Banggood Güvenilir mi? Nasıl Alışveriş Yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşlar merhaba,
Bir kaç gün sonra telefonum için kılıf alıcam ancak yurtdışı sitelerinde 2-3 dolar olan kılıflar burada fahiş fiyatlara satılıyor. Bende yurtdışından kılıf almaya karar verdim. Ancak hangi siteden nasıl alacağımı ve ürünü nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Şuan banggood'tan bir kılıf beğendim fiyatıda bana uyuyor ancak satıcının güvenilir olduğunu ve paypal'dan nasıl parayı vereceğimi hiç bilmiyorum. Ayrıca kargo işi nasıl oluyor onu da bilmiyorum. Bu siteden alışveriş yapmış kişiler memnun mu?

Kılıf: Matte PC Hard Back Cover Protective Case For ZTE Blade Vec 4G

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ödeme sayfasında paypal ile öde diyorsun paypal hesabına giriş yapıp ödüyorsun. Kargo ücretsiz ve takipsiz. Takipli kargo için ek 1.30$ ödemek gerekiyor.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Ödeme sayfasında paypal ile öde diyorsun paypal hesabına giriş yapıp ödüyorsun. Kargo ücretsiz ve takipsiz. Takipli kargo için ek 1.30$ ödemek gerekiyor.
Takipsiz kargolarda genelde elimize gelmiyor heralde :) 1.30 dolar daha veririz o zaman. Teşekkürler hocam.

on-off

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sen eşşeği sağlam kazığa bağla üstad, ne olur ne olmaz :)

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Banggood gerçekten iyi çalışan bir site. İki hafta önce filan Xiomi Yi Z23 aksiyon kamerası aldım. Kargoya iki gün sonra verildi. Hollanda'dan Türkiye'ye iki günde geldi. Türkiye'de Ptt ile bana ulaşması bir hafta sürdü. Gerek müşteri hizmetleri, gerek ürün kalitesi, gerek fiyatlar her şeyiyle çok uygun. Kısa zaman içinde ikinci alışverişimi yapacağım :)

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Merhaba, sana bir sorum olacak, daha önce internetten pek çok alışveriş yaptım ancak hiç yurt dışından almadım.

Ben Xiaomi Amazfit Pace akıllı saatini almak istiyorum ve yurtiçindeki fiyatlar şu anda dolar yüzünden berbat durumda.

Banggod'da gayet uygun fiyata 562 TL'ye buldum ama bu ilk yurt dışı alışverişim olacak.

Mobilden alınca masa üstüne göre daha ucuz oluyor şu anda. Biraz endişeliyim ve bir takım sorularım var sana.

1- İninal kart ile ödeme yapabiliyor muyum? (Master Card)

2- Mobilden ödeme yapacağım için ödemeden önce dolar olarak değiştirmem gerekiyormuş eğer dolar olarak değiştirmezsem ne olur?

3- Eğer dolar olarak değiştirirsem kartta o ani dolar kurunu TL'ye çevirip o kadar TL'mi çekecek? Çünkü ben karta alacağım ürün kadar para yatıracağım.