BU SAYFA İÇİN SÖYLEMEDİM GENEL ANLAMDA

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Güvenli sitelere(htpps) gir. Çerezlerle(cookies) ilgili uyarı gelirse kabul etme. Çok telaşlanıyorsan aboneli güvenli bir vpn kullanabilirsin.

Bunun gibi yollar sana yardımcı olur ama gerçekleri de unutmayalım: internete girdiğin an güvende değilsin. Şirketler bir yolla senin bilgilerini alabilir. Ama bunu azaltabilirsin

gamuse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam cevabin
Ya hocam zaten tek bu sayfaya özel değil de benim korktugum mesela bir internet sitesise girdiğim zamn bilgilerim calinip borçlar yapılması filan yani ben anlamadim cidden bir haber okudum ondan sonra herseyden korkmaya başladım BU SAYFA İÇİN SÖYLEMEDİM GENEL ANLAMDA
@TheTruthHurts 'ın dediklerine katılıyorum. İnternet'te dolaşırken neyin oltalama linki, neyin reklam olduğuna dikkat etmen gerekir. Ama şöyle bir şey de var ki, siteler senin bilgisayarından bazı bilgileri (çerezler, tarayıcı bilgileri gibi) okuyabilir. Onun dışında sitelere giriş yaptığında ne tür uygulamalara erişim verdiğine dikkat etmelisin (kamera, mikrofon, konum vb.). Zaten tarayıcılar ( Firefox, Chrome, Opera vb.) bu konuda kullanıcıyı her zaman uyarırlar. Onun dışında zaten sen kendi isteğin doğrultusunda TC Kimlik Bilgilerini veya kredi kartı bilgilerini paylaşmadığın sürece internet üzerinden hiç kimse sana borç takamaz öyle bir olay yok yani. Sitelerin gizlilik politikasında yazanlar, genelde kullanıcılardan topladıkları bilgilere yönelik ibarelerdir. Varsa üyelik bilgilerinizi kullandıklarına yönelik veya çerez kullanımına yönelik kullanıcıdan izin isterler. Buna izin vermek, çerezleri engellemek tamamen senin elinde.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
@TheTruthHurts 'ın dediklerine katılıyorum. İnternet'te dolaşırken neyin oltalama linki, neyin reklam olduğuna dikkat etmen gerekir. Ama şöyle bir şey de var ki, siteler senin bilgisayarından bazı bilgileri (çerezler, tarayıcı bilgileri gibi) okuyabilir. Onun dışında sitelere giriş yaptığında ne tür uygulamalara erişim verdiğine dikkat etmelisin (kamera, mikrofon, konum vb.). Zaten tarayıcılar ( Firefox, Chrome, Opera vb.) bu konuda kullanıcıyı her zaman uyarırlar. Onun dışında zaten sen kendi isteğin doğrultusunda TC Kimlik Bilgilerini veya kredi kartı bilgilerini paylaşmadığın sürece internet üzerinden hiç kimse sana borç takamaz öyle bir olay yok yani. Sitelerin gizlilik politikasında yazanlar, genelde kullanıcılardan topladıkları bilgilere yönelik ibarelerdir. Varsa üyelik bilgilerinizi kullandıklarına yönelik veya çerez kullanımına yönelik kullanıcıdan izin isterler. Buna izin vermek, çerezleri engellemek tamamen senin elinde.
Saol hocam sizleri de meşgul ediyorum zaten bu ankette de öyle tc filan yok yani onun için bir şey olmaz tsk ederim yeniden

Güvenli sitelere(htpps) gir. Çerezlerle(cookies) ilgili uyarı gelirse kabul etme. Çok telaşlanıyorsan aboneli güvenli bir vpn kullanabilirsin.

Bunun gibi yollar sana yardımcı olur ama gerçekleri de unutmayalım: internete girdiğin an güvende değilsin. Şirketler bir yolla senin bilgilerini alabilir. Ama bunu azaltabilirsin
Tsk ederim hocam yani yardimci oldunuz çok saolun

Tsk ederim hocam yani yardimci o
Hocam siz bir şey yazdiniz mi ben göremedim bildirim geldi onda sonra yazdığınızı okuyamadım yanlış anlaşılma olmasın o kadar yardım ettik yazdıklarımı takmıyorsunuz demeyin sakın ha göremedim tsk ederim

Son düzenleme: