Başkasının Pasaportuna Kayıtlı Telefon Alınır mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Benim de bildiğim cihazla alakalı çalıntı durumu varsa eğer pasaporttan düşülüyor ki kaydı sildirene bir kar sağlamıyor bu işlem. 2 yıl içerisinde o pasaporta 1 defa telefon kaydettirebiliyor çünkü. Sildirirse hakkı geri gelmiyor normal süresi devam ediyor diye biliyorum.

Üstteki durumun haricinde cihazda arıza varsa ve değişim gerektiği için yeni imei numarası veriliyorsa ( yeni cihaz veya yeni anakart ) arızanın açıklaması yazılı olan değişim belgesi evrakı ile ya e-devlet üzerinden işlem yapılıyor ya da BTK yı arayıp firmadan alınan seri numaralı antetli kağıt fax ile yollanarak kayıtlardaki eski imei silinip yenisi kayıt ediliyor.

Benimkiler kesin bilgi değil bana söylenenlerden aklımda kalanlar, en kesin bilgi BTK nın telefon numarasından alınabilir.

omb

Üyecik
Arkadaşlar bayağı yorum yapılmış bu konu hakkında.. Ben telefoncuyum Şırnak Silopide, İki çeşit kayıt vardır,1. Yabancı Vizeli Kayıt (Sizin Edevlet şifrenizle yapılır) Sağıklı ve güvenilir değil.
2.Normal Pasaport Kaydı.. Sağlıklı ve güvenilirdir.. Pasaport sahibinin e devlet şifresiyle Maliyeye 170₺ Güncel fiyat vergi ödeyip kayıt yaptırılır.. Pasaport sahibi kayıtlı İMEİ’yi silebilir. Ama pasaport ücretle alındığı için ve kişi belli olduğu için kaydı silmez.. Ayrıca 2 yılı dolan pasaport tekrar yeni bir kayıt hakkına sahip olur. Örneğin 07.07.2016 tarihinde kayıt yaptıran biri tekrar 01.01.2018 tarihinde kayıt yaptırabilir. hiçbirşekilde problemi yoktur.. Saygılarımla :)

stat counter