Bağlantı Var Ama İnternet Yok!

Bu konuyu okuyanlar

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar yeni eve taşındığımızdan(1-1,5 hafta) beri bilgisayarımda interneti kullanamıyorum komşudan. Telefonda, başka bilgisayarlarda sorun yok. Bende de önceden öyle bir sorun yoktu buraya geldik olmaya başladı. Sorunumu sizlere anlatayım, internet bağlantısı var ama internette dolaşamıyorum çoğu zaman. Benim 10cm yanımda ki bilgisayarda sorun yok ama...Bir tek benim pc de var. Sorunun bilgisayardan kaynaklandığını da düşünmüyorum çünkü önceden yoktu yani eski evde.

-İnternet bağlantısı var, sinyal gücü iyi veya mükemmel. Ama internete giremiyorum (choreme, ie, firefox)
-İnternete bağlandıktan 10-60 saniye sonrasında internet gidiyor. Siteler yükleniyor da kalıyor veya bağlanamadı diye hata geliyor.
-Bazen sadece 2-3 saniye takılabiliyorum.
-İnterneti bağlantıyı kesip tekrar bağladığımda bazen internet geliyor 10 saniyeliğine. Bazen işe yaramıyor.
-Sorun giderme arada işe yarıyor 10 saniye falan sürüyor o da.
-Sorun giderme, geçmiş, çerezler, önbellek silme, sistem geri yükleme işe yaramadı.
Teşekkürler :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

uy9c.png

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sanırım cok hoşuna gitmiş olacak ki bir türlü geçmiyor bu illet...

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Win 8 yukledem düzelir mi sizce?

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Format cozum olur mu dostlar pc şuan win7 wim8 kurmayi düşünüyorum... Bu sorun gecmek bilmiyor...

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ey SDN halki internet hala yok nasil cozeriz bu sorunu? Gelin yardimlasalim :)

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Virüs olma ihtimali var. Kablosuz bağdaştırıcıda problem olabilir. Ethernet kablosuyla bağlanmayı denediniz mi?

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
virüs programlari veya güvenlik duvariyla alakalidir belki güvenlik duvarini devre dişi birak
varsa virüs programini devre dişi birak olmadi agit yöneticisinden kaldir sürücüyü tekrar kur
olmadi windows tekrar kur böyle sorunlarin bir çok nedeni olabilir

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Virüs olma ihtimali var. Kablosuz bağdaştırıcıda problem olabilir. Ethernet kablosuyla bağlanmayı denediniz mi?
Malesef komsudan aldigimiz icin deneyemiyorum. Diger laptopta ve telefonlarda internete giriyor. Sadece benim bilgisayarda girmiyor. Baglanti var sorun yok ama internet yok sayfalar yuklenmiyor yada bazen cok ama cok agir yukleniyor.

virüs programlari veya güvenlik duvariyla alakalidir belki güvenlik duvarini devre dişi birak
varsa virüs programini devre dişi birak olmadi agit yöneticisinden kaldir sürücüyü tekrar kur
olmadi windows tekrar kur böyle sorunlarin bir çok nedeni olabilir
Hocam devre disi biraktim hatta kaldirdim. Surumler guncel diyor sorun giderme problem bulmuyor. Bazen "Bilgisayariniz dogru yapilandirilmis gorunuyor, ancak aygit veya kaynak (dns sunucusu) yanit vermiyor" gibi bir hata vermeye basladi. Dns ayarlarini 8888 8844 yaptim ama degisiklik yok. Ayni tas ayni hamam... kafayi yedirtecek bu gidisle. Sistem geri yukleme de yaramiyor.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Malesef komsudan aldigimiz icin deneyemiyorum. Diger laptopta ve telefonlarda internete giriyor. Sadece benim bilgisayarda girmiyor. Baglanti var sorun yok ama internet yok sayfalar yuklenmiyor yada bazen cok ama cok agir yukleniyor.

Hocam devre disi biraktim hatta kaldirdim. Surumler guncel diyor sorun giderme problem bulmuyor. Bazen "Bilgisayariniz dogru yapilandirilmis gorunuyor, ancak aygit veya kaynak (dns sunucusu) yanit vermiyor" gibi bir hata vermeye basladi. Dns ayarlarini 8888 8844 yaptim ama degisiklik yok. Ayni tas ayni hamam... kafayi yedirtecek bu gidisle. Sistem geri yukleme de yaramiyor.

Benzer problemi kuzenim yaşamıştı. Onda da internet full çekiyor görünüyor ama modemin 3-4m yakınında olmazsa eğer internete bağlanamıyor. Bunun için usb kablosuz alıcı aldık taktık şimdi onunla kullanıyor ve problem çözüldü. Eğer deneme imkanın varsa bir de usb den Kablosuz alıcı takıp deneyebilirsin.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hocam herkeste var internet bir bende yok...

