Atatürk'ün Anıları - Ataya Küfür Eden Köylü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Başka biri çıkar liderlik yapardı. Lalin Bu Atatürk'e nasip olmuş.
Haklısın söyle diyelim Atatürk tam zamınında yapılması gerektiğini yaptı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

:) gülüyoruz hep birlikte
998943_661877527157430_2082997460_n.jpg

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'tür.Beğenmezsen çekip gidersin.Okullarda anlatılması normal Atasını tanımayan it peşinde gezer.
ha bu ülkenin temelini geldi bir o attı.
kimse de yoktu başka.
Kusura bakma da kimi nereye kovuyonuz?
bırakın bu ayakları..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu adamlar peygambere söver ama Atatürk'e bir kelime ettirmezler.Çünkü onların peygamberi Atatürk.

Bunun tek suçlusu ilkokuldan başlayarak liseye kadar ufacık çocuklara Atatürk'ü peygamber olarak tanıtan eğitim sistemidir.Putlaştırlan bir Tanrı haline getirilmesidir.Baskıyla ve korkutarak 6 yaşındaki çocuğa Atatürk'e sevgi ve saygı duymak zorunda olduğunun dikte edilmesidir.Bu sayede ileride Atatürk'ün ilkeleri ve düşünceleri dışına çıkan herkesin karşısına kelle avcısı olarak çıkacak bir nesil yetişmiştir.Gerekirse bu insanlar Atatürk uğruna gözünü kırpmadan kelle alırlar.

Bu ülkede peygambere söven milyonlarca kafa varken Atatürk hakkında olumsuz birşey söyleyenin kellesinin alınmaya çalışılması kabul edilemez bir gerçektir.

Bu söylediklerim karşısında şimdi birkaç kişi cadı avına çıkarlar.Çünkü içlerindeki Atatürk korkusu bu yazımda aslında Atatürk hakkında hiçbir olumsuz söz söylemediğimi göremicek kadar gözlerini kör etmiştir.Sözüm sizedir sözde milliyetçi Atatürk'ün kulları.

Merakımdan soruyorum peygamber efendimize sövenler hep sizin çevrenizde mi? Zira benim çevremde hiç yok böyle insanlar zatende kimse buna müsade etmez.

Birde Atatürk'ü insanların peygamber olarak gördüğünü savunan düşünce yapısı vicdanı olarak neye inandığını sorgulaması gerek bence.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Yönetici kardeşler konuyu kilitlesin aksi halde burda kırılanlar olacak

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu söylediklerim karşısında şimdi birkaç kişi cadı avına çıkarlar.Çünkü içlerindeki Atatürk korkusu bu yazımda aslında Atatürk hakkında hiçbir olumsuz söz söylemediğimi göremicek kadar gözlerini kör etmiştir.

Atatürk ileri görüşlü bir liderdi diyordunuz.Eyvallahda, bende ileri görüşlü bir müminim :)

Yahu ne kadarda komik, saf, bağnaz, kıt fikirlere sahip insanlar var şu