Aynı anda iki modem kullanma !

Bu konuyu okuyanlar

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar benim elimde iki tane modem var.Bunlar ;

1-Air-Ties RT 103 ( Kablolu Modem ).
2-D-Link Wireless N 150 ADSL2+Modem Router ( Kablosuz Modem ).
Modemlerin ikisi de D-Smart'a uyumludur.

Ben birinci modemi salonda kullanmak istiyorum.Çünkü salonda Smart TV var.İkinci modem zaten bilgisayarıma takılıdır.Salona kadar Wireless çekmediği için Smart TV'yi kullanamıyorum.Spliter'ım salondadır.Spliter'ın hemen üstüne Kablolu Modemi kurabilir miyim. ? Sizce ..

İnternet : D-Smart.NET

İyi Forumlar ..

Castingdamage

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bende bunu düşünüyorum kaç gündür benzer sorun bendede var şöyle bi mantık buldum eve gelen binanın telefon kutusundan eve gelen telefon kablosu bi tane var onuda mecbur modeme takmak zorundayız diğer modemede o telefon kablosunu takmak mecbur şimdi bu eve gelen telefon kablosundan 2 tane çekebilirmiyiz yada ayrıştırıcı dönüştürücü gibi zımbırtılar varmıdır benimde salonda smart tvm var arkadaşın dediği gibi biri kablolu modem biri kablosuz vifi sinyali duvarlardan geçmiyor bence iş eve gelen telefon kablosundan ya bi tane daha çekmek ( oda nasıl olcak hiç bilmiyorum ben yalın net kullanıyorum) ayrıştırıcı veya dönüştürücü gibi aletlerle o eve gelen tek telefon kablosu çoğaltılıyormu acaba ki öyle bir şey varsa öyle bir alet varsa sorun kökten çözülür işte

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende YalınNET kullanıyorum ama bilmiyorum bilen varsa yardım etsin.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
bende bunu düşünüyorum kaç gündür benzer sorun bendede var şöyle bi mantık buldum eve gelen binanın telefon kutusundan eve gelen telefon kablosu bi tane var onuda mecbur modeme takmak zorundayız diğer modemede o telefon kablosunu takmak mecbur şimdi bu eve gelen telefon kablosundan 2 tane çekebilirmiyiz yada ayrıştırıcı dönüştürücü gibi zımbırtılar varmıdır benimde salonda smart tvm var arkadaşın dediği gibi biri kablolu modem biri kablosuz vifi sinyali duvarlardan geçmiyor bence iş eve gelen telefon kablosundan ya bi tane daha çekmek ( oda nasıl olcak hiç bilmiyorum ben yalın net kullanıyorum) ayrıştırıcı veya dönüştürücü gibi aletlerle o eve gelen tek telefon kablosu çoğaltılıyormu acaba ki öyle bir şey varsa öyle bir alet varsa sorun kökten çözülür işte

dostum aynı hat üzerinden 2 modem kullanamazsın. modeme servis sağlayıcının verdiği kullanıcı adı şifre ile kurulum yaptığın için sadece birtanesi çalışır (son bağladığın modem çalışır) önceki iptal olur.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bende YalınNET kullanıyorum ama bilmiyorum bilen varsa yardım etsin.

yok telefon kutusundan eve bi tane daha hat çekilmez onu çözdüm niyemi örnek bizim binada 103 daire var 103 daireninde tek telefon hattı var orası bi tane yani bitane hakkın var ya telefon için kullancan ya internet için 2sinide kullnacam diyosan splıtter bunun için var zaten dışardan eve kablo çekme teorisi çöpe gitti bu durumda ise spıltter gibi bi alet olmalıki dışardan gelen telefon kablosunu çoğaltabilsin ki böyle bi alet yada böyle bir teknoloji varmı işte netede baktım ama doğru düzgün bilgi yok böyle sorunla karşılaşan var ama altlarına yazılan yorum genelde( hiç öyle bi alet duymadım öyle bi şey varmıki o nasıl bi şey gibi yorumlar yapılmış

dostum aynı hat üzerinden 2 modem kullanamazsın. modeme servis sağlayıcının verdiği kullanıcı adı şifre ile kurulum yaptığın için sadece birtanesi çalışır (son bağladığın modem çalışır) önceki iptal olur.

hakkaten haa ben bunu hiç düşünmedim :) doğru yaa aynı kullanıcı aynı şifre olcak bende teknoloji arıyorum öyle saf saf andorid3 zeki adamın hali başka oluyor ama ben gene buldum çözümü farklı kullancılarla yarın faaliyete geçircem

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] çözümünü bize de anlatır mısın ? :D

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
kablolu tek port mu ?çoklu portsa ondan bir cat5 kablosu ile kablosuza tak ,kablosuza telefon kablosunu takma o sadece interneti dağıtıcı moda girer takmassan, kablolu tek portlu ise şöyle yap kablosuza telefon hattını bağla kablosuzdan bir cat5 kablosu çıkar kablolu modeme tak kablolu modemin usb çıkışından bilgisayarına bağla kısacası modemlerin birine telefon hattını bağlarsın diğer modeme cat5 le birbirine bağla oda internete bağlanır.Umarım anlatabilmişimdir.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hakkaten haa ben bunu hiç düşünmedim :) doğru yaa aynı kullanıcı aynı şifre olcak bende teknoloji arıyorum öyle saf saf andorid3 zeki adamın hali başka oluyor ama ben gene buldum çözümü farklı kullancılarla yarın faaliyete geçircem

estağfurullah hepimiz insanız sonuçta :)
farklı kullanıcı derken? internet kullanan birinin kullanıcısını girersen bu seferde o kişi bağlanamaz :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam çözümünü bize de anlatır mısın ? :D

güvenlik kulubesinde internet var o kulubede bana yaklaşık bi 20 metre uzak güvenlik kulubesindeki modemde biliyorum 4 portlu gidip bi tane kablo yaptırcam bi ucunu güvenlik kulubesindeki modeme bi ucunuda smart tvye takıcam yasal değil ama artık nuri amcayada bi paket sigara alırım :) ben bu şeklide bağlıycam android3 arkadaşın dediği gibi aynı kullanıcıyla olmaz farklı kullanıcı olcak bende dediğim şekil yapıcam

qazxcv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
estağfurullah hepimiz insanız sonuçta :)
farklı kullanıcı derken? internet kullanan birinin kullanıcısını girersen bu seferde o kişi bağlanamaz :)

Yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla TTNet'te internete bağlanabilmek için kullanıcı adı şifrenin abonelik başvurusu yaparken verilen telefon numarasıyla uyuşması gerekiyor. Bir zamanlar TTNet hesap hırsızlığı vardı, çözüm olarak böyle bir önlem almışlardı.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla TTNet'te internete bağlanabilmek için kullanıcı adı şifrenin abonelik başvurusu yaparken verilen telefon numarasıyla uyuşması gerekiyor. Bir zamanlar TTNet hesap hırsızlığı vardı, çözüm olarak böyle bir önlem almışlardı.

yalın internette nasıl olacak peki bu durum? :) bizde telefon yok :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Telefon hattını istediğin kadar çoğalt 1 hatta 2 modem bağlayamazsın. Sonuç itibariyle o hatların ucunda ttelekomun sana sunduğu tek 1 port var. Ayrıca aynı adsl kullanıcısıyla aynı anda 2 adsl bağlantısı kuramazsın. Boşuna arge yapmayın :)

Bunun yerine 1km menzilli wireless adaptörler var. 30-40TL ye git bitane hiç bunlarla uğraşma..

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Kullanırsın.

Salonda kullanacağın modemin DHCP ayarlarını kapat.Kablosuz modemden bilgisayarın yanında olan modemden salondaki modeme (DHCP ayarlarını kapattığın modeme) kablo çek.

Bu kadar basit.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tek çözüm 1 adet acces point al repeater olarak kur Ve evin heryerinde kablosuz internetin keyfini çıkar ve acces point in bulugundugu yerde istersen kablolu bağlantıda yapabilirsin..

suavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende de aynı sorun vardı o kadar aradım bi açıklama bulamadım, en sonunda airties müşteri hizmetlerini aradım: İki modemim var birini acsess point olarak kullanmak istiyorum. dedim. ALLAH razı olsun hemen ilgilendiler ve şu an sorunsuz kullanıyorum.

dentistlowe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar..

elimde SURFboard sb 4100 kablo modem var uydunet kullanıyorum bu cihazı wireless uyumlu yapmak mümkünmü eğer olacaksa ne yapmam lazım teşekkürler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar..

elimde SURFboard sb 4100 kablo modem var uydunet kullanıyorum bu cihazı wireless uyumlu yapmak mümkünmü eğer olacaksa ne yapmam lazım teşekkürler..

router ile yapabilirsin... TP-LINK en uygun fiyatlı çözüm... kurulumu basit... bende airties air6271KN ile kullanıyorum ama wifi işini airties yapıyor...

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Hayır kullanamazsın Böyle birşey zaten calışmaz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

router ile yapabilirsin... TP-LINK en uygun fiyatlı çözüm... kurulumu basit... bende airties air6271KN ile kullanıyorum ama wifi işini airties yapıyor...

