Ayşegül İldeniz ile Intel'in dünü ve bugününü konuştuk

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
intel-video.jpg
1968'de iki mühendis tarafından kurulan işlemci devi Intel, 40 yılını geride bıraktı. Intel Türkiye çalışanları, 40. yaşı boğazın eşsiz manzarasıyla kutladılar.

Teknolojide alınan yolun en önemli kilometre taşları, işlemcilerin desteğini alarak yerlerine oturmuş durumda. Hızlanan, daha az enerji harcayan, daha az ısınan ve küçülen işlemciler sayesinde bilgisayarlar daha da kolay taşınabiliyor, birbirleriyle iletişim kuruyor ve uzun süre kullanılabiliyor. Alınan yol, çok fazlaymış gibi görünse de, önümüzdeki zamanlarda çok daha baş döndürücü değişim hızlarıyla işlemcilerin gelişmesine şahit olacağız.

Videoyu İzleyin

Intel'in Türkiye, Afrika ve Ortadoğu koordinatörü Ayşegül İldeniz ile yaptığımız kısa sohbette, bu 40 yılı değerlendirip Intel'in Türkiye ve gelecek planlarını konuştuk.

[SDNTV3]2008_08_21_intel_roportaj.mp4[/SDNTV3]

::
Buradaki videoyu izleyemiyorsanız Adobe Flash Player yazılımını güncelleyin!

:: Intel, liderliğini korumaya devam eder mi? Bu başlıkta tartışalım.

Bilgi için: Intel Türkiye
Yazan
: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Reaksiyon puanı
188
türkiyeye önemli bir yatırımı yok intelin. sırf meraktan intelin malezya fabrikasına gidip gezicem walla...

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Nice yaşlara İntel.

Yapacakları ve yaptıkları projelerden bahsetmiş. Hedefleri var aynı başarıyı devam ettirler diye düşünüyorum.

c0lin

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ya delircem ben yaa flash playeri yüklüyorum ama play tıkladığımda izleyemiyorum hep download link çıkıyor offfffffffff

IDMAN Yüzündenmiş