Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Gazeteci Fatih Portakal kendisine seçim mesajı gönderen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a tepki gösterdi.
portk_16_9_1528905252.jpg

Seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerden gelen propaganda içerikli mesajların sayısı arttı. Sık sık gönderilen propaganda mesajlarına, FOX TV’nin ana haber programını sunan gazeteci Fatih Portakal da değindi.

“İSTEMİYORUM TAMAM MI?”

Sosyal medyadan bir mesaj yayımlayan Portakal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kendisine propaganda SMS'leri göndermesine tepki gösterdi. Portakal mesajında, “#BeratAlbayrak'tan sms geliyor hala. Kardeşim 1-Benim cebimi size kim servis etti? 2- Rızam var mı? 3- Bana msj gönderme cesaretini nereden buluyorsunuz? Göndermeyin kardeşim istemiyorum. TAMAM mı? :)” ifadelerini kullandı.

İşte Portakal’on o tweeti:

Kaynak:Sözcü

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Gazeteci Fatih Portakal kendisine seçim mesajı gönderen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a tepki gösterdi.
portk_16_9_1528905252.jpg

Seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerden gelen propaganda içerikli mesajların sayısı arttı. Sık sık gönderilen propaganda mesajlarına, FOX TV’nin ana haber programını sunan gazeteci Fatih Portakal da değindi.

“İSTEMİYORUM TAMAM MI?”

Sosyal medyadan bir mesaj yayımlayan Portakal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kendisine propaganda SMS'leri göndermesine tepki gösterdi. Portakal mesajında, “#BeratAlbayrak'tan sms geliyor hala. Kardeşim 1-Benim cebimi size kim servis etti? 2- Rızam var mı? 3- Bana msj gönderme cesaretini nereden buluyorsunuz? Göndermeyin kardeşim istemiyorum. TAMAM mı? :)” ifadelerini kullandı.

İşte Portakal’on o tweeti:

Kaynak:Sözcü
Hakikaten ya TAMAM anladık kayınbababın paralar tatlı iyi hoş bakan da oldun anladık e duydun milletvekili maaşı dolar gibi diğer dövizler gibi durmadan artıyor ona da mı göz dimtin yeter kardeşim herkesin bilgisine ulaşıyorsan ulaş git yandaşlarında smsleş istemiyoruz.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Bana hiç gelmedi ama hangi parti olursa olsun sürekli bu tarz mesajlar geliyorsa istemem. Şahsen her 5 m ye bir yolun kenarında her ağaca asılan pankartları vs de boş masraf olarak görenlerdenim. Yaşadığım şehirde kafamı çevirdiğim yerde bir afiş var ve bu değirmenin suyu nerden geliyor diye düşünmüyor değilim. Sonuçta şehrin her yerini ve tüm Türkiye'yi düşünürsek çok masraflı bir iş olduğu kesin. Kimsenin cebine gelen sms ile yada yolda gördüğü pankartlarlada kararını değiştireceğini sanmıyorum.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bana hiç gelmedi ama hangi parti olursa olsun sürekli bu tarz mesajlar geliyorsa istemem. Şahsen her 5 m ye bir yolun kenarında her ağaca asılan pankartları vs de boş masraf olarak görenlerdenim. Yaşadığım şehirde kafamı çevirdiğim yerde bir afiş var ve bu değirmenin suyu nerden geliyor diye düşünmüyor değilim. Sonuçta şehrin her yerini ve tüm Türkiye'yi düşünürsek çok masraflı bir iş olduğu kesin. Kimsenin cebine gelen sms ile yada yolda gördüğü pankartlarlada kararını değiştireceğini sanmıyorum.
O afişlerin de SMS'lerin de parası partilere yapılan devlet yardımından dolayı vatandaşın cebinden çıkıyor...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
O afişlerin de SMS'lerin de parası partilere yapılan devlet yardımından dolayı vatandaşın cebinden çıkıyor...
Yani ben istemediğim partiye cebimden para çıkarıp veriyorum öyle mi ve sırf bu operatörler bunu sms olarak yollayabilsin diye devlete telsiz kullanım bedeli diye bir şey daha veriyorum telefona trt payı ödediğim gibi

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Yani neresinden tutsak israf. Yalnız yanlış bilmiyorsam devlet yardımı partiler meclise girdikten sonra veriliyordu. Bu dönemde verildiğini bilmiyordum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sanki bizim çok hoşumuza gidiyor paralarımızın CHP’ye gitmesi, Terör destekçisi HDP’ye gitmesi, kimin umudu olduğu belli olmayan İP’e gitmesi...

Eğer hazine yardımı yapılmadan sadece bağışlarla bu iş yürüse bu kez propaganda sürecinde partiler arasında devasa farklar olacak ve bu demokratik bir seçime gölge düşürecektir.

Tüm demokratik ülkelerde siyasi partilerin propagandalarını yapabilmeleri için devlet yardımı yapılır. Bu bizim ülkemize özel bir durum değildir.

——————

Portakal ergeni için iki kelam daha edeyim.
Zavallı mesajın kendisine özel geldiğini zannediyor!

Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü bana mesaj gönderdi, emniyet kemeri kullanımına dair. Şimdi ben de Emniyet Genel Müdürü beni muhatap aldı diye havalanayım mı ?

