Avrupa'da olup AKP'ye oy veren kardeşlerim.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onlar sizden daha iyi biliyorlar ülkelerinin kıymetini, merak etme sen.
Tamam işte gelsinler. Süper über ülkemizde yaşasınlar. :D:D Ha orada 2000 euroya yaşamışlar veya burada 2000 TL'ya çalışmışlar sonuçta 2000 değil mi? :D
2000 euroya avrupada adam gibi yaşayıp bizim 2000 TL ile çalışan insanımızın hayalini bile kuramayacağı 15 günlük bir tatil yapıyorlar Türkiye'de.
Mercedes'lerle gelip akrabalarına hava atıyorlar. :D:D
Kıymet bilmek mi? :D:D:D

Sucrofe

Profesör
Onlar sizden daha iyi biliyorlar ülkelerinin kıymetini, merak etme sen.
Tamam işte gelsinler. Süper über ülkemizde yaşasınlar. :D:D Ha orada 2000 euroya yaşamışlar veya burada 2000 TL'ya çalışmışlar sonuçta 2000 değil mi? :D
2000 euroya avrupada adam gibi yaşayıp bizim 2000 TL ile çalışan insanımızın hayalini bile kuramayacağı 15 günlük bir tatil yapıyorlar Türkiye'de.
Mercedes'lerle gelip akrabalarına hava atıyorlar. :D:D
Kıymet bilmek mi? :D:D:D
Adam ne diyor
İzmir, İstanbul’un zengin muhitlerinde HDP’ye oy veren BEYAZ TÜRKLER’i de o halde şöyle ülkenin doğusuna doğru alalım.
Bu ne diyor

İşinize gelmeyince konuyu nasıl da başka yerlere çekiyorsunuz. :D

hiç dönmesinler orada yaşasınlar burada hiçbir CHP'li hdpye oy vermez hdp reklamında baraj demogojisi yaptı.

Avrupa'daki Müslüman Türkler çok ilginç insanlardır.

Hem Hristiyanlar'dan nefret ederler, hem Hristiyan Medeniyeti şöyle güzel, böyle güzel derler, öve öve bitiremezler; Türkiye'ye gel desen Hristiyan Medeniyeti'ni bırakıp gelmezler; sonra da Türkiye İran gibi olsun isterler, hatta kazandıklarını aşırı dincilere gönderirler, Atatürk'ten de nefret ederler.

Hadi buyrun bakalım!

Savaş çıkınca gurbetçilerin hepsini Avrupa'dan atacaklar.

Avrupalılar fırsat kolluyor.

ABD'den, Kanada'dan, İngiltere'den, Avustralya'dan falan da atılacaklar.

Ya da onların ordusuna girecekler, gelecekler, özvatanlarına karşı savaşacaklar...

Yurtdışında 6 ay veya 1 seneden fazla kalacak insanların veya süre tartışılabilir bir seçim dönemi gibi de düşünülebilir bence kesinlikle oy kullanmaması gerekiyor, böyle bir hakkı olmamalı. Neticede sen şu an Türkiye'de yaşamıyorsun dolayısıyla buranın durumunu bilemezsin bilmende imkansız ve ayrıca karar vermende anlamsız. Tabi bu dediğimi hiç bir zaman yapmayacaklar çünkü doğru olanı yapmamak her zaman kolaydır.
Birde ekleme yapayım. Seçimden sonra örnek olarak ingilterede olup sevinenleri bir yere kadar anlayabiliyorum. TL değer kaybediyor senin orada kazandığın para güçleniyor her gün. Türkiye de umrunda değil buraya gelip para saçabilirsin diyelim bu bir bakış açısıdır.

Sucrofe

Profesör
Peki sorum şu burada açlık sınırının altında yaşayıp insanlık sınırında bile olmayan adamlar niye seviniyor.
- Ekonomi kötü, neden AKP?
+ YOL YAPDI KARDEŞİM, TÜP SIRASINDA BEKLEMİYORUZ ŞÜKRET KARDEŞİM

- Eğitim sistemi rezalet, neden AKP?
+ ESKİDEN KİTAP ALAMIYODUK KARDEŞİM ŞİMDİ BELEŞ

- Ses kayıtları sızdırıldı, 17-25 Aralık; neden AKP?
+ MONTAJ O MONTAJ

- Adalet yok, torpil çok; neden AKP?
+ ...

- Suriyelilere, Türklere verilen imkandan daha fazlası veriliyor; neden AKP?
+ ...

