Babamla Aramı Düzelteyim derken daha çok bozuyorum sanırım...

Bu konuyu okuyanlar

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Selam.babamla uzun süredir herşey için tartışıyoruz.geçen bilgisayar bozuldu ve bunun için konu açmıştım.sonuç... harddisk yanmış.ssd almış babam.windows falan yükletmiş oem kod girdirmiş.pc şuan iyi durumda ama sürekli o laptopa dokunmayacaksın muhabbeti falan dönüyor.ne yapayım dokunmuyorum aram bozulmasın diye.yok 350 tl para verdim falan diye dile getiriyor.geçen benim iphone 6 bozuldu j6+ aldık.telefonu 1200 e aldık iphonedan 800 tl kaldı 200 tl de ben ekledim playstation 3 için biriktirdiğim paradan.yine diyorki BEN ONA 1200 TL PARA VERDİM!?!?!?.Paranın en büyük kısmı zaten benden çıkmış.yine birşey demedim haklısın baba dedim.ve en son darbeye gelelim.bugün arkadaşla sinemadaydık eve döndüm falan.ödevimi falan okulda bitirdim sinemaya gideceğimiz için.eve döndüm odama eşyalarımı koydum.evde canım sıkılıyor telefon sarmıyo beni.babamın yanına gittim laptopu alabilirmiyim diye sordum.dedi git ablana sor laptop onun.ablamın vermeyeceğini biliyorum sonuçta kendiside dedi vermeyeceğim diye.evde yapacak bişey yok. bana doğum günümde playstation 3 alında evde canım sıkılmasın dedim.dedi kamyon alacağız evde para tutmamız lazım.bende dedim telefon için ps3 paramı verdim dedim.hemen konuyu değiştiriyor git ders çalış falan.bende bu aralar derslerime çok odaklanmışım artık çok sıkılmışım.sonra sinirlenmeye gözlerimden yaş gelmeye başladı.ben nedense böyleyim annem duygusalsın boşver diyor.babam hemen neden ağlıyorsun falan diye dalga geçer şeklide gülüyor.sinirlendim daha çok yaş çıkınca odama geçtim.annem babamı biraz azarladı tabii.beni destekleyenleri görmek güzel... şimdi hala biraz aramız bozuk nasıl düzelticem.birde evde canım sıkılıyor ona nasıl birşey bulurum?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Baban senin iyiliğin için yapıyor kardeşim tamam baban bazılarında da hata yapmış bence git özür dile ve babanla uzun bir konuş anlaşın sonrada ona sarılırsın işlem tamam hiç bir baba oğlunun kötülüğünü istemez adam seni başaralı olmanı istiyor işte :D

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Baban senin iyiliğin için yapıyor kardeşim tamam baban bazılarında da hata yapmış bence git özür dile ve babanla uzun bir konuş anlaşın sonrada ona sarılırsın işlem tamam hiç bir baba oğlunun kötülüğünü istemez adam seni başaralı olmanı istiyor işte :D
Günde 3 saat çalışıyorum ve evde yapacak hiç birşey yok.uyuyunca sürekli uyumayın gece uyuyamazsınız falan diyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bu arada sistem Win 10 sa Oem kod 1000 Tl

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
tabi böyle davranır :) senin başarılı olmanı istiyor da ondan merak etme güzel bir liseye yerleşirsen zaten baban sana nasıl davranır gör
Çok sıkıldığım için diyorum...günde qrkadaşlarım bile 1 saat çalışıp oyun oynuyilarken bile ben 3 saat çalışıp karşılığını alamıyorum

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Çok sıkıldığım için diyorum...günde qrkadaşlarım bile 1 saat çalışıp oyun oynuyilarken bile ben 3 saat çalışıp karşılığını alamıyorum
sen karşılık için çalışıyorsan hiç çalışma sen arkadaşlarını takma sen öne giderken onlar geriye gidecekler sen bence derslerini çalış daha fazla

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
sen karşılık için çalışıyorsan hiç çalışma sen arkadaşlarını takma sen öne giderken onlar geriye gidecekler sen bence derslerini çalış daha fazla
3 saat bebi bunaltıyor gerisini düşünemiyorum çıldırırım herhalde...

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
ben gümnde 6 saat çalışıyordum o zaman dostum hiç çıldırmıyordum şuan güzel bir anadolu lisesindeyim
Bilemiyorum evde çok sıkılıyorum beni hiç çalışmıyorum diye görüyor...

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
O kod Microsoft un değil Microsoft un Sitesine gir 1000 Tl

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
oynaya bilirsin ama bu aralar oynama zaten lgs ye ne kadar kaldı
Biliyorum yaklaştığınıda evde sıkıldım.böyle bir konu açmam bile saçma yani can sıkıntısından açtım sanırım...

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Biliyorum yaklaştığınıda evde sıkıldım.böyle bir konu açmam bile saçma yani can sıkıntısından açtım sanırım...
dostum bence şimdiden çalış gönülden söylüyorum bunu bak zor bu sınavlar ben hiç kimsenin kötü yerlere gelmesini istemiyorum

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
1-bazı konuları her ne kadar sana anlatsak bile,baba olmadan,yaşamadan anlayamazsın
2-anladığım kadarı ile maddi yönde güzel imkanlara sahipsin(buda seni zamanla bunaltır)
3-derslerine çalışman güzel,ama bilgisayara kendini kaptırma,sosyal hayata takıl,spora git
4-roman al oku
5-babana kızma ,o da kendince yaşamış olduğu ,iyi kötü tecrübelerine göre sana ,yardımcı olmaya çalışıyor.
6-babanla anlaşamaman gayet normaldir,gelişme çağındasın,ister istemez kendini ispatlamaya çalışıyorsun
7-zamanla hepsi düzelir,sabırlı ol
8-Arkadaş ortamı edin(yiyici,menfeatçi arkadaşlara dikkat et,seni kullanmaya çalışanlarında tezgahına gelme :))

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
dostum bence şimdiden çalış gönülden söylüyorum bunu bak zor bu sınavlar ben hiç kimsenin kötü yerlere gelmesini istemiyorum
Biraz düşüneceğim.fikirlerin için sağol.
İyi akşamlar herkese

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
1-bazı konuları her ne kadar sana anlatsak bile,baba olmadan,yaşamadan anlayamazsın
2-anladığım kadarı ile maddi yönde güzel imkanlara sahipsin(buda seni zamanla bunaltır)
3-derslerine çalışman güzel,ama bilgisayara kendini kaptırma,sosyal hayata takıl,spora git
4-roman al oku
5-babana kızma ,o da kendince yaşamış olduğu ,iyi kötü tecrübelerine göre sana ,yardımcı olmaya çalışıyor.
6-babanla anlaşamaman gayet normaldir,gelişme çağındasın,ister istemez kendini ispatlamaya çalışıyorsun
7-zamanla hepsi düzelir,sabırlı ol
??

Reaksiyon puanı
296
baban hakklı lise senin için daha önemli olmalı en az lise bitir ki iş bulman kolaylaşsın lise mezunu olmazsan iş bulmak çok zor