Bayrağımız yakılırken gurur duydum

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
42268.jpg

Arap Birliği'nin Suriye'nin üyeliğini askıya almasına kızan Suriyeliler, başkent Şam, Lazkiye ve Halep'teki diplomatik misyonlara sopa ve kesici aletlerle saldırdı. Türkiye konsolosluğuna da saldıran göstericiler, Atatürk portresini duvardan indirdi. Bununla da yetinmeyen grup, konsolosluk önünde Türk bayrağını ateşe verdi.
Habertürk yazarı Serdar Turgut, Suriye'deki bu olayları değerlendirdiği yazısında "Suriye'de bayrağımızın yakılması ve Atatürk resimlerinin yırtılması benim son zamanlarda Türkiye'yle ilgili gördüğüm en güzel haberdi." dedi.
İşte Turgut'un kaleme aldığı o sözleri:
BAYRAĞIN YAKILDIĞINI GÖRÜNCE GURUR DUYDUM
Açıkça söyleyeyim bayrağımızın yakıldığı anı gördüğümde gurur duydum.. İçim yeniden geleceğe yönelik umut doldu. Şunu bilin ki global düzende sadece düzeni etkileyip yönlendirecek kadar güçlü olan ülkelerin bayraklarına bazı ülkelerde tepki verilir, onların bayrakları yakılır.. Bu yüzden bu dünyada kimse Senegal bayrağını yakmayı aklına getirmez.
FRANSA'NIN BAYRAĞINI YAKSAN NE OLUR
Fransa'nın, İtalya'nın bayrağını yaksan en olur, yakmasan ne olur. O bayrağı görünce sadece üzüleceksin; güçten düşüşün acısını çeken o ülkelere empati yapacaksın; gelecek umudu kalmayan o ülkelerin insanına nasıl yardımcı olurum diye düşüneceksin o kadar..
BAYRAĞI YAKILAN VATANDAŞLAR OLDUK ŞÜKÜRLER OLSUN
Biz de bir zamanlar global düzenin kölesi durumundayken, küçük Amerika filan olma hayaliyle yaşarken bizde de Amerikan bayrağı yakmak çok modaydı. Şimdi başka ülkelerin bayraklarını yakan millet olmaktan kendi ülkesinin bayrağı yakılan vatandaşlar olduk şükürler olsun..
TÜRKİYE BÖLGESİNDE BÜYÜK ABİDİR
Uzun zamandır diyoruz; Türkiye artık model ülkedir ve global düzenin yeni merkezleri arasındadır. Hele bölgesinde artık büyük abidir Türkiye. Kendine güvenen halkı var, biri iktidarı var, gelecek için hayallerimiz olabiliyor. (Global düzenin bugünkü durumunda gelecekle ilgili hayal kurabilmek belli başına bir başarıdır.)
Ülkemizin bu yeni gücüne hala kendi içimizde inanmayanlar var, ama başka ülkelerin sıradan inlarınları bu gerçeği bizim insanımızdan daha iyi görüyor..
HEM KORKUYORLAR HEM KISKANIYORLAR
Onlar bölgenin yeni abisinin Türkiye olduğunu, kendi ülkelerinin anlamlı bir geleceği olacaksa eğer bunun yolunun Türkiye gibi olmaktan onunla iyi anlaşmaktan geçtiğini görüyorlar. Bu yüzden korkuyorlar ve kıskanıyorlar. Ve başka ne yapacaklarını bilmediklerinden bayrağımızı yakıyorlar, Atatürk resmini parçalıyorlar.

http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=119640

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
"bayrağı yakılan güçlü ülke" olmak farklı birşey, abd gibi güçlü ülkelerin güdümüde bölgede "kabadayılık yapmak" farklı birşey.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bir yerde hakli degisik bir bakis acisi...

Bu arada suriyeliler bayragimizi yakti diye hemen savas isteyenler cikti...

Biz bu ulkede yillarca ABD İsrail İtalya Yunan bayraklarini yakmadik mi? Bu ulkeler bunu savas sebebi saysaydi ohooo kac kez savasa girip 3-5 kisinin yaptigini tum ulke olarak cekecektik bunu dusunuyorlar mi?

Hadi bunu gectim... Savasin en buyuk acisini sucsuz cocuklar cekerler... Ya olurler ya da anneleri babalari ölür hayatta kimsesiz kalirlar...

Suriyede bir kac kendini bilmez Bayragimiz yakti diye hic gunahsiz cocuklari mi oldurecegiz...

Savas gerektigi an yapilir... Ama birileri Turkiye ile Suriye savassin diye yapilmaz... Bir provokasyon ile insanlar atese atilmaz...

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
olaya iyi tarafından bakmak diye buna denir :D hemde cukk oturuyor.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bayrağımızın yakıldığını görmek için Suriye'ye kadar gitmesine gerek yoktu ya PKK eylemlerinde de defalarca bayraklarımız yakıldı ne mutlu bize oh ya nasıl rahatladım şimdi.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
faşizan bi yaklaşım senegali küçümsediğinin farkındamı acaba bu yazar bozuntusu

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bir yerde hakli degisik bir bakis acisi...

Bu arada suriyeliler bayragimizi yakti diye hemen savas isteyenler cikti...

Biz bu ulkede yillarca ABD İsrail İtalya Yunan bayraklarini yakmadik mi? Bu ulkeler bunu savas sebebi saysaydi ohooo kac kez savasa girip 3-5 kisinin yaptigini tum ulke olarak cekecektik bunu dusunuyorlar mi?

Hadi bunu gectim... Savasin en buyuk acisini sucsuz cocuklar cekerler... Ya olurler ya da anneleri babalari ölür hayatta kimsesiz kalirlar...

Suriyede bir kac kendini bilmez Bayragimiz yakti diye hic gunahsiz cocuklari mi oldurecegiz...

Savas gerektigi an yapilir... Ama birileri Turkiye ile Suriye savassin diye yapilmaz... Bir provokasyon ile insanlar atese atilmaz...

Türk kürt savaşı çıkartmak isteyenler, alevi sünni savaşı çıkartmak isteyenler bunu başaramadılar. şimdi bizi komşularımızla savaştırmak istiyorlar. bunu isteyenlerin bu memleket menfaatine zerre kadar düşünceleri yok. ama bu millet aptal değil. yine avuçlarını yalar kalırlar.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Bayramığızı yakanları bize vermemeliler kaplumbağa gibi yavaş ilerleyen adeletimize değil halkı içine atsınlar bakın noluyor.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Bu da değişik bir yaklaşım tarzı tabi.
Ama ben ilk gördüğümde çok sinirlenmiştim.Hani o an yanımda olsalar dalacaktım hepsine.
Bu abimizin demek istediğini anladım tabi de şimdi şöyle birşey de var.
Bu ABD bayrağını bu adamlar don yapıp giyiyorlarda.Yani yaksan nolur yakmasan nolur bu bayrağı.
Ama Türk bayrağı öyle mi ?
Bizim bayrağımızda farklı bir özelliği var.Öyle zor şartlarda savaşan ölen o kadar insanın kanlarının rengi o.
Hani öyleki , biz ona bakmaya kıyamazken bazı densizlerin yakması insanın zoruna gidiyor neticede.
Sen kimsin ki ? diyorsun ister istemez.
Belki ben çok milliyetçi düşünüyorum ama en az her Türk vatandaşı kadar hastasıyım bende bayrağımızın vatanımızın.
Hassas yani benim için bu konular.
Neyse bu da benim görüşüm tabi..