Ayrılmış Video Belleği Problemi

Bu konuyu okuyanlar

AndreDora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,
Benim sorunum bilgisayarımın özelliklerinin yettiği oyunları kasması. Bu konu hakkında nette onlarca siteye girdim çoğu şeyi denedim ama başarılı bir sonuca ulaşamadım. Sorunun ayrılmış video belleğinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Bağdaştırıcı Bilgisi
Yonga Türü: İntel (R) HD Graphics Family
DAC Türü: Internal
Bağdaştırıcı Dizesi: Inter(R) hd Graphics 3000
Bios Bilgileri: İntel Video Bios

Toplam kullanılabilir Grafik Belleği: 1696 mb
Ayrılmış Video Belleği: 64mb
Sistem Video Belleği: 0
Paylaşılan sistem belleği: 1632 mb

İşte dediğim sorunun şurdaki Ayrılmış Video Belleğinden kaynaklandığını düşünüyorum ama onu bir türlü arttıramıyorum. Cod 4, Gta 4 oyunları yüklü ama kasmasından dolayı oynayamıyorum. Bu arada bilgisayarım asus marka bir laptop. Anlaşılırlığı açısından özelliklerinide yazıyım.

İ5 - 2430m
2.4 ghz 2.4ghz
4 gb Ram
64 bit işlemci w7 home basic
Ekran kartı nvidia, GT540.

Bilgisayar özelliklerinden cok anlamam ama bu oyunları kaldırabileceğini düşünüyorum en azından cod 4 ün ilk oyununu çok rahat kaldırması lazım ama deli gibi kasıyor.
Dediğim gibi nette olan çoğu şeyi denedim. Bios ayarlarından arttırıldığını okudum ama kendi laptopumun bios ayarlarında böyle bir şey göremedim.
Yardımcı olursanı minnettar kalacağım gerçekten. Şimiden teşekkürler yardımlarınızı ya da en azından önerilerinizi bekliyorum (bir bilgisayarcıya götür gibi vs.)

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
masa üstü sağ tık nvidia denetim masası 3d auarların yönetilmesi seçili grafik sürücüsünü yüksek performasnlı nvidia yap program ayarlarından da cod için yüksek performasnlı nvidia yı seç optimus teknolojisi bu bende de aynısı var

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaş söylemiş basit bir optimus sorunu 3d ayarla 540mi

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bios dan da ayarı olabilir inteli devredışı bırak

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Devre dışı bırakmak yok ama sağ tıklayıp istediğiniz programı Grafik İşlemciyle Çalıştır -> Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi diyebiliyorsunuz...

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Optimus olayı bilgisayarla beraber gelen vga sürücüleri kurduğunuzda sıkıntı çıkarabiliyor, mümkünse güncel kurunuz.

AndreDora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu çözdüm cod 4 vs. oyunlarda kasma düzeldi fakat gta 4 oyununda hala kasıyor onun sebebi sanırım oyunla ilgili. Nette araştırdığım kadarıyla orjinal olmayan oyunlarda gta 4 kasıyormuş, patchlerini yüklemeyi deneyeceğim. Teşekkürler yardım etmeye çalışan herkese. Konu kilitlenebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sistem vido belleği 128 mb olunca açıyor ben dendım takır takır oynuyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Laptobuma format attirdim formattan sonra saği tikladiğimda nvida yazisi bende çikmiyo bunu başka nasil düzelte bilirim kullandiğim cihaz yukardaki özelliklerde yardimci olursaniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler benim amd ati redeon hd 6510 var toplam kullanılabilir video belleği 3831 ayrılmış video belleği 2048 sistem video belleği 0 paylaşılan sistem belleği 1783 tüm oyunlara giriyor fakat gta 4 v.b 4 dvd lik oyunlarda kasıyor ben sistem video belleğinden kaynaklandığını düşünüyorm yardımlarınızı bekliyorum şimdiden TEŞEKKÜRLER...

Son mesajlar