Başkasının Pasaportuna Kayıtlı Telefon Alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Dostlar merhaba

Bir internet sitesinde aradıgım bi telefon buldum fakat yurtdısı kayıtlı olarak satılıyor sorum ise ben telefonu aldıktan sonra pasaportuna kayıt ettiren kişi bu telefonu artık kullanmıyorum diyerek sildirebiliyormu sildiremiyormu ?

Mss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla sildiremiyor ama yinede resmi bir yerden bilgi alman daha sağlıklı olur.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Satan arkadaş ısrarla silemez diyor Vodafone'da çalışan ise silebilir diyor

Oseyto

Asistan
Reaksiyon puanı
1
forumda böyle bi muhabbet dönmüş bi oku istersen

LİNK

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Yurtdısı cihaz kullanan varmı hiç ?

Mss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kullanıyorum

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Kendi pasaportunamı kaydettirdin yoksa baskasının üstünemi

Mss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben telefoncudan aldım onlar kaydettirdiler kimin üzerine kayıtlı bilmiyorum..

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
turist kaydı yaptılarsa şayet 3-4 süre sonra otomatik düşebiliyor.komşumuzun istanbuldan aldığı iphone da başımıza geldi,arabistan dönüşü benim pasaporta kayıt ettirdik ve sorduk da türkcell bayisinde bu kayıt olmuştu neden kapandı,turist vizesi üzerinden turist pasaportuna kayıt olursa düşer demişti...bilginiz olsun..

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Çok teşekkürler arkadaşlarda karar verebilmiş değilim alanların yarısı memnun yarısı pişman

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sildirebilir, yurt dışından telefon getirdi bir tanıdığım, telefon çalındı bir süre sonra. Kendi pasaportuna kaydettirmişti telefonu, gidip iptal etti.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kardeşim pasaport sahibi kayıdı düşürebiliyor! Birde internetten kayıtlı telefon satan arkdaşlar bir pasaporta birden fazla telefon kayıt yaptırıyor! bunun sonucundada BTK bunu anladığı anda ki en fazla 2 ay içinde düşer bu kaydı iptal ediyor. sana tavsiyem varsa 1 ay içinde giriş cıkış yapılmış bir pasaport al telefonu kendin kayıt ettir. yoksa hiç bulaşma adam akıllı kullanamazsın. başıma geldiğinden biliyorum...

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Tamamdır kararımı verdim kesinlikle bulaşmıyorum :)

Çok sağolun dostlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu problem bende de war sahıbınden den telefon alacagım telefon yurtdısından getırılmıs ve dıger telefonlara oranla yuz lıra daha ucuz ve temızde ustelık sehırde semtde aynı. yanlız telefonun kapanıp kapanmayacagını veya kapanırsa telefoncularda acdırıp acdıramayacagımı bılemıyorum

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bu problem bende de war sahıbınden den telefon alacagım telefon yurtdısından getırılmıs ve dıger telefonlara oranla yuz lıra daha ucuz ve temızde ustelık sehırde semtde aynı. yanlız telefonun kapanıp kapanmayacagını veya kapanırsa telefoncularda acdırıp acdıramayacagımı bılemıyorum

eğer imei sorgulama ekranında kayıtlı der ise sorun olmaz son sistemden sonra kayıtları dosya incelemesini hızlı şekilde yapıp kayıt işlemini yapıyorlar o yüzden sorun yok :) ben 6 aydır kayıtlı kullanıyorum erzurumdan birisi üzerine kayıtlı ve sorun yok çok şükür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekranı kırık olsa bile iphone alırken yurtiçi kayıtlı olsun yoksa büyük sıkıntı hem pasaport kaydettirsen bile en fazla 1 sene sonra telefon kapanıyo bidaha kaydettiremiyosun bulaşmayın derim :)

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Beyler sahibinden.com dan İphone 6s alcam da pasaport kayıtlı mı yurtiçi kayıtlı mı alayım diye çok düşündüm. Pasaport kayıtlılar daha ucuz ama güvenemiyorum da sonradan bir sorun çıkar felan diye ama bir telefon buldum yurtiçi kayıtlı ve fiyatı da çok uygun emin olamadım siz ne dersiniz?
Telefon bu:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ye-garantili-ve-taksit-imkani-273644131/detay

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Tek düşündüğün nokta alacağın kişinin sildirmesiyse başına gelebilecek diğer şeyleri kabulleniyorsan düşünme al çünkü sildirse de zaten sistem girdisi olacağı için cihaz Türkiye'de açık kalamaya devam eder :)

Oglcnoglcn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostlar merhaba

Bir internet sitesinde aradıgım bi telefon buldum fakat yurtdısı kayıtlı olarak satılıyor sorum ise ben telefonu aldıktan sonra pasaportuna kayıt ettiren kişi bu telefonu artık kullanmıyorum diyerek sildirebiliyormu sildiremiyormu ?
Başkasının pasaportu üzerine kayıtlı telefon getittirebilirsin fakat kullanmıyorum diye sildiremezsin ancak şöyle bir şey oluyor 2 yıl sonra tekrardan pasaport üzerine kayıt yaptırabilirsin.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim de bildiğim cihazla alakalı çalıntı durumu varsa eğer pasaporttan düşülüyor ki kaydı sildirene bir kar sağlamıyor bu işlem. 2 yıl içerisinde o pasaporta 1 defa telefon kaydettirebiliyor çünkü. Sildirirse hakkı geri gelmiyor normal süresi devam ediyor diye biliyorum.

Üstteki durumun haricinde cihazda arıza varsa ve değişim gerektiği için yeni imei numarası veriliyorsa ( yeni cihaz veya yeni anakart ) arızanın açıklaması yazılı olan değişim belgesi evrakı ile ya e-devlet üzerinden işlem yapılıyor ya da BTK yı arayıp firmadan alınan seri numaralı antetli kağıt fax ile yollanarak kayıtlardaki eski imei silinip yenisi kayıt ediliyor.

Benimkiler kesin bilgi değil bana söylenenlerden aklımda kalanlar, en kesin bilgi BTK nın telefon numarasından alınabilir.

omb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bayağı yorum yapılmış bu konu hakkında.. Ben telefoncuyum Şırnak Silopide, İki çeşit kayıt vardır,1. Yabancı Vizeli Kayıt (Sizin Edevlet şifrenizle yapılır) Sağıklı ve güvenilir değil.
2.Normal Pasaport Kaydı.. Sağlıklı ve güvenilirdir.. Pasaport sahibinin e devlet şifresiyle Maliyeye 170₺ Güncel fiyat vergi ödeyip kayıt yaptırılır.. Pasaport sahibi kayıtlı İMEİ’yi silebilir. Ama pasaport ücretle alındığı için ve kişi belli olduğu için kaydı silmez.. Ayrıca 2 yılı dolan pasaport tekrar yeni bir kayıt hakkına sahip olur. Örneğin 07.07.2016 tarihinde kayıt yaptıran biri tekrar 01.01.2018 tarihinde kayıt yaptırabilir. hiçbirşekilde problemi yoktur.. Saygılarımla :)