Babama hediye telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mhmtylmz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize hayırlı günler. Babamın doğum günü geliyor, bende ona telefon hediye almak istiyorum. Elinde xperia xa1 var ekranı kırıldı. 1500 tl ye kadar belki olursa 1700-1800 e de çıkabileceğim. İnstagram ve facebook kullanan arada da 101 oynayan babam için çok şey olmasa güzel bir telefon öneriniz var mı ? Ben samsung m20 ye baktım da hoşuma gitti sadece karar veremedim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize hayırlı günler. Babamın doğum günü geliyor, bende ona telefon hediye almak istiyorum. Elinde xperia xa1 var ekranı kırıldı. 1500 tl ye kadar belki olursa 1700-1800 e de çıkabileceğim. İnstagram ve facebook kullanan arada da 101 oynayan babam için çok şey olmasa güzel bir telefon öneriniz var mı ? Ben samsung m20 ye baktım da hoşuma gitti sadece karar veremedim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
O fiyat aralığında -markasını sevmesem de- General Mobile 9 Pro modeli var dostum, özellikleri gerçekten çok iyi. Eğer uygun fiyata bulursan Mi 8 Lite ve Redmi Note 7 modelleri de gayet iyidir. Samsung M20 modeli fazla kısılmış bir model, onun yerine eğer uygun fiyata bulursan A30 da düşünebilirsin.

mhmtylmz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O fiyat aralığında -markasını sevmesem de- General Mobile 9 Pro modeli var dostum, özellikleri gerçekten çok iyi. Eğer uygun fiyata bulursan Mi 8 Lite ve Redmi Note 7 modelleri de gayet iyidir. Samsung M20 modeli fazla kısılmış bir model, onun yerine eğer uygun fiyata bulursan A30 da düşünebilirsin.

General mobile konusunda kararsızım ya. Şarj soketi gibi kronik bir sorunu var.
Bir de şimdi şu huawei google olayları falan çıkınca böyle daha markalaşmış samsung gibi birşeye mi kaysam diyorum Xiaomi yerine diye düşünüyorum. Xiaomiyi bağlayan bir şey yok ama kararsız kaldım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
General mobile konusunda kararsızım ya. Şarj soketi gibi kronik bir sorunu var.
Bir de şimdi şu huawei google olayları falan çıkınca böyle daha markalaşmış samsung gibi birşeye mi kaysam diyorum Xiaomi yerine diye düşünüyorum. Xiaomiyi bağlayan bir şey yok ama kararsız kaldım.
Bütçe yetiyorsa Samsung A30 modeline bakabilirsin dostum ama Xiaomi de tercih edebilirsin. Xiaomi modelleri daha iyi özellikleri bakımından. Huawei gibi hükümet destekli olmaması ve özellikle Apple markasını geçme iddiasının en azından şimdilik olmaması sebebiyle Amerika ile ters düşmezler diye düşünüyorum. General Mobile kronik sıkıntısını duymadım açıkçası bir şey diyemem o konuda. Bu fiyat aralığında da ne yazık ki pek iyi telefonlar yok güvenilirlik açısından. Ya Samsung markasına güvenip içi boş telefon alabilirsin ya da Çin patentli biraz daha donanımlı cihaz alabilirsin ne yazık ki, malum dolar kuru

mhmtylmz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bütçe yetiyorsa Samsung A30 modeline bakabilirsin dostum ama Xiaomi de tercih edebilirsin. Xiaomi modelleri daha iyi özellikleri bakımından. Huawei gibi hükümet destekli olmaması ve özellikle Apple markasını geçme iddiasının en azından şimdilik olmaması sebebiyle Amerika ile ters düşmezler diye düşünüyorum. General Mobile kronik sıkıntısını duymadım açıkçası bir şey diyemem o konuda. Bu fiyat aralığında da ne yazık ki pek iyi telefonlar yok güvenilirlik açısından. Ya Samsung markasına güvenip içi boş telefon alabilirsin ya da Çin patentli biraz daha donanımlı cihaz alabilirsin ne yazık ki, malum dolar kuru

A30 inceledim de hoşuma gitti. Güzel bir cihaz mı o bilgin var mı ?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
A30 inceledim de hoşuma gitti. Güzel bir cihaz mı o bilgin var mı ?
M20 ile kıyaslama yaparsak A30 modeli 4 gb ram, M20 modeli 3 gb ram fakat işlemcileri aynı. İşlemci için iyi diyemem ama sosyal medya ve günlük kullanım için babanızın işini görür. A30 modelinde süper amoled ekran var ve aralarındaki en iyi fark bu diyebilirim. M20 modelinin PLS ekranı pek iyi değil hatta baş ağrısı ve göz yorgunluğu yaptığı şeklinde şikayetler vardı. M20 modeli batarya kapasitesi olarak biraz daha iyi fakat A30 modelindeki süper amoled ekran sayesinde aralarında uçurum olacağını sanmıyorum batarya konusunda. Kamera olarak A30 modelinin kamerası M20'den daha iyi. A30 modelinde Wifi 5 var bu da büyük artı. Sağlamlık konusunda da pek farkları yok ama bir tık A30 modeli yine daha iyi. Kısaca Samsung almak isterseniz A30 modelini tercih etmeniz daha iyi olur fakat Xiaomi Mi 8 Lite ve Redmi Note 7 modelleri A30 modelinden de daha iyidir.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bende babam için telefon bakıyorum ama bu fiyat bandında malum piyasada iyi telefon olarak neler var bilmiyorum fiyatlar çok uçmuş samsung sevmesemde Huaweinin sorunu nedeniyle biraz garanti olsun diye ona mı yönelsek bilemedim. Telefonu lg g3 tü bozuldu şu an arama yapamıyor o yüzden aciliyeti var m20 nin boyutu 6.3 inçmiş çok büyük geldi bana A30 da pahalı:( en fazla 1700 civarına kadar başka önerilerinz var mı acaba yada sizin baktığınız diğer modellerden önerebileceğiniz telefonlar? Babam video izler arada basit oyunlar oynar instagram facede falan takılmıyor:)

mhmtylmz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bende babam için telefon bakıyorum ama bu fiyat bandında malum piyasada iyi telefon olarak neler var bilmiyorum fiyatlar çok uçmuş samsung sevmesemde Huaweinin sorunu nedeniyle biraz garanti olsun diye ona mı yönelsek bilemedim. Telefonu lg g3 tü bozuldu şu an arama yapamıyor o yüzden aciliyeti var m20 nin boyutu 6.3 inçmiş çok büyük geldi bana A30 da pahalı:( en fazla 1700 civarına kadar başka önerilerinz var mı acaba yada sizin baktığınız diğer modellerden önerebileceğiniz telefonlar? Babam video izler arada basit oyunlar oynar instagram facede falan takılmıyor:)

Ben de hala bulamadım. Ara yüz olarak falan samsung çok rahat ama onun da s ve note serileri hariç çöp

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
redmi note 7, gm 9 pro, xiaomi mi 8 lite, xiaomi redmi note 6 pro bence baban için en iyisi red mi note 6 pro hem içlerinde en uygun fiyatlı hem de baban için ideal.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
samsung a30 veya daha aşağı fiyatlı modeller babana yeterli zaten oyun oynamayacak kamerasıda hayli hayli yeter yaşlı başlı adam çok aramaz o bence yok kamerada detay biraz daha fazla olsun yada pubg performansını.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
vestel z20 o fiyata en iyi seçenek...
Teşekkürler cevap için biraz acele ettik bugün alınmazsa bu telefonuda önericem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Almışken redmi note 7 al
Pahalı ve ekran olarak çok büyük teşekkürler

samsung a30 veya daha aşağı fiyatlı modeller babana yeterli zaten oyun oynamayacak kamerasıda hayli hayli yeter yaşlı başlı adam çok aramaz o bence yok kamerada detay biraz daha fazla olsun yada pubg performansını.
Haklısınız ama a30 hem fiyat hem ekran boyutu olarak uymuyor zaten en fazla video falan izler küçük oyunlaf oynar babam

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Teşekkürler cevap için biraz acele ettik bugün alınmazsa bu telefonuda önericem.

