Belli aralık sonrası bilgisayar açılışında görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Air

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler imzamdaki laptop u kullanmaktayım son 10 gunde ilginc bir sorun ortaya cıktı. Bilgisayar kapandıktan 30 yada 60 dk sonra tekrar actıgımda ekran sımsıyah oluyor hıcbır goruntu alamıyorum takı 2 yada 3 sefer wındows sesını duyup alt f4 ıle kapatıp yenıden acıtıgımda kendılıgınden gelıyor.
Uyguladıgım cozum yontemlerı :

1- temiz w10 kurulumu yaptım son dırver ve guncellemelerı yukledım.
2- bios pilini ve ramları cıkarttıp 30 dk bekeldıkten soran taktım + donanım temızlıgını yaptım .
3- cmos ve vga bios resetlemesı gerceklestırdım onları guncelleyemıyorum cunkı monster kendı yazılımını kullanıyor herhangı bı update yok
s20.gif

4- Bilgisayarın statik elektıriğini gerekli noktalar ile kontrol kalmıyle aldım.

bunları yaptıktan sonra bıle her gun ılk acılısta yada pc yı kapattıktan sonra 30 yada 60 dk ıcındekı ılk acılıslarda ekran simsıyah goruntu yok ama wındows acılıyor harıcı monıtore bagladım goruntu alabılıyorum 2 yada 3 kez restar atınca laptop ekranı gelıyor . Ekran kartı yada monitor de donanımsal bır sorun var gıbıme gelıyor umarım yoktur
s11.gif
Ekran bağlantı kablosunda bır sıkıntı mı var acaba dıye dusunmekteyım ...

Bu tip bir sorunla karsılaşıp cozumu bılenlerden yardım bekliyorum iyi forumlar dılerım.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
bunları yaptıktan sonra bıle her gun ılk acılısta yada pc yı kapattıktan sonra 30 yada 60 dk ıcındekı ılk acılıslarda ekran simsıyah goruntu yok ama wındows acılıyor harıcı monıtore bagladım goruntu alabılıyorum 2 yada 3 kez restar atınca laptop ekranı gelıyor . Ekran kartı yada monitor de donanımsal bır sorun var gıbıme gelıyor umarım yoktur
s11.gif
Ekran bağlantı kablosunda bır sıkıntı mı var acaba dıye dusunmekteyım ...
Merhaba,
Sorun tahmin ettiğiniz gibi monitörde. Laptopunuzu garantiye göndermeniz gerekiyor. :)

Air

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Sorun tahmin ettiğiniz gibi monitörde. Laptopunuzu garantiye göndermeniz gerekiyor. :)

Gerçekten monitorde ise sıkıntı değiştireceklerını ben pek sanmıyorum en az 3 kere gonder al yaptırmam gerekıyor. :) tşk ederım cvp için

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Büyük ihtimalle lehimlerde sıkıntı vardır. Bilgisayar soğunca lehim temassızlık yapıyor bilgisayar ısınıncada lehim tekrar eriyip devreyi tamamlıyordur. Garanti varsa gönderin düzeltsinler

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Gerçekten monitorde ise sıkıntı değiştireceklerını ben pek sanmıyorum en az 3 kere gonder al yaptırmam gerekıyor. :) tşk ederım cvp için
Rica ederim. Anlattığınıza göre sorun monitörde gibi gözüküyor. Başka bir monitör de sorunsuz çalıştı ise sorun monitördedir.

Air

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında durum şu her gun ılk acılısta yada bılgısyarı kapatıp 30dk 1 saat bekledıkten sonra gerı acında ekrana goruntu hıc glemıyore ama wındows acılıyor sesı duyuyorum 2 -3 kez alt f4 restrat yapınca gerı gelıytor otomatık , bu sure ıcınde restart atınca yada 15 dk felan kapatıp gerı acınca gene monıtor calısıyor yanı bağlantı noktasında yada monıtorden suphe edıyordum bende ...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
aslında durum şu her gun ılk acılısta yada bılgısyarı kapatıp 30dk 1 saat bekledıkten sonra gerı acında ekrana goruntu hıc glemıyore ama wındows acılıyor sesı duyuyorum 2 -3 kez alt f4 restrat yapınca gerı gelıytor otomatık , bu sure ıcınde restart atınca yada 15 dk felan kapatıp gerı acınca gene monıtor calısıyor yanı bağlantı noktasında yada monıtorden suphe edıyordum bende ...
Bu durumun benzerini bende yaşamıştım. Benim LCD bir monitörüm vardı. 1 saat kullandıktan sonra görüntü gidiyordu. Başka monitör taktığımda hiçbir şey olmuyordu. Sizde başka bir monitör ile idare edin ya da garantiye gönderin.

Air

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durumun benzerini bende yaşamıştım. Benim LCD bir monitörüm vardı. 1 saat kullandıktan sonra görüntü gidiyordu. Başka monitör taktığımda hiçbir şey olmuyordu. Sizde başka bir monitör ile idare edin ya da garantiye gönderin.

daha once asus laptop kullanıyordum garantı ıle cok basım ağrımıstı malesef buradakı teknık servısler işi yokuşa suruyor yada bilgisisiz teknik elemana sahipler cok basıma geldi şimdi burada anlatmak hoş olmaz :) 3 aylık bır tez hazırlama donemım var bıter bıtmez garantıye yollarım ilgilenen herkese tşk ederım iyi akşamlar.