Beko B40-LEG-6B Kurulum sırasında görüntü karardı

Bu konuyu okuyanlar

kaancekici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Beko nun b40-leg-6b led tv sinin orjinal ayagı takılırken vidalama esnasında ekranda kararma oldu ve görüntü gitti. Vidayı takarken olduğunu düşünüyorum. Tamirini kendim yapma şansım var mı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Servis 450 TL fiyat verdi.
--- Gönderi Güncellendi ---
DPbrdz.jpg

Qa30pV.jpg

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba,

Beko nun b40-leg-6b led tv sinin orjinal ayagı takılırken vidalama esnasında ekranda kararma oldu ve görüntü gitti. Vidayı takarken olduğunu düşünüyorum. Tamirini kendim yapma şansım var mı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Servis 450 TL fiyat verdi.
DPbrdz.jpg

Qa30pV.jpg

Bu durum Kullanıcı hatası olduğundan dolayı servisin vermiş olduğu ücret muhtemelen standart ücrettir. Cihazı kendiniz açıp tamir ederseniz cihazınız tamamen garanti dışı kalır fakat servise giderse sadece o parça ( panel ) garanti dışında - ücretli - yapılır diğer parçalarınızın garantisi devam eder. Size önerim yetkili servis tarafından destek almanızdır.

kaancekici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durum Kullanıcı hatası olduğundan dolayı servisin vermiş olduğu ücret muhtemelen standart ücrettir. Cihazı kendiniz açıp tamir ederseniz cihazınız tamamen garanti dışı kalır fakat servise giderse sadece o parça ( panel ) garanti dışında - ücretli - yapılır diğer parçalarınızın garantisi devam eder. Size önerim yetkili servis tarafından destek almanızdır.

Cihaz şuanda garanti kapsamı dışında yani süresi doldu. O nedenle açmamda bir sıkıntı görmedim yazmayı unutmuşum.

İnternette ekran kararması hakkında videoları izledim fakat izlediklerim lcd tv ler ile ilgiliydi. O tv lerde genellikle COF temassızlığı nedeniyle yaptığını gördüm ve arızanın giderilmesi çok basit ve ucuzdu. Fakat led tvlerin aynı sistemmidir bilemiyorum. Merak ettiğim konu bu açıkçası...
Buna benzer arızalar hakkındada bir kaç yerde yorumlar gördüm, "20 TL lik masrafı olan arıza için 400 TL istedi servis" gibisinden. Bunu birçok yer yapıyor, kullanıcıların bazı bilgilerden eksik olması nedeniyle.