Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda Ramazan Sarı altın madalya kazandı!

Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Avrupa Gençler Serbest Güreş Şampiyonası'nda erkekler 79 kiloda mücadele eden Ramazan Sarı altın madalya; 97 kiloda mücadele eden Feyzullah Aktürk ise gümüş madalya kazandı. Ramazan Sarı: "Çocukluk hayalimdi. Çok şükür bütün rakiplerimi yenerek şampiyon oldum" dedi.
ramazan-sari-gures-dha_16_9_1533418780-880x495.jpg
Avrupa Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporculardan Ramazan Sarı altın, Feyzullah Aktürk gümüş madalya kazandı. İtalya’nın başkenti Roma’da devam eden şampiyonanın altıncı gününde, erkekler 79 kiloda mindere çıkan Ramazan Sarı, finalde Moldovalı Adrian Grosul’u 7-4 yenerek altın madalyaya uzandı.

97 kiloda mücadele eden Feyzullah Aktürk ise finalde Avrupa şampiyonu Gürcü rakibi Zuriko Urtasvili’ye yenilerek gümüş madalyada kaldı. Şampiyonanın son gününde yarın 86 kiloda Arif Özen altın, 92 kiloda Erhan Yaylacı, 125 kiloda Oktay Güngör bronz madalya için mindere çıkacak.

Ramazan Sarı: ‘Çocukluğumdan beri hayalim’

Avrupa şampiyonu Ramazan Sarı, yaptığı açıklamada, milli takıma ilk kez girdiğini belirterek, “Çok şükür, elhamdülillah çocukluğumdan beri hayalim olan Avrupa Şampiyonası’na ilk kez geldim. Çok şükür bütün rakiplerimi yenerek şampiyon oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Gümüş madalya kazanan Feyzullah Aktürk de Dünya Şampiyonası için en iyi şekilde hazırlanacağını dile getirerek, “İçimde bir burukluk var, finale çıkıp İstiklal Marşı’nı okutamadım. İnşallah bu burukluğu Dünya Şampiyonası’nda telafi etmek istiyorum. İstiklal Marşı’mızı okutup bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Sözcü

Son mesajlar