Axa üst üste 7. defa ‘En iyi Sigorta Markası’ seçildi

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
201072717142512.png

Axa bu yıl da Interbrand tarafından ‘Dünyanın En İyi Sigorta Markası’ seçildi. Marka değerini %14 artırarak 9,25 milyar dolara taşıyan Axa, üst üste 7. kez Dünyanın En İyi Sigorta Markası seçilirken, dünya çapındaki tüm markaların değerlendirildiği En İyi 100 Marka listesinde de ilk 50’ye girdi.

Interbrand markaları, finansal performans, markanın müşterileri etkilemedeki gücü, servis ve hizmet satın almada markanın rolü olmak üzere üç farklı kriterde değerlendiriyor. Interbrand tarafından yapılan açıklamaya göre, Axa’nın markasına yaptığı yatırım, işinin temelinde yer alıyor ve şirketin sürdürülebilir büyümesinde çok önemli rol oynuyor. AXA Grup Operasyonlardan Sorumlu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Véronique Weill konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: ”Axa olarak misyonumuz müşterilerimizi korumak, sigorta ve varlık yönetimindeki uzmanlığımızın müşterilerimize her zaman her yerde ulaşılabilir olmasını sağlamaktır. Axa markasının 30. yıldönümünde dünyanın en iyi 50 markası arasına girmesinden büyük gurur duyuyoruz. Axa markasının müşteriler tarafından bu derece değerli olmasını sağlayan, markanın başarısının en güçlü elçileri olan çalışanlarımıza ve dağıtım kanallarımıza içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak