Beyler aliexpressle ilgili bir sorunum varda

Bu konuyu okuyanlar

hexer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben 1 ay önce aliexpressten bir ürün aldım yanween kargo ile geliyordu sorun şu tahmini teslimat süresini 10 gün geçti ama hala gelmedi satıcı pttye git ordadır dedi sorum şu ki yanween ptt ye bırakıyor mu ürünü çünkü ptt bizim eve çok uzak boşu boşuna gitmiyim bilen varsa cevaplayabilir mi ?

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Ptt de olma ihtimali var çünkü bu konuda baya esnekler gelen ürünü kafaları ne zaman isterse o zaman dağıtıma çıkarıyorlar takipsiz kargo olduğu için aradığında bilgi de vermiyorlar purchase protection bitmesine kaç gün var? Süren varsa gidip sor gelmemişse dispute aç ama süren az ise direk dispute açabilirsin.

hexer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum purchase protection ne bilmiyorum ama Reminder:Order has been automatically confirmed by the system because no action received from buyer within the buyer protection time. şöyle birşey buldum aynı zamanda 51 gün oldu ama ürün maksimum 39 gün teslimat zamanı diyordu her neyse yardımın için teşekkürler yarın pttye bakarım yoksa dispute açarım

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
hocam sen geç olmadan hemen dispute aç çünkü oradaki geri sayım (Koruma süresi) bitene kadar ürünün sana ulaşmış olması gerekir o süre dolduktan sonra 15 günlük itiraz hakkın bulunur sen kargoyu aramadan önce paranı kurtarmaya bak ve open dispute ye bas ilgili seçenekleri doldur sonrasında satıcının teklifini bekle o ekranda para vermeyi reddecektir sende reddet butonuna bas ve olayı aliexpress temsilcilerine bırak parayı sana aktaracaktır ondan sonra ptt ye mi gidersin gümrüğe mi orasına sen karar ver...iyi forumlar