Atikmdag.sys mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelike iyi günler herkeze. Yaklaşık 2-3 aydır atikmdag sys. mavi ekran hatası alıyordum. 1 hafta önce bilgisayarcıya götürdüm ve power, ram ve anakartın sıkıntılı olduğunu söyledi, ve ram power anakart değiştirildi. Bilgisayarı test etmek için bi 6 saat falan açık bıraktım. Önceden 1 saat arayla verdiği mavi ekran hatası şuan 6 saat sonunda falan veriyor ama hala sorun devam ediyor düzelmiş değil. Yardımcı olabileceklere çok teşekkür ederim.

Sistem Bilgileri :
Windows 10 PRO.
Anakart Asus tam modelini bilmiyorum.
AMD Athlon(tm) II 2x 250 processor 3.00 GHZ (2CPUs).
4 GB Ram.
Ekran Kartı ASUS R7 240.
1 tb Harddisk.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 1,942
  • 1.PNG
    1.PNG
    20.9 KB · Görüntüleme: 1,535
  • 2.PNG
    2.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 1,765

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Bu hata donanımsal veya yazılımsal olabilir. Powerdan kaynaklandığını zannetmiyorum.
CCleaner uygulamasını indirin. Uygulama üzerinde REGEDİT hatalarını düzeltme bölümü mevcut. O bölüm üzerinden Scan ve sonrasında Fix all ile devam edin. Regedit girdileri düzeltilsin.
Sonra program ekle ve kaldır alanında ne kadar amd-ati uygulaması varsa kaldırın.
Daha sonra AMD Driver Autodetect
adresinden uygulamayı indirin ve sürücüleri güncelleyin.
Bu güncelleme esnasında şu uygulamayı indirip tarama yaptırın.
Free Cyber Security & Anti-Malware Software

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hemen deniyorum, aynı hatayı tekrar verme durumunda tekrar bilgilendiricem.

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Malesef denedim ama çözmedi çok sık vermiyor ama 3-4 saat arası mutlaka mavi ekran alıyorum.

Lenore666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevap yazmak için kayıt oldum. Aynı hata bende de var , önce sebebinden bahsedeyim. AMD Adrenalin yazılımı sık sık sys dosyalarını kontrol eder ve yeniler. SYS dosyaları dediğimiz ise windows/system32'de amd sürücüsüne ait sistem dosyalarıdır. Bu dosyaları yazılım sürekli kontrol edip değiştirme isteğine karşın windows10 system32 dosyalarına erişimi yasaklar. (Yönetici olsanız bile değişiklik yapamıyorsunuz.) Bu durumdan ötürü günde 2-3 kez çakışma yaşanır ve sistem atikmdag.sys mavi ekranı verir ardından yeniden başlar.

Benim bulduğum çözüme gelicek olursak , amd nin bütün grafik kartlarını temizlemek için bi uninstaller programı mevcut (birkaç tane daha program var seçim sana kalmış). Güvenli modda bilgisayarımızı açtıktan sonra grafik driverları siliyoruz. Ardından AMD nin geçen seneki driverları yani Crimson yazılımından herhangi bir driver indiriyoruz. (NOT: Adrenalin olmayacak 2016 yılına ait herhangi bir driver olabilir , yine amd nin sitesinde mevcut.) Bunu kurduktan sonra bende işe yaradı , güncellemeleri kapattım artık bluescreen almıyorum , deneyip sonucu buraya yazar mısınız?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada keşke bilgisayarcıya götürmeden önce internette araştırma yapsaydınız. Atikmdag.sys AMD'nin grafik sürücüsüne ait sys dosyasıdır. Power , Ram veya Anakart ile hiçbir alakası yoktur. Genelde bilgisayarcılar anakartı değiştirip yerine daha ucuz anakart takıp bide üstüne para alabiliyorlar.

Bu arada keşke bilgisayarcıya götürmeden önce internette araştırma yapsaydınız. Atikmdag.sys AMD'nin grafik sürücüsüne ait sys dosyasıdır. Power , Ram veya Anakart ile hiçbir alakası yoktur. Genelde bilgisayarcılar anakartı değiştirip yerine daha ucuz anakart takıp bide üstüne para alabiliyorlar.

Son düzenleme:

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için. Deneyip 1-2 gün deneyip sonucu bildiricem.

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun çözüldü. Çok çok teşekkür ediyorum crimson sürümü gerçekten işe yaradı.

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle kolay gelsin herkeze, bi süredir atikmdag.sys mavi ekran hatası ile uğraşıyordum ona bir çözüm buldum lakin şimdi kafam başka mavi ekran hatalarıyla belada. Öncelikle anakart ram ve power yeni değişti. harddisk yeni sorun olucağını zannetmiyorum. Donanımsal bi sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü bi çok kez format attım. Yeni formatlı 0 update yapılmış halinde bile bi çok kez mavi ekran hatası verdiği oldu. Sabit bir kod ile hata vermiyor. Hata kodları sürekli değişiyor.
Yakalayabildiğim bi kaç tane mavi ekran hatası :
Kernel security Check Failure
SYSTEM_PTE_MISUSE
System Service Exception
Dxgmms2.sys

Yani anlıcağınız bu bela bir kanser gibi günden güne acı çektire çektire öldürüyor insanı. 2 ay'a yakındır bilgisayarcıya mı gitmedi, defalarca format mı atılmadı, Malwarebytes, CCleaner, Advanced Systemcare programları ile defalarca taranmadı mı. Cmd ile sfc /scannow taramalarımı yapılmadı. Hertürlü şeyi denedim. Çoğu defa bilgisayarı bir balyoz alıp paramparça etme noktasına geldim. Son umudum burası önceki mavi ekran sorunuma çare bulunmuştu. Umarım bu kez, bu forum da birşeyler yoluna girer. Bazen ard arda mavi ekran hataları veriyor, bazen de 5-6 saat hiç vermediği oluyor lütfen yardım edin.

Windows 10 64 bit .

Sistem Özelliklerim :

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 1,736
  • s.PNG
    s.PNG
    15.3 KB · Görüntüleme: 1,489

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Mavi ekran hatalarının ortak sebebi ekran kartının driverı olabilir. Beta driver yüklüyorsanız onu DDU ile kaldırın. AMD'nin sitesinden beta olmayan güncel yazılımı yükleyin.

Lenore666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anlattığım yöntem işe yaradığına göre başka bir konu açmalısın burdan sorman doğru değil , Cyb3r K1ng doğru söylüyor olabilir ama sanırım konuyu hiç okumadan cevap yazdı. Çünkü atikmdag.sys hatası almaman için Adrenalin yerine Crimson yüklemeni söylemiştim. Tekrar başa dönmeye gerek yok. Bahsettiğin mavi ekran hatalarından bitek System Service Exception hatasına yabancı değilim , oda işlemciye overclock yaparken sınırları zorladığımda oluyordu , Dxgmms2.sys nin kayıt defteri hatası olduğunu düşünüyorum , eğer Dxgmms2 durduruldu gibi bir hata ise kesinlikle Ram den kaynaklanıyordur (ki durdurulma hatalarının %80'i ram ile alakalı), Ramlerin sağlam olduğunu düşünüyorsanız bios dan memory ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüp denemekte fayda var. Bu arada aynı konuyu farklı farklı forum sitelerine kopyala yapıştır yapmaktansa hatayı internetten araştırmanı ve donanım arızalarını çeşitli checktool lar ile bulmanı öneririm , kolay gelsin.

Sorununuz çözüldüğünde geri bildirim yapmanız , aynı sorunu yaşayan kullanıcıların problemini çözmesi için çok önemli.

Son düzenleme:

furyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevap yazmak için kayıt oldum. Aynı hata bende de var , önce sebebinden bahsedeyim. AMD Adrenalin yazılımı sık sık sys dosyalarını kontrol eder ve yeniler. SYS dosyaları dediğimiz ise windows/system32'de amd sürücüsüne ait sistem dosyalarıdır. Bu dosyaları yazılım sürekli kontrol edip değiştirme isteğine karşın windows10 system32 dosyalarına erişimi yasaklar. (Yönetici olsanız bile değişiklik yapamıyorsunuz.) Bu durumdan ötürü günde 2-3 kez çakışma yaşanır ve sistem atikmdag.sys mavi ekranı verir ardından yeniden başlar.

Benim bulduğum çözüme gelicek olursak , amd nin bütün grafik kartlarını temizlemek için bi uninstaller programı mevcut (birkaç tane daha program var seçim sana kalmış). Güvenli modda bilgisayarımızı açtıktan sonra grafik driverları siliyoruz. Ardından AMD nin geçen seneki driverları yani Crimson yazılımından herhangi bir driver indiriyoruz. (NOT: Adrenalin olmayacak 2016 yılına ait herhangi bir driver olabilir , yine amd nin sitesinde mevcut.) Bunu kurduktan sonra bende işe yaradı , güncellemeleri kapattım artık bluescreen almıyorum , deneyip sonucu buraya yazar mısınız?

atikmpag.sys atikmdag.sys hatası aynı hatamı bende atikmoag.sys hatası alıyorumda yardımcı olurmusun

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
atikmpag.sys atikmdag.sys hatası aynı hatamı bende atikmoag.sys hatası alıyorumda yardımcı olurmusun
Sistem Geri Yükleme açıksa ve mavi ekran hatasını ilk olarak ne zaman aldığınızı hatırlıyorsanız, önceki bir tarihe (bir diğer ifade ile bilgisayarın sorunsuz çalıştığı bir tarihe) sistemi geri yükleyiniz.

laliu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ben oyuna girdiğimde biraz siyah ekran veriyor sonra bu atikmpag.sys mavi ekranı alıyorum yazıları okudum ancak hiçbir şey anlamadım oynadığım oyun düşük sistemli bir oyun çalıştırır diye düşündüm pc sorun neydedir acaba pcde kasma sorunu da vardı ve bunun yüzğnden mavi ekrqn alıyordum ytb de biri video çekmiş ayarlardan bir kaç ayar oynayınca gelmedi ancak şiödi de bu atikmpag.sys başladı lütfen yardımcı olabilir misiniz çok ihtiuacım var teşekkürler

cambaz_4387

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Edge tarayıcıda Netflix videosu oynatmak istediğimde benimki de sürekli mavi ekran veriyordu. Son sürüm olan Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2'nin güncelleme açıklamasında "A system crash or hang may be experienced when using Edge browser to play Netflix™ content." yazıyor. Son sürüme güncelledim, ancak daha az sıklıkla olmakla birlikte hala mavi ekran hatası (atikmdag.sys) alıyorum.