TP link alcağına bu kadar uğraşacağına gider bir uydunet modemi alır wifili 2 el temiz cok modem var uydunetin en fazla 50-60 tl verirsin uydunet Farklı bir data akışı var ve güvenliği kendi modemini kullanmadığın sürece farklı bir modemle bağladı yaptımı calışır ama uydu net modeminde aldığın hızı diğer modemlerde alamazsın hız düşüklüğü yaşarsın harici modemlerde.:wink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar alt komsumuza gelen ınternetı yanı telefon kablosunu bınanın panosundan paralel cekerek eve dagtmak ıstıyorum evden bır modem baglayıp hem kendım hemde komsum kullanmak ıstıyorum bunu yapabılırmıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemi modeme ethernet kablosuyla bağlayıp bağladığın modemdeki internete bağlanma yapısını wan olarak seçersen ve routerda da diger bağladıgın modemin ip adresini girersen ikinci modeme wlandan gelen bilgiler direkt routerla birinci modeme aktarılmış olur he tabi internet kalitesi hafif düşer orası ayrı...

başka bir çözüm yolu olarak access point cihazları var ethernet kablosuyla ugrasamam diyorsanız. access point kullanarak kablosuz olarak sizin modeme bağlanır ve o modemde wlan üzerinden ne yayılıyorsa repeat eder bu da erişim alanınızı genişletir. ama burdada modeme uyumlu a.p. bulmanız lazım sıkıntılı işler :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya Arkadaşlar ben daha önce TT abonesiydim iptal ettirdim , vodafone geçtim fakat hattım daha aktif olmadı. Şöyle bir sorun la karşı karşıyayım , 2 sokak üstümde ki TT abonesinin bilgileri çıktı pc de ve o kişinin İnterneti aktif olarak modemimde hiç bir şifre sormadan direk modem interneti gördü ben durumu yeni fark ettim , vodafoneyi aradığım da aktif değil diyor alt yapı çalışması devam etmekte diyor . Komşumun interneti de aktif kesilme yok yani aynı anda 2 modem tek adsl hattında ? Bunun yasal işlemi nedir , benden kaynaklanan bir sorun değil , Türk telekom elemanı kabloyu bağla dı modeme takın gelirse kullanın gelmezse msj ı bekleyin dedi ne yapmam gerek ? Ceza yermiyim _?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yaptım ikiside ayrı modem, biri salonda biri odada çalışıyor, aynı anda ikiside açık olmassa hiç bir problem olmadan çalışıyor

D

Deucalionnnnn

SDN Okuru
Benim sorunum şu arkadaşlar yeni taşındık altlı üstlü ailemle ben üst katta modem kullanıyorum bilgisayara bağlı ev telefonu da benim orda ama annem,babam vs. Bi misafir geldiğinde WiFi aracılığıyla üst kattaki modeme bağlanamıyorlar altlı üstlü paralel bağlantı yaptırmıştık alt kata da modem kurmak istiyorum olur mu sizce yada nasıl bir yol izlemem gerek

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Benim sorunum şu arkadaşlar yeni taşındık altlı üstlü ailemle ben üst katta modem kullanıyorum bilgisayara bağlı ev telefonu da benim orda ama annem,babam vs. Bi misafir geldiğinde WiFi aracılığıyla üst kattaki modeme bağlanamıyorlar altlı üstlü paralel bağlantı yaptırmıştık alt kata da modem kurmak istiyorum olur mu sizce yada nasıl bir yol izlemem gerek
aşağıya kablo çekiceksiniz ucuna da access point bağlıcaksınız alt katta internetiniz hazır :)

Z

ziyaretçixz

SDN Okuru
Ben de bir şey sormak istiyorum. 2010 yılından beri internet kullanıyorum. 6 ay önceye kadar internete sorunsuz bağlanıyordum. Hiç kesilme yapmıyordu. Fazlada internetten anlamam. Benim adsl'imden 4 kablo çektik. Biri bende diğerleri başka katlarda. 6 ay önce bu kablolardan birine başka router isimli adsl bağlamışlar. Benim haberim yoktu. 6 aydır ttneti arıyorum. Sürekli arıza çıkıyor. Ttnet arızayı düzeltiyor, aradan 1 hafta geçmiyor yeniden arıza oluyor. Ttneti aramaktan bıktım. En sonunda onlarda eve gelip ölçmeler yaptılar. Sorun yok dediler. İsterseniz adsl'inizi değiştirin dediler. İnternet hızımda ay sonuna kadar yetmiyor, eskiden yetiyordu. İnterneti fazla kullanamıyorum. Çocuklar derslerini yapamıyor. Videolara bağlanamıyorum, sürekli kopmalar yaşıyorum. Benim adslimde mi sorun var, ttnet mi sürekli arıza çıkarıyor yoksa bu bağladıkları router isimli adsldenmi sorun oluyor anlamadım. Lütfen yardım edin....

unal43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modemin birini bridge moduna alırsan iki modemi de aynı anda kullanabilirsin.2.modem access point görevi görür tek yapman gereken bridge moduna aldıgın modeme kadar cat-5 veya 6 kablo çekmen diğer modemden.

H

hknslm161

SDN Okuru
Modemin birini bridge moduna alırsan iki modemi de aynı anda kullanabilirsin.2.modem access point görevi görür tek yapman gereken bridge moduna aldıgın modeme kadar cat-5 veya 6 kablo çekmen diğer modemden.
Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz ? Sizin çözümünüz mantıklı geldi.

H

hknslm161

SDN Okuru
Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz ? Sizin çözümünüz mantıklı geldi.