Aypon değil ayfon =))

Bu konuyu okuyanlar

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cümleten selamın'aleyküm .
Arkadaşlar şu an açmak istediğim konu diğer açılan konular kadar önemli bir konu değil ama açmakta fayda olduğunu düşündüm konu şu gözlemlediğim kadarıyla halkımız ayfon'u aypon diye dile getiriyor :) .
küçük bir gramer konusunu anlatmaya çalışayım ingilizce kelimeleri telafuz ederken bir kaç kurala uymak gerekiyor ve ıphone ' da bu konuya dahil ingilizce kelime telafuzlarından birinde p ile h - harfi yan yana geldiğinde -f- olarak telafuz ediliyor :) yani ı[p-h]one kelimesini incelediğimizde p ile h harfinin yan yana keldiği ve telafuz ederken -f- ile telafuz edmemizin daha doğru olacağını farkediyoruz . :)
ı|ph|one = ı| f | one = ayfon :devil2::)

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Şimdi ben senin bu yazdığın yazıda 10 civarı Türkçe imla hatası bulabilirim. Türkçe bitti İngilizce kelimelerin telafuzuna mı geldi sıra? Ne güzel demiş atalar: "Dinime söven müslüman olsa."

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
iPhone bölümünde olmazsa olmaz bir konuydu:)

versamax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sen "ipone" nedir bilir misin?
Yakında ipone 5 çıkacakmış..

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@versamax . evet istiyorsan sana çıkacağı ayı tahmini olarak vereyim ekim' de çıkması bekleniyor . @Kurşun Kalem Tanımadığın kişiler hakkında yorum yapma derim . Türkçe bitti mi evet benim açımdan bitti MEB onaylı diksiyon sertifikam var .Ha ingilizce kelime telafuzlarına gelirse sanırım biliyorsundur dünya genelinde ortak dil ingilizce olarak kullanılıyor .

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ohh çok şükür bu sorunu da çözdük yanlız yukarıdaki arkadaşın dediği gibi iki satır yazıda bir dünya imla hatası yapan birinin ayopona getirdiği çözümleme beni benden aldı allah razı olsun senden sayende ahir ömrümüzde bir şey daha öğrenmiş olduk sağol varol

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
o da birşey mi ben, i pon diye telafuz eden bile duydum :D

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayatımı kurtardı kardeş çok sağ ol sana bir can borçluyum artık

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
@versamax . evet istiyorsan sana çıkacağı ayı tahmini olarak vereyim ekim' de çıkması bekleniyor . @Kurşun Kalem Tanımadığın kişiler hakkında yorum yapma derim . Türkçe bitti mi evet benim açımdan bitti MEB onaylı diksiyon sertifikam var .Ha ingilizce kelime telafuzlarına gelirse sanırım biliyorsundur dünya genelinde ortak dil ingilizce olarak kullanılıyor .

Türkçene yorum yapmam için seni tanımam gerekmez, yazdıklarından yola çıkarak rahatlıkla yorum yapabilirim. MEB'den onaylı diksiyon sertifikasının, senin yazı yazarken imla kurallarına uyma konusunda nasıl bir alakası olduğunu merak ediyorum açıkçası. Eğer sen milletin telafuzu hakkında eleştiride bulunma hakkını kendinde görüyorsan, benim senin imla kuralları ile ilgili olan yanlışlarını eleştirmem de gayet doğal. Bunda tepki gösterecek bir şey yok. İngilizce dünya genelinde ortak dilse ve sen bu dili kullanırken dikkat ediyorsan, aynı hassasiyeti burada kullanılan dil olan Türkçe için de kullanman gerekli diye düşünüyorum.

byarslans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Kurşun Kalem düşüncelerin için teşekkür ederim. Ve kullandığın ''Eğer sen milletin telafuzu hakkında eleştiride bulunma hakkını kendinde görüyorsan...' cümlende ben burada kimseyi eleştirmek amacıyla bu konuyu açmadım , bildiğim bir konuydu ve bu konuya tez bir kaç olgu farkettiğim içim paylaşmak istedim .

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Neyse ben seni anladım sen beni anladın,sen bir sorunu dile getirmişsin, ben de... Problem yok.

Bu arada etiketlenme bildirimleri gelmiyor [MENTION=25391]keyloger[/MENTION] . Gerçi çalışmıyorsa sen de bu etiketi göremeyeceksin :D

andromedya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende video zanettim güleyim diye girdim ama saçma sapan mesajmış okumadım bile

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Neyse ben seni anladım sen beni anladın,sen bir sorunu dile getirmişsin, ben de... Problem yok.

Bu arada etiketlenme bildirimleri gelmiyor @keyloger . Gerçi çalışmıyorsa sen de bu etiketi göremeyeceksin :D

Bildirim uygulamasında bir problem yok hocam, sorun kullanan arkadaşların avatarınızın üstünde isminizi kopyalaması. Oradaki nickiniz, profil linkini de içeriyor, elle yazmış olsalar nickiniz bildirim gider yada linki kaldırmış olsa. Şu an bana bildirim geldiği gibi...

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Hmm anladım [MENTION=25391]keyloger[/MENTION] . Rahatsız ettik hocam kusura bakma :p

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ohh çok şükür bu sorunu da çözdük yanlız yukarıdaki arkadaşın dediği gibi iki satır yazıda bir dünya imla hatası yapan birinin ayopona getirdiği çözümleme beni benden aldı allah razı olsun senden sayende ahir ömrümüzde bir şey daha öğrenmiş olduk sağol varol

:clap::D:D

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
kalkalim.gif

MysteЯio

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sırf ismini telaffuz edemediğimden alamıyordum bu telefonu. Sorun çözüldü.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
sen bir soruna çözüm bulmaya çalışırken bende sendeki sorunları keşfettim biran önce Türkçe okuma ve yazma kursuna başlamalısın !!! bu daha büyük bir sorun

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Yaptığın tespiti okuduktan sonra kaybettiğim hayatın anlamını aramaktan vazgeçtim.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben çok aypon diyen duydum çevrede :D

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Google
ayfon diye aratınca Yaklaşık 108.000 sonuç bulundu
aypon diye aratınca Yaklaşık 7.640 sonuç bulundu
Artık siz düşünün çok kullanılıp kullanılmadığını :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İos işletim sisteminin artısını eksisini bilmesini geçtim, Millet daha yazılışını okunuşu bilmiyor ayfonda aypon :)
ayfonlar götürsün sizi.. diskoya :D

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
daha bugün kuzenim aypon dedi ben de düzeltme ihtiyacına gittim ama Türkçe'de ki hataları düzeltmek ilk amacımız olmalı...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Şu vakte kadar iPhone'a "AYPON" diyen sadece tek bir insan evladıyla karşılaştım.Onunda ağzına iki tokat attım.Öğrendi doğrusunu...