Bazı Uygulamaları SD Karta Atamıyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba, bugün bir sd kart aldım, fakat bazı uygulamarı sd karta taşıyamıyorum. Sizce ne yapabilirim. Root atmak istemiyorum, Rootsuz bir yolu var mı? İnternette o kadar araştırdım fakat işime yaramadı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada telefonun sistem dosyalarını hep sd karta attım sizce bir zararı olur mu?

Son düzenleme:
sistem dosyalarına dokunmasaydın keşke, çünkü sd kart bi arıza sinyali verirse ne yapcan... okunmama hataları yaşanmıyo değil sonra telefon açılmazsa ne yapcan?

sistem dosyalarına dokunmasaydın keşke, çünkü sd kart bi arıza sinyali verirse ne yapcan... okunmama hataları yaşanmıyo değil sonra telefon açılmazsa ne yapcan?
Geri gönderdim hafızaya :D ya ama facebook gibi uygulamalar deli etti beni gönderilmiyor. Root atayım diyorum ama içime sinmiyor.

sistem arkasında çalışan ve kendini kopyalamaya ve taşınmaya karşı koruyan bir yapısı var demek ki onu taşıyamıyorsun. ben face kullanmadığım için bilmiyorum :)

kmurat

Profesör
Facebook , Chrome gibi uygulamalar bir kez yüklendiğinde sistem programları arasından görülüyor ve ancak devre dışı kalıyor. Kaldırmak istesen bile kaldıramıyorsun. Android sürümüne göre farklılıklar olabilir tabii.

Facebook , Chrome gibi uygulamalar bir kez yüklendiğinde sistem programları arasından görülüyor ve ancak devre dışı kalıyor. Kaldırmak istesen bile kaldıramıyorsun. Android sürümüne göre farklılıklar olabilir tabii.
Facebook, Youtube gibi uygulamaları geçtim başka uygulamalar da olmuyor.

kmurat

Profesör
Olacağını kim söyledi ki ? Senin aktardığın dosyalar ayar ve kayıt dosyaları. Resim, video gibi klasörlerin varsayılan kayıt yeri olarak SDcard seçebilirsin.

Logithx

Profesör
Sd karta sadece uygulamaların yükleme dosyalarını taşıyabiliyorsun veriler ön bellek dosyaları telefon hafızasında kalıyor taşıma işlemide hafıza sorununa çözüm getirmiyor her uygulamayıda taşıyamıyorsun root işlemi yapman gerekli..