Vestel z20 ne ya bari samsung filan al yazılım kalitesi ile fark atar.

Haklısınız ama a30 hem fiyat hem ekran boyutu olarak uymuyor zaten en fazla video falan izler küçük oyunlaf oynar babam

Bütçe nedir???

Bu uyarmı 1740tl.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Vestel z20 ne ya bari samsung filan al yazılım kalitesi ile fark atar.

Bütçe nedir???

Biz biraz garanti olsun uzun kullansın istiyoruz samsung olabilrdi ama xiaomi daha cazip geldi dün xiaomi mi a2 lite sipariş etmeye çalıştık olmadı bugün onu alabilrler acil ihtiyaç olduğu için olmazsa tekrar bakacağız bütçe en fazla 1700 civarı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pardon gm'de nakit alımda indirim kuponu oluyordu 1500 civarına geliyor.

Biz biraz garanti olsun uzun kullansın istiyoruz samsung olabilrdi ama xiaomi daha cazip geldi dün xiaomi mi a2 lite sipariş etmeye çalıştık olmadı bugün onu alabilrler acil ihtiyaç olduğu için olmazsa tekrar bakacağız bütçe en fazla 1700 civarı

Mia2 lite yanlız çok kaliteli değil pişman edebilir zaten sd625 biraz eskidi üzebilir uzun vade de mia2 lite'ın şuan ederi bence 1500 civarı değil gm9pro şuan çoğu sıkıntısız alanlar memnun amoled ekran ve iyi batarya bence gm9pro yada redmi 7 yada redmi note 7 değerlendirin.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam ben bir yakınıma A20 aldım.

Çok çok memnun kendisi. Mis gibi cihaz. Tam anne-baba-dayı-teyze-hala telefonu.

Amoled ekranlı hem de. 1750 TL'ye mal oldu.

Ancak şu sıralar zam furyası gelmiş. Geliyor. M serisi de zamlanacak elinizi çabuk tutun.

mhmtylmz93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam ben bir yakınıma A20 aldım.

Çok çok memnun kendisi. Mis gibi cihaz. Tam anne-baba-dayı-teyze-hala telefonu.

Amoled ekranlı hem de. 1750 TL'ye mal oldu.

Ancak şu sıralar zam furyası gelmiş. Geliyor. M serisi de zamlanacak elinizi çabuk tutun.

Ben a30 a karar verdim. Hem yanında 150 liralık powerbank hediye 10 000 mah kendime kullanırım onu hem de 250 tl axess chip puan varmış onu kullandık.
Samsungun ara yüzü daha basit ve alışıla gelmiş gibi bir şey. Bana kalsa apple alıp arkana yaslan da. Babam malum yaş ilerledi 52 yaşına geldi. Samsung daha rahat geleceğini düşündüm ona.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben a30 a karar verdim. Hem yanında 150 liralık powerbank hediye 10 000 mah kendime kullanırım onu hem de 250 tl axess chip puan varmış onu kullandık.
Samsungun ara yüzü daha basit ve alışıla gelmiş gibi bir şey. Bana kalsa apple alıp arkana yaslan da. Babam malum yaş ilerledi 52 yaşına geldi. Samsung daha rahat geleceğini düşündüm ona.

Rica ederiz hayırlı olsun güzel cihaz 52 yaşında adam ne pubg grafik arar ne kamerada zoom yapınca detay babanızın ihtiyacına uygun bir cihaz bana kalırsa işlemci ve batarya uzun yıllar teklemez ortalama kullanıcıyı illaki memnun eder. :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Şimdiden hayırlı olsun