Bir de bana msj gönderme cesareti diyor.
Acaba ne yapabilecekmiş portakal efendi çooook merak ettim. Sosyal medyada bunları gazlıyorlar kendilerini bir şey zanneder oluyorlar.

Gerçi HDP’yi çok sever, HDP nin arkasındaki silahlı örgüte güveniyorsa bilemem...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Sanki bizim çok hoşumuza gidiyor paralarımızın CHP’ye gitmesi, Terör destekçisi HDP’ye gitmesi, kimin umudu olduğu belli olmayan İP’e gitmesi...

Eğer hazine yardımı yapılmadan sadece bağışlarla bu iş yürüse bu kez propaganda sürecinde partiler arasında devasa farklar olacak ve bu demokratik bir seçime gölge düşürecektir.

Tüm demokratik ülkelerde siyasi partilerin propagandalarını yapabilmeleri için devlet yardımı yapılır. Bu bizim ülkemize özel bir durum değildir.

——————

Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü bana mesaj gönderdi, emniyet kemeri kullanımına dair. Şimdi ben de Emniyet Genel Müdürü beni muhatap aldı diye havalanayım mı ?

Acaba ne yapabilecekmiş portakal efendi çooook merak ettim. Sosyal medyada bunları gazlıyorlar kendilerini bir şey zanneder oluyorlar.

Gerçi HDP’yi çok sever, HDP nin arkasındaki silahlı örgüte güveniyorsa bilemem...
Bende çok rahatsızım bu kafalarına göre reklam gonderenlerden ve bunların tek sorumlusu sanki daha 15 gün önce Türkiye'yi yönetmeye başlamış mağdurluk, millilik ve din istismarı yapan akp dir. Hani izinsiz sms gönderenlere 20.000 30.000 Tl ceza gelecekti bi kerede verdiği sözde dursa bari.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Kendine özel sms sanıp havalara giren tipler :D :D

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106

——————

ya girmeyim girmeyim diyorum şu siyaset olayına, ama gerçekten bazen öyle şeyler yazıyorsunuz ki insanın yeter diyesi geliyor. Ya kardeşim, arkadaşım yada sayın üye hala CHP. HDP vs. diye akp türevi olmayanı hain görecek kadar nerede yetiştiniz. Siz Habur rezaletinde, mahkemeden teröristleri salarken, hendek kazılırken neredeydiniz. Kaldıki Kılıçdaroğlu'nu falan seven bir insanda değilim. Terör sevicilerinin genelinin desteklediği HDP'yi seversiniz sevmezsiniz ama meclis'e girmiş partiyle görüşmelisiniz diyen dönemin başbakanına HDP ile işbirliği yaparken de aynı tavrı takındınız mı. Siz Türküm diyene destek verebiliyor musunuz? Yaşınızı başınızı bilmem ama 15 sene önce hain PKK'lı vardı şimdi 72.5 millet var derken, hangi milletten olursa olsun bu vatanın sahibi Türk milleti, Türk Askeri ve burası Türk devleti diyemeyen insanları desteklerken ne hissediyorsunuz da HDP ile CHP'yi bir tutuyorsunuz. Kaldı ki tam bağımsız Türkiye diyebilen insanlara bile hainsiniz dien insanların tarafında olmak nasıl bir duygu. Muhtemelen bu yazdıklarımla uzaklaştırma yada atılma ihtimalim yüksek bu yazıdan sonra. Çıldırttınız insanları ben bile tarafsız olmaya çalışırken siz, biz demeye başladığımı fark ettim. Bu derece hovardaca israf yapılıp Türk milletinin parası itibar uğruna lükse harcanırken hala aynı kafada olmayı neye borçlusunuz. Kaldı ki mevcut 6 adayında kesinlikle Tam bağımsız Türkiye, avrupanın yoz kültürüyle, arabın yobaz kültürünü Türk devletinden silip özümüze dönemeye çalışalım diyen aday yok. 20 yıl öncesini hatırlarım, o dönemin krizinde bile insanlar bu kadar umutsuz değildi, insanlar yine de herşeye rağmen bir nebze mutluydu. Siz bu bolluğun insanların parasının çokluğundan mı sanıyorsunuz, yoksa insanların lüks için kredi çekerek lüks yaşantısından mı zenginliği çıkarıyorsunuz. Ya yeter her neye inanıyorsanız artık yeter. Bu devleti benim adıma yönetsin diye değil, beni yönetsinler nasıl olursa olsun mantığı ile hareket ediyorsunuz. Benim adıma yönettiğinde bana bir şekilde hesap sormaları gerekirken, hiç hesap sorulmadı. Bu ülkeyi yalnız siz sevmiyorsunuz, bu ülkeyi ve insanını bende çok seviyorum. Kimseye hain demeye getirmeye hakkınız yok. Ben Fetoşçulara hain bunlar amerikanın kuklası dediğimde muhtemelen senin gibi düşünenlerin olduğu grup bana saldırdığında onları destekleyen zihniyetin ta kendisiyken, beni ve benim gibi insanları yargılayacak son kişilerdensiniz. Muhtemelen yazı kalkar, yada onay almaz. Ben ceza da alacağım muhtemelen ama bıktım artık.