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Hocam affınıza sığınarak son bir soru sormak istiyorum.Modem hemen üst katta ama bir yan odada. Benim laptop diğer laptoplardan iyi olduğu halde böyle bir sorun var? Pcye bağlı mı bu sorun?

Laptoptan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için ya modeme direkt bağlamalısınız ki söylediğiniz üzere bu mümkün değil, ya yukarıda verdiğim linkteki cihazı almalısınız, ya da eğer garantisi devam ediyorsa servise vermelisiniz.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bende de bilgisayarı her başlattığımda.tanımlanamayan ağ. hatası.herşeyi denedim düzelmiyor bir türlü.

v96JubM.png

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ilk resime baktigima göre 11mb yaziyor bende 54mb yaziyor
aygit yöneticisinden ag bagdaştırıcından
en yüksek olana al birde

olmadi bir format şart

sonraki sekmedeki güç yönetiminide neyse tersi yap olmasa

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ilk resime baktigima göre 11mb yaziyor bende 54mb yaziyor
aygit yöneticisinden ag bagdaştırıcından
en yüksek olana al birde

olmadi bir format şart

sonraki sekmedeki güç yönetiminide neyse tersi yap olmasa
Tam olarak nerede hocam dediğiniz ayarlar kısmı?

İnternet mi kesiliyor yoksa bağlantı komple mi gidiyor? Sadece internet kesilip de bağlantı duruyorsa o zaman hatla ilgili bir problem vardır. Yavaşlık da bundan kaynaklanıyordur.
İnternet bağlantısı var gözüküyor ama bağlantı gidiyor, sayfalar yüklenemedi hatası veriyor, bazen de çok ağır oluyor. Yani incadan memnun değilim önerdiğiniz bir ürün var mı hocam? Bimeksten alacam bu arada ona göre söylerseniz çok iyi olur :)

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Tam olarak nerede hocam dediğiniz ayarlar kısmı?

İnternet bağlantısı var gözüküyor ama bağlantı gidiyor, sayfalar yüklenemedi hatası veriyor, bazen de çok ağır oluyor. Yani incadan memnun değilim önerdiğiniz bir ürün var mı hocam? Bimeksten alacam bu arada ona göre söylerseniz çok iyi olur :)
Aslında aldığınız ürün gayet iyi. Modem ile aranızdaki mesafe ne kadar? Tek katlık bir mesafeyse çok rahat bağlanması lazım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Servis sağlayıcı bazen abone tespiti mi diyelim yoksa başka bir amaç mı var bilinmez 2 defa başıma geldi. Kişilerin internetini güvenlik için kesiyorlar abone olan kişi aradığında interneti açıyorlar. Bilgisayar bildirim alanlarında herhangi bir işaret yoksa servis sağlayıcıyı ara.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle modeminizin port ayarını yapmanız gerekiyor. kullanıcı adını modeme doğru bir şekilde girin ve onaylayın sorun düzelecektir. modemi bilgisayarınıza tanıtmanız gerekiyor.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen komşun modemde mac filtreleme yapmış.Modeme bağlı olursun fakat internetin olmaz .Bilgisayarın mac adresini modeme girmesi gerek.Aynı güvenlik sistemini bende yapıyorum çünkü.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Modem ust katta. Evde herkeste var su an internet. Wireless adaptor ile cevrede 10+ wireless agi görüyor. Ust kat 70% den fazla sinyal gucu ile baglaniyor ama internet cok agir ve ara ara kesiliyor. Bazen nadir de olsa 10 saniye internet tam duzgun oluyor. Wireless adaptor olmayan bilgisayar cok daha hizli giriyor nete. Ne ise yariyor bu adaptor?

NOT: Ilk aldigim adaptor inca 300n di onu kuzene verdim tp link 5dbi antenli olani aldim ondan. Ilk gun 2 saate yakin kesintisiz girdi hic bir sorun yoktu. Sonra bir daha oyle olmadi.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar şu an internette sorun yok. Wireless kanalını 1 yaptım. Bununla alakası olabilir mi? 2,3,4 veya 5 yapsam değişen bir şey olur mu hız konusunda?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var hocam, çözüm sağlayabildiniz mi ?
Modem yan odada, telefonda, ipadde internet var, laptopta ise aynı sizin yaşadığınız sorunları yaşıyorum. wireless kanalını nereden ayarlıyorsunuz, modem üzerinden mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var. wireless kanalı ayarını nasıl değiştiriyoruz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar internetim var ama gireniyorum yarım saate açmıyor bana acil yardımcı olurmusunuz? :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben sorunu yapılandırma ayarlarını tekrar yükleyerek aştım

emir78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var daha yeni win 8.1 yükledim. tp-link usb adaptör var.Laptoptan bağlanıyor ama masaüstünden bağlanmıyor.