Benim Laptop Hakkında Neler Dersiniz??

Bu konuyu okuyanlar

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
MS Windows 7 Home Premium 64-bit
Intel Core i5 CPU M 430 @ 2.27GHz , 3 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 5450 Series
Ayrıca NOD32 Antivirüs programı var.
Marka Dell

Millet ben bu özelliklerle neler yabalirim neler oynayabilirim.
Ekstra permormans artışı için ne yapabilirim.
Mesela COD Modernwarfare 2 çok net ve donmadan çalışıyor.
Ama Cod World At War da bazen oyun sanki yavaşlıyor arada birde aşırı hızlanıyor ama genellikle kasıyor. Hafif Donma ve yavaşlamalar. aMA Görüntü kalitesinde bir sorun yok.
Ama bazen de açıyorum oyunu canavar gibi oynuyorum. Bu sorun mesela neden olabilir lütfen acil yardım lazım sinirlerimi bozuyor...

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
sistem güzel oyunlarda çok sıkıntı yaratmaz..

Reaksiyon puanı
7
Aynı sorun bendede var COD. MW.2 süper oyundan büyük zevk alarak bitirdim fakat COD. WAW'da donmalar oluyordu sebebini anlayamadım
Benim düşüncem laptopların oyun konusunda okadar iyi olmadıklarıdır masaüstü bir bilgisayarda oyun oynamak ayrıcalık diye düşünüyorum :)

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
WHO▫іѕ▫тнє▫KING;1487214 dedi ki:
Aynı sorun bendede var COD. MW.2 süper oyundan büyük zevk alarak bitirdim fakat COD. WAW'da donmalar oluyordu sebebini anlayamadım
Benim düşüncem laptopların oyun konusunda okadar iyi olmadıklarıdır masaüstü bir bilgisayarda oyun oynamak ayrıcalık diye düşünüyorum :)
O konuda kesinlikle haklısın. üniversiteye başka bir ile gidecem diye laptop aldım. Şans bu ya burayı kazandım :) Yoksa bunu aldığım paraya ne manyak masaüstü alırdım be :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
muhtemelen sıcaklardandır. soğutmaya çalış ayarları düşür.

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
işlemci sıcaklığıyla ilgili olabilir mi ?
Sıcaklıkla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Mesela bilgisayarı yeni açıyorum oyun manyak oynanıyo.
ertesi gün bi daha açıyorum donma oluyo sıcaklık falan boş pek ısınma sorunum yok 7- 8 saat doğru dürüst ısınmıyo

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Adı üstünde dizüstü....Bırak ta o kadar olsun, onunla oyun oynanmaz.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
oyundan kaynaklanıyordur bukadar titz olma relax ol. ben bi laptopta daha böye olduğunu görmüştüm(samsung ddr3) bahsettiğin bi sorun değil boşver gitsin hem çözünürlüğü bi kademe düşürsen ne farkederki? sonuçta laptop ekranı yani...

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çözünürlükle ilgili bi sorun değil ne kadar düşürsemde aynı sorun devam ediyor

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Sen de yorum beğenmiyorsun arkadaşım. Başlığa bak sonra soruya bak.

Sistemin bu oyunları oynatacak seviyede olmasına rağmen sıcaklık, crack gibi sorunlar oyun sırasında sorun yaratabilir. Sistem o kadar yükte tıkanmış olabilir vs.

SAbah açıyorum ama yine donuyor demişsin. Bu ekran kartı+ısınma+crack sorunlarından birinin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Oyun aşırı yük getiriyor çünkü.

Yapman gereken ayarları biraz kısıp soğutmayı daha iyi ayarlaman. Bunlarla çözüm olmazsa crack değiştir.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54

Sistemin bu oyunları oynatacak seviyede olmasına rağmen sıcaklık, crack gibi sorunlar oyun sırasında sorun yaratabilir. Sistem o kadar yükte tıkanmış olabilir vs.

SAbah açıyorum ama yine donuyor demişsin. Bu ekran kartı+ısınma+crack sorunlarından birinin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Oyun aşırı yük getiriyor çünkü.

Yapman gereken ayarları biraz kısıp soğutmayı daha iyi ayarlaman. Bunlarla çözüm olmazsa crack değiştir.

Evet arkadaş çok kibar pc nin ısısı onada geçmiş sanırım ..

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Mesele yorum beğenmemek değil mesele tartışmak görüş almak forumlarda bunun için değil midir? Bilmiyorsan hatırlatıyım...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Forumların var olma sebebini senden öğrenecek değilim arkadaşım. Yukarda senin için yardımcı olmaya çalışan insanlara saygısızlık yaptığını belirtmek isterim zira görmüyorsun bunu. Sinirlendiğini yazmışsın ama burası sinirlerini boşaltma yeri değil. Hani forumları biliyorsan bunu da biliyorsundur.

Burda ne ben ne bir başkası senin babanın oğlu değil. Saygı sınırını aşmadan özellikle de nankörlük yapmadan sorununa çözüm ara.

Kolay gelsin.

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Forumların var olma sebebini senden öğrenecek değilim arkadaşım. Yukarda senin için yardımcı olmaya çalışan insanlara saygısızlık yaptığını belirtmek isterim zira görmüyorsun bunu. Sinirlendiğini yazmışsın ama burası sinirlerini boşaltma yeri değil. Hani forumları biliyorsan bunu da biliyorsundur.

Burda ne ben ne bir başkası senin babanın oğlu değil. Saygı sınırını aşmadan özellikle de nankörlük yapmadan sorununa çözüm ara.

Kolay gelsin.
Sinirlendiğimi söylememişim sadece sinirlerimin bozulduğunu söylemişim bunub da konuyu açarken yazdım ve sinirimin bozulma sebebi oyunla ilgili ben arkadaşlara bir saygısızlık yapmadım.

Ha Oruç kafana vurduysa biraz asabi olmanı anlarım. Lütfen kelimelere dikkat edelim :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Oruçlu değilim. Kafama bugüne kadar ne oruç, ne açlık ne de bir allahın kulu vuramadı ben gayet kendimdeyim. neyse.