Audİ A4 İÇİn Yardim LÜtfen...!!!

Bu konuyu okuyanlar

ozkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar audi a4 almak istiyorum, 2005 veya 2006 30-35 bin lira nakit çıkarabilirim, bitane buldum 2005 model 115bin'de, 35bin lira fiyat istiyo renk lacivert, değişeni ve boyası yokmuş, avuç içi kadar bi boya dışında, a4 kullanan yada yakınında olan arkadaşlar araç hakkında (yakıt,güç,konfor,vs artısı eksisi nelerdir) bilgi verebilirse sevinirim... birde bu fiyatlara başka hangi araçları tercih edebilirim örnek: volvo s40, bmw 3serisi, mersedes cserisi... ben audiye karar verdim ama gelecek yorumlara göre fikrimi değiştirebilirim... saygı ve sevgiler....

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Audi A4 Passat ayarında ve biraz üzerinde diye biliyorum. Güzel bir seçim. Yeni kasasından bahsediyorsun.

Motor olarak genellikle 1.8 mevcut. Konfor, sürüş zevki ve güvenliği, yol tutuşu bakımından bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Bulunduğun yerde iyi bir servis yetkili veya özel bulunuyorsa ve biraz maddi durumun iyiyse sorun yaşamazsın.

İş yerinden bir tanıdığım Audi TT için bir boru alacak oldu, Almanya'ya sipariş vermek zorunda kaldı. 150 TL veya Euro yanlış bilmiyorsam, bazen böyle şeyler yaşayabilirsin, her şeye hazırlıklı ol. :)

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
A3 e bak bence ama yinede karar senin :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
başlığı görünce para yardımı gibi bişey sandım :D şaka bir yana TuningMert sana çok yardımcı olabilir...

TuningMert

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Audi bakım maliyeti en düşük markalardan birisi. Farkı olmak istiyorsan, kalite diyorsan tabii ki Audi.

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
O para verilmez bence. O parayla Sıfır "Ford Focus" al derim. Pişman olmazsın :)

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
hiç düşünme bi kaç yaş daha büyükte olsa sunroflu c180sport coupe al bence:)
endamı 2011 modellerde yok...en az 10 sene de sorunsuz gider...

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
2011 A3 aldık 3 ay önce 1.6 olmasına rağmen yaklaşık 300 350 kr yakıt tüketimi var bi depoyla 350 km gidemiyorum bu konuda biraz başımızı ağrıtıyor ancak 7 ileri dsg şanzıman falan filan yakıtı unutturuyor cidden güzel araç 2 nesil (2004 2008) honda civic type-r, 2005 ford focus cmax ve şimdi audi a3 e biniyorum ve cidden kafayı dinlemek varmış dedirten bir araç. A4 leri çok iyi bilmiyorum kullanan arkadaşlarım var araba sağlam gerçekten ancak o kasanın dış görünüşü birtek banamı geliyor bilmiyorum ama İNANILMAZ İTİCİ ! Başın ağrır şundan ağrır yakıttan ağrır onun dışında araba tik tak bin git yani ne sorun çıkar ne birşey. Ha bide siz siz olun aracı alır almaz nazar boncuğunu eksik etmeyin ben plakayı tercih ettim, siyah A3 kazasından sonra yoğurdu üfleyerek yiyioruz tü tü tü 41 kere MAŞALLAH !

35crebk.jpg

elec69.jpg

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
bir akrabamda var,kullanımı konforlu ama bu zamanın arabaları masraflı.otomatik şanzumanda sorun var,tamir ettiriyorlar sorun tam olarak giderilemiyor,yeni orijinali 25.000 tl miş.tabi biraz şans meselesi.

böyle arabaya binmenin hesabını yapan birinin,beşbinin onbinin hesabını yapmaması lazım,eğer yapıyorsa işi zor.

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
2010 model honda civic alabilrsin 35000 lira ya bence daha conforlu olur

ozkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2011 A3 aldık 3 ay önce 1.6 olmasına rağmen yaklaşık 300 350 kr yakıt tüketimi var bi depoyla 350 km gidemiyorum bu konuda biraz başımızı ağrıtıyor ancak 7 ileri dsg şanzıman falan filan yakıtı unutturuyor cidden güzel araç 2 nesil (2004 2008) honda civic type-r, 2005 ford focus cmax ve şimdi audi a3 e biniyorum ve cidden kafayı dinlemek varmış dedirten bir araç. A4 leri çok iyi bilmiyorum kullanan arkadaşlarım var araba sağlam gerçekten ancak o kasanın dış görünüşü birtek banamı geliyor bilmiyorum ama İNANILMAZ İTİCİ ! Başın ağrır şundan ağrır yakıttan ağrır onun dışında araba tik tak bin git yani ne sorun çıkar ne birşey. Ha bide siz siz olun aracı alır almaz nazar boncuğunu eksik etmeyin ben plakayı tercih ettim, siyah A3 kazasından sonra yoğurdu üfleyerek yiyioruz tü tü tü 41 kere MAŞALLAH !

35crebk.jpg

elec69.jpg
sanırım a3 ile a4 dört arasındaki tek fark kasası, aksine banada a3 lerin kasası çok itici geliyo özellikle tek kapılı olanlar, sanırım biraz yaşlandım ondan olsa gerek:) yakıt tüketimi biraz kafama takıldı, onuda lpg ile çözeriz sanırım, bide beyaz kaplama yaptıkmı seninki kadar olmasada tadından yenmez artık:) bu arada hayırlı olsun allah kaza bela vermesin inşallah, güle güle kullan...