- FETO'nun içimize sızmasını engelleyemeyerek 15 Temmuz'u yaşamamıza sebep oldu, bedelini millet ödedi; neden AKP?
+ ...

- Çözüm süreci diye o kadar taviz verdik ve başarısız olduk, bedelini millet ödedi; neden AKP?
+ ...

- Neden AKP?
+ HEDEF 2023, REİSSSSSS!!!!!!

Zihniyet tam olarak bu hocam, yazık bunlara. Türkiye kaybetti.

Son düzenleme:

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Acınız büyük anlıyorum, koca 16 yıl geçmiş, sosyal medyada halkı aşağılamaktan öteye geçemedi siyaset sandığınız şey. Bu kafayla ağlamaya devam eder belki 250 sene sonra iktidar olursunuz, Gün bizim günümüz :D İzmir'e gidin, bağımsızlığını ilan edip ayrılacak nasıl olsa, Avrupalı olur keyfinize bakarsınız. :p

Allah razı olsun REİS,
İyi ki varsın BAŞKAN,

öncelikle almanyadan tanıdığımdan biliyorum. Hayatta gördüğüm en dürüst insanlardan bir tanesidir. Aylık ayrı ayrı 1250 Euro emekli maaşları var. Yani toplamda 2500 Euro. Ancak burdaki kadar orda zorlanılıyor ordada işçisin burdada kimi zaman 2 3 işte birden çalışıyorsun diye anlatıyor herşeyi.
Ancak almanya yönetimine dahi bayılıyor. Türkiye yi memleketi diye sevsede eşi dostu akrabaları olsa bile buraya geldiklerinde onlara olan en büyük avantajın euronun tl karşısında değerli olması. Düşünsenize 2 emekli maaşı 12 500 tl :) Avrupa da yaşayıp ülkeye dönmeyip ah kam kesenide anlamıyorum gerçekten. Emekli olduklarında doların/euronun 10 20 tl olduğunu görüp ceplerinde 1 aylık parayla 2 3 yıl geçinmeyi hedefliyorlar sanırım :)

Acınız büyük anlıyorum, koca 16 yıl geçmiş, sosyal medyada halkı aşağılamaktan öteye geçemedi siyaset sandığınız şey. Bu kafayla ağlamaya devam eder belki 250 sene sonra iktidar olursunuz, Gün bizim günümüz :D İzmir'e gidin, bağımsızlığını ilan edip ayrılacak nasıl olsa, Avrupalı olur keyfinize bakarsınız. :p

Allah razı olsun REİS,
İyi ki varsın BAŞKAN,
Arkadaşım sen ve senin gibilerin anlamak istemediği şey ne biliyor musun?
Ben ve benim gibiler akpye oy vermeyip hiç biryerde tanıdığı olmayan (chpde dahil) ve ayrıca kimseden bir beklentisi olmayan insanlarız .
Seçimi chp de kazansa şahsım adına benim için değişen birşey olmayacaktı zaten. Ben ve eşimin toplam geliri 11.000 TL benim bir ayda evime giren para. Çok şükür benim bir sıkıntım yok. Benim derdim emekli, işçi, asgari ücretli daha iyi yaşasın onlara 2.sınıf insan muamelesi yapılmasın, öz kaynaklarımız ona buna peşkeş çekilmesin, ülke hiç değilse bir adım ileri gitsin.
Sen ve senin gibiler maç yaparmış gibi oyun oynarmış gibi nasıl yendik ama nın üstüne çıkamayan laflar ederek beni sadece kendine güldürüyorsun.
İstersen 1250 yıl iktidar ol benim derdim başka. Bu arada vatan toprağı kutsaldır bölünemez. Son olarakta şunu söyleyeyim başkalarının elde ettiği başarılarla övünme sende çalış birşey ol. Aramızdaki fark bu işte ben ve benim gibiler sizde insan gibi yaşayabilin, insan gibi düşünebilin diye kendimize dert ediniyoruz. Merak etme sana bir sır vereyim kimseyi yendiğiniz yok.

Ben tekrar söylüyorum.
Yurt dışında AKP'ye oy verenler ülkenin durumundan demek ki memnun gelsinler burada yaşasınlar. Olay bu kadar basit.

Ben diyorum ya. Ben onların hayatına karışmıyorum. Onlar da bu ülkede yaşamadıkları, yarım çifte vatandaşlık kaldırılırsa muhtemelen Türk vatandaşlığını yırtıp atacakları halde. Neden benim yaşadığım ülkeye müdahale ediyorlar? RTE'ci veya İnce'ci ne olursa olsun onların oy kullanmaya haklari olmamalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter