Babamın yanında mı devam edeyim ne yapayım?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar yaşım 18, ağustos da 19 olucam.Açıktan okuyorum, daha önce hiç başkasının işinde çalışmadım hep babama yardıma gittim ondanda öyle çalışıyormuş gibi para alamam ama yaşım da ilerledi paraya ihtiyacım oluyor, ne yapsam kararsızım.Babam askere git gel sana mağaza acarız diyordu sürekli bu aralar konuşmuyoruz pek bu konuları ramazandan sonra tekrar çalışmaya başlıcam bu sefer bana iş bulmasını istiycem onun baya tanıdıkları var, doğru düzgün para kazanabileceğim bir işe girip çalışmak istiyorum da yanlış mı düşünüyorum acaba askere gidene kadar babamın yanında mı devam etsem?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Mesleği nedir bilmiyorum ama onu emekli edip yerine teknolojiye ayar uyduracak şekilde geliştirerek devam edebilirsin. Çevremde buna ait çokça örnek var. Başkasının yerine kendin için kazan.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Mesleği nedir bilmiyorum ama onu emekli edip yerine teknolojiye ayar uyduracak şekilde geliştirerek devam edebilirsin. Çevremde buna ait çokça örnek var. Başkasının yerine kendin için kazan.
Mobilya üretiyor.

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Mobilya üretiyor.
Kardeşim öncelikle tebrik ederim kendi ekmeğin için çabalıyorsun. Bence güzel bir meslek seçmişsin babanın yanında kazanamıyorsan tabiki de başka yerlerde çalışman daha iyi olur hemde tecrübe olur . Askerlik aradan çıkarman ,erken yaşta gitmen iyi olur sonra devamlı aksatmaya başlanıyor üstünde yük gibi kalıyor buna dikkat etmende fayda var.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bak güzel kardeşim. Ramazan bitene kadar babanın yaptığı iş hakkında yapmadığın kadar geniş araştırma yap.

Yıllar sonra ne duruma gelicek. Hala ayakta durucak mı bu meslek.

Eğer olumlu sonuçlar olursa açıktan Üni bitir aynı zamanda da bu meslekte tercüre edinip devamlılık sağlaman en mantıklısı olur.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar şuan hala babamın yanındayım 1600 lira alıyorum, babamla konuştum askerden sonra mağaza acıcaz bana inşallah.O zamana kadar işin ehli bir mağazanın orda işleri anlamak için çalışıcam, üniyi de açıktan bitirmeyi düşünüyorum.Umarım geleceğim için dogru karar vermişimdir, mobilya sektörü illa ki gelecekte var olmayı sürdürecek.