BAŞLAT menüsü

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bak o bomba işte. şimdi sana çözümü sölicem ve kopucaksın.

başlat çubuğu var ama sen onu minimize etmişsin. Hani boyutlandırıosun ya. İki kat falan oluo. Fareyi sen en alta getir yavaş yavaş, hemen uzatma imleci haline dönüşecek. O zaman bir kademe uzattığın zaman başlat menüsü görünür olacak.

Umarım anlatabilmişimdir.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
troy yapıorum olmuyo... :( :(
öyle olsa ilk pc yi açtıgımda 5 saniye görünüp yok olmazdı heralde... :-[
çözemedim hala :(

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
O zaman sen otomatik gizle seçeneğini mi aktif hale getirdin? Bi de onu dene bakalım.

FG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynısı bana olmuştu,herhangi bir tema yükledin ise program ekle kaldırdan kaldır.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
troy aklına gelebilecek herşeyi denedim çıkmıo lanet olası >:(
çözemedim ya...şimdi işin gücün yoksa windowsu baştan kur >:(
hey allahım ya...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
FG tema yüklemedim dostum...yüklemiştim ama kaç ay ince yükledim ve yüklediğim zmanda hemen silmiştim beğenmediğim için.o zamandan bu güne kadar bi sorun çıkmamıştı şimdi durduk yerde nasıl oldu anlamadım??? ::) ??? :(

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Hemen format atma ya. Önce bi çözünürlüğü değiştir, daha yüksek bi çözünürlüğe geç. Eğer sorun devam ediyorsa o zaman Windows kurulum cd'si ile bilgisayarını boot edip kurmayı değil onarmayı seç.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
çözünürlük en yüksekte zaten 1280x1024...
senin dediğin gibi windows cd siyle onarım yapmayı denim...
yardımcı olduğun için çok teşekkürler troy ve diğer arkadaşlar!!!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Rica ederim ne demek. Ben olsam senin yerinde hemen pes etmezdim aptal bi sorun için. Format öle kolay bişey mi abi? Benim format atma sürem 2-3 senede bir olur genelde.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
:) :)2-3 sene çok uzun değil mi troy??? :-\
ben her 2-3 ayda bir format atarım genelde.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Trinity ve Torpido (benim kardeşler) bilirler. Windows'umun çöktüğünü görmedim. Hatta evde, Pardus, XP ve Vista yüklü ve performansında asla sorun yok.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
troy sen uzmansın tabi ;)...artık bende 2-3 ayda format atmıcam hemen.bilinçlendirdin beni... :)tabi pc yi performanslı kullanmak için ek yardımcı programlar kullanıosun dimi??

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
benden sana bir tavsiye de, her şeyi kurduktan sonra Ghost ile bir yedek al. Çökse bile en fazla 4 dakikada ilk kurduğun gibi geri geliyor. Yakında bir de videosunu hazırlarız bunun. Norton Ghost.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
ewt troy yedek almayı falan hep duyuyorum ama hiç denemedim.nasıl yapılıcagınıda bilmiyorum.yedek almayla ilgili bir animasyon hazırlarsanız gerçekten harika olur!!! ;)

Zonked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya o kadar uğraşma ne zaman oldu bu olay 11 mayıstamı 10 veya 9 mayısa sistemi geri yükle :D sistem araçlarından sistem geri yüklemeden yapabilirsin

Zonked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yedekleme için ilk önce Bilgisayarındaki driver lardan başlaman gerekli sürücü cd si olamayan donanımlarının driverlerini yedek sürücüne ayıklaman için en güzel program "Dirver Genius Professionel Edition" bununla driverleri ayıkla formattan sonra direkt kur önemli dosyalarınıda kes yapıştır yaparak yedek sürücüne alabilirsin.. kolay gelsin

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En son yukledigin bir program zarar vermis olabilir, bi dusun ne yukledin?onu geri almaya calis.Hem burda verilen fikirler de cok olasi.tekrar gozden gecir derim....

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
bende format atma olayını çok uzun zaman aralıklarında yaparım 1 sene belki 2 sene evde 4 bilgisayar değiştirdim bugüne kadar attığım format sayısı 4 ü geçmez en son bir iki gün önce bi yakınım bilgisayarıma virüs bulaştırmış sistem iyice saçmalamaya başlamıştı bende hemen antivirüslerle temizledim istesem yeniden sistemde kurabilirdim ama ben kurulu düzeni bozmak istedim demekki neymiş arkadaşlar önce çabalayın uğraşın baktın çözemiyosun ve durum daha kötüye gidiyor anca o zaman sistem atın 8) benden sadece bir tavsiye bu arada bende norton ghost kullanıyorum diğer arkadaşlarda tavsiye ederim önce bir imaj alıyosun sonra yeni sistem atman 10 dk yi geçmiyor hemde sistem senin istediğin en son haliyle kuruluyor ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
format iyidir ( amarok iyidir gibi oldu ama neyse ;D )

Reaksiyon puanı
0
Sanırım senin explorer.exe de sorun var. Birde görev yöneticisi-dosya-yeni görev çalıştır-explorer.exe yaz öyle dene. Olmazsa sisteminizi onarın.