---------- saat 11:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:18 eklenmişti ----------

başlığı görünce para yardımı gibi bişey sandım :D şaka bir yana TuningMert sana çok yardımcı olabilir...

TuningMert

aslında fena bi fikir değil:clap: ama ben onun için başka bi forum açiyim burda olmaz:4:

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
35.000 TL verip 115.000 km'de araba almam açıkçası =) bence A3 al, yada VW Jetta falanda bakabilirsin..

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
@mperk Audi her zaman için honda dan daha conforludur. Bu konuda @tuningmert e danışabilirsin(hondadan audiye geçti)

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Eğer yakıt senin için problem olmayacaksa bence BMW 3 serisi al. :)

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Audi gerçekten benzine hiç acımıyor. Alacaksan kesinlikle bunu aklından çıkarma. Konfor konusunda denebilecek birşey yok. Çoğu araçtan gerçekten daha konforlu. Dedikleri gibi 63lt. depo ile 400km ancak gidiliyor. Buna katlanırım diyorsan tercih senindir.

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
@mperk Audi her zaman için honda dan daha conforludur. Bu konuda @tuningmert e danışabilirsin(hondadan audiye geçti)

tabiki 2010 model audi 2010 model hondodan conforludur ama benim demek istediğim arada 5-6 yaş var o yüzden

KimiJuan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm Bende 2003 model audi a4 1.6 motor 115bg vardı tam 4 sene kullandım hiç bir sorun çıkarmadı bir ay önce sattım yine audi a4 aldım. 2009 model 1.8 TFSİ Motor 160 bg Ben 4 senedir audi kullanıyorum çok memnunum bence hiç düşünme diğer markaları audi almanı tavsiye ederim ama biraz araştır daha iyisini bulabilirsin malum yaz bitti kış geliyor ve fiyatlar düşmeye başlıyacak şimdiden hayırlı olsun alacağın araba allah kaza bela göstermesin inşallah.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Kimi yakıt tüketimin ne kadar ? Aracı kaça aldın ? S3 kullandın mı ?

birkanates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hic dusunmeden al derim benim 2005 modelim var daha hic bir problem yasamadim zamaninda bakimlarini yaptirirsan hic bir sorunda yasamazsin pisman olmazsin...

ozkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer yakıt senin için problem olmayacaksa bence BMW 3 serisi al. :)
bu segmentteki araçların yakıtları genelde üç aşağı beş yukarı hep aynıdır örnek: bmw3, audi a3-a4,merso c180-200,civic,volvo s40 vs böyle uzar gider bu sıra:) ama ben lpg taraftarı olduğum için yakıt no problem :thumbup:

---------- saat 21:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:20 eklenmişti ----------

Slm Bende 2003 model audi a4 1.6 motor 115bg vardı tam 4 sene kullandım hiç bir sorun çıkarmadı bir ay önce sattım yine audi a4 aldım. 2009 model 1.8 TFSİ Motor 160 bg Ben 4 senedir audi kullanıyorum çok memnunum bence hiç düşünme diğer markaları audi almanı tavsiye ederim ama biraz araştır daha iyisini bulabilirsin malum yaz bitti kış geliyor ve fiyatlar düşmeye başlıyacak şimdiden hayırlı olsun alacağın araba allah kaza bela göstermesin inşallah.

temennilerin için teşekkürler, banada en mantıklısı yeni kasa a4 geliyo inşallah temiz bitane denk getirebilirim... saygılar...

KimiJuan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimi yakıt tüketimin ne kadar ? Aracı kaça aldın ? S3 kullandın mı ?

Aslında S Kullandım Ama a4 s Kullandım gayet eylenceli bir sürüşü vardı. Yakıt Tüketimine Gelince malum istanbul trafiğinde araçlar baya yakıyor km de 350 krş yakıyor ama uzun yolda yakmıyor desem yeridir ama şu radarlar yokmu insanın canını çok yakıyor şehirler arasında arabayı alalı 1 ay olmadı 2 defa radara yakalandım...:clap: yeni aldığım aracım 26.500 km de 2009 model full sunroof da var 69.500,00 TL ye Aldım aslında mercedes c180 Kompresor alacaktım ama biraz bana hanım işi gibi bi göründü bende audi tercih ettim yine herzamanki gibi...

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
A4 S ney yahu :D Audi S4 olmasın ? :D 41 KERE MAŞALLAH kardeş full modele göre fiyatı avantajlı gibi duruyor fakat biraz fazla biniyorsunuz galiba arabaya bizim A3 daha 5.230 kilometrede ahah :D A4, C180 den daha anatajlı bir araç bence ama aramızdaki C220 400lük Mersocular bunu daha iyi bilecektir. :D Bu arada sizde 2 araba var galiba Mustang'iniz kaç model ?

KimiJuan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mustang 1967 model fastback şu an yapım aşamasında kaporta işi tamamen bitti boya için hazırlanıyor nasip olursa 2011 de trafiğe geri dönecek inşallah.bu arada ben audi a4 ü 2. el aldım 2009 model yani o kilometreyi ben yapmadım ama o kilometreyi geçicem inşallah nasip olursa.. :)