Beslenme ve Lezzette Devrim: Tefal Actifry

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
actifry_zm.jpg

Bizzat kullanıyorum arkadaşlar çokta memnunum.. Gerçekten 1 kaşık yağda 1 kilo patates kızartabiliniyor. .Fakat ben daha lezzetli olduğundan yani bizim damak tadımıza uygun olduğundan yarım kilo patates kızartıyorum.

Patates kızartmasının yanı sıra et, tavuk, balık, sebze ve tatlı gibi yiyecekleri de hazırlayabiliyorsunuz. Birgün arkadaşlarıma sebzeli tavuk yapmış ve yağ koymayı unutmuştum. Anlamamışlardı bile :)

Yiyecekleri kokusuz pişiriyor. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Özellikler:
Kapasite:1 kg
Güç: 1400 W
Bilinçli pişirme: Yeşil ölçü kaşığı sayesinde hazırladığınız yemeklere koyduğunuz yağ miktarını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
Eşit pişirme: Karıştırma aparatı pişirme sırasında yiyeceklerin eşit miktarda pişmesine olanak tanır.
Kontrollü pişirme: %100 şeffaf, buhar yapmayan kapak sayesinde pişirme sürecini kontrol edebilirsiniz.
Pratik pişirme: Tek tuşla açtığınız kapağı pişirme sırasında açarak dilediğiniz malzemeyi ekleyebilir veya pişme miktarını kontrol edebilirsiniz.
Zamanlayıcı: Pişirme süresini ayarlamanızı sağlar ve dolduğunda uyarır.
Pratik kullanım: Ön ısıtma gerektirmez.
Pratik saklama: Kablo toplama yuvası.
Güvenli: El yakmaz gövde.

Detaylı Bilgi

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bende kullandım bir müddet... Özellikle bekar ve üşengeç erkekler için birebir, aileler içinde çok kullanışlı. İlk başlarda patatesin lezzetini birazcık garipsenebilir ama alışırsınız zamanla... Ben özellikle tavuk but kızartmada kullanıyorum mükemmel lezzetli...

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İlk defa bu üründen bir patates kızartması yedim hemde elma dilimli.. hiçte garipsemedim gerçekten, hatta son derece lezzetli idi.. Nasıl pişirecek diye başında bile dikiliyordum neredeyse.

Sonrasında vazgeçmiş bulundum izlemekten :) Ve nitekim gayette hoş son derece sağlıklı vede güzeldi..

Fiyatı ne kadardı bu ürünün bende alayım :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=138307]technomind[/MENTION] 300 liraya kadar bulabilirsin nette ama ne kadar güvenilir yerler tam bilmiyorum yoksa çoğu sanal mağazalarda var. biraz adı sanı belli yerlerden bakarsan yaklaşık 350 lira

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tefal ozellikle metal aksamlarda kaliteden odun veriyor. Eskisi gibi degiller maalesef.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=138307]technomind[/MENTION]; cobra11'in dediği gibi 300-350 TL'ye bulabilirsin.. [MENTION=138031]istbne[/MENTION]; bu makinenin kalitesi konusunda katılmıyorum sana.. daha piyasaya çıkmadan biz kullanmaya başladık.. Tefal'de çalışan arkadaşım sağolsun.. 3-3.5 senedir hiçbirşey olmadı.. ama tabi yeni ürünleri hakkında birşey diyemeyeceğim...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bir tane arkadasim böyle bir cihaz dan bahsediyordu ben palavra zannettim cidden sağlık açısından çok faydalı patates kızartması sevenler için birebir

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@technomind; cobra11'in dediği gibi 300-350 TL'ye bulabilirsin.. @istbne; bu makinenin kalitesi konusunda katılmıyorum sana.. daha piyasaya çıkmadan biz kullanmaya başladık.. Tefal'de çalışan arkadaşım sağolsun.. 3-3.5 senedir hiçbirşey olmadı.. ama tabi yeni ürünleri hakkında birşey diyemeyeceğim...

Ben bu makineyi isaret etmedim sadece. Tefal tum urunlerinde metal aksamlarda bir kalite dususu yasiyor. Yasiniz kac bilmem ama eski urunlerinin kalitesini bugunkuyle kiyaslayabilecek kadar iyi biliyorum Tefal'i.Tefal'de calisan arkadasiniz en nihayetinde orda garibim bir iscidir onun teknik konudaki veya sizin bilmem kac yilda bir aldiginiz urunun kalitesine iliskin tespitlerinin gercekle bagdasamayacagini gayet iyi biliyorum. Tefal geleneksel olarak kalite ve yeni fikirleri temsil eder ancak bu durum, urunlerini Cin'de uretmeye baslamasindan beri degismeye baslamis gibi. Belliki Tefal muhendislerinin Cin'de uretim bandinda ve hammadde seciminde Cinceyi iyi okuyamadigi asikar.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bildiğim kadarıyla bu ürünün pişirme süreleri çok uzun. netteki yorumlarda patatesi bile 1 saatte pişirdiğini yazmışlar.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
evet normalden biraz daha uzun sürüyor. yaklaşık 1 saat kadar.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Kaşığın da maşallahı var. 2-3 kilo patates pişer o kadar yağla.

Sanırım marifet düşük ısıda uzun süre pişirmekte.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Kaşığın da maşallahı var. 2-3 kilo patates pişer o kadar yağla.

Sanırım marifet düşük ısıda uzun süre pişirmekte.

hocam senin gördüğün kaşık kaç litre yağ alır? :D

ne kadar yağ alacak ya küçücük kaşık o öyle resimde büyük :)

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
patatesi 16-17 dakikada mukemmel pişiriyor. kesinlikle yağı az biraz arttırırsanız normal kızartma tadını bulursunuz. makine çok sağlam duruyor. 2 yılı buldu maaşallahı var. fiyat biraz yüksek gibi ama çok kızartma yiyenler yıllık yağ tüketimiyle bile bu rakkamı tasarruf edebilirler bence. mesela ben :) bir de gece yarısı bile yeseniz kesinlikle ağırlık yapmıyor.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
1400 watt çok daha az elektrik tüketse iyiymiş

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Kaşık kaç ml sen onu söyle. :D

hocam tam net bilgi bulamadım şimdi sana ama şu kadar işte kaşığın yakından görünüşü..

0801201019092523S9FV.jpg

öyle senin dediğin gibi 2-3 kilo patatesi bırak 1 kilo patatesi nasıl kızartacak la bu dersin :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ben direk fırında kızartıyorum patatesi hem hafif oluyor hem daha lezzetli oluyor :D

adonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir saate papates yapıyorsa bana gelmez bende tam niyetlenmiştim

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ben bu makineyi isaret etmedim sadece. Tefal tum urunlerinde metal aksamlarda bir kalite dususu yasiyor. Yasiniz kac bilmem ama eski urunlerinin kalitesini bugunkuyle kiyaslayabilecek kadar iyi biliyorum Tefal'i.Tefal'de calisan arkadasiniz en nihayetinde orda garibim bir iscidir onun teknik konudaki veya sizin bilmem kac yilda bir aldiginiz urunun kalitesine iliskin tespitlerinin gercekle bagdasamayacagini gayet iyi biliyorum. Tefal geleneksel olarak kalite ve yeni fikirleri temsil eder ancak bu durum, urunlerini Cin'de uretmeye baslamasindan beri degismeye baslamis gibi. Belliki Tefal muhendislerinin Cin'de uretim bandinda ve hammadde seciminde Cinceyi iyi okuyamadigi asikar.

arkadaşım; yeni ürünlerin nasıl olduğuna dair birşey diyemeyeceğimi yazmışım zaten... bu makine dayandı onu demek istedim..

bildiğim kadarıyla bu ürünün pişirme süreleri çok uzun. netteki yorumlarda patatesi bile 1 saatte pişirdiğini yazmışlar.

patates miktarına göre değişiyor pişirme süresi... ben patatesleri belli bir süre suda beklektikten sonra 30-35 dakika da pişiriyorum...

Kaşık kaç ml sen onu söyle. :D

14 ml

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bir saate papates yapıyorsa bana gelmez bende tam niyetlenmiştim

arkadaşlar ne 1 saati ... ben 16-17 dakikada mükemmel pişiriyorum. zaten kullanma klavuzunda temel tarifler falan var. orada da 15 dakika süre yazmış patates kızartmak için. almak isteyenler hiç çekinmesin bence. gayet kullanışlı bir cihaz. 3-4 yıldır annem şeker hastası ve kızartma yasaktı. o bile şimdi kızartma yapıp yiyebiliyor...

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar ne 1 saati ... ben 16-17 dakikada mükemmel pişiriyorum. zaten kullanma klavuzunda temel tarifler falan var. orada da 15 dakika süre yazmış patates kızartmak için. almak isteyenler hiç çekinmesin bence. gayet kullanışlı bir cihaz. 3-4 yıldır annem şeker hastası ve kızartma yasaktı. o bile şimdi kızartma yapıp yiyebiliyor...

bende patates miktarına göre değişiyor pişirme süresi dedim.. senin dediğin gibi tarifleri var gayet güzel.. annene geçmiş olsun.. bazı arkadaşlar (@dgncn) "başlığa gel demiş" ama işte bunu kasıt ediyoruz.. kolesterolü, şekeri olanlara göre çok sağlıklı bir ürün bu...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
tabi miktara göre pişirme süresi de değişir. ama normalden baya uzun her türlü. annem de bir ara almaya niyetlenmişti, süre yüzünden vazgeçti. :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
tabi miktara göre pişirme süresi de değişir. ama normalden baya uzun her türlü. annem de bir ara almaya niyetlenmişti, süre yüzünden vazgeçti. :)

bayağı uzun demiyelim... biraz uzun..
şu da var.. normal yağda biberler daha uzun sürede kızarırken actifry'da 5 dakika... yiyeceklere göre de değişiyor sanırım..

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ben direk Burger King'ten alıyorum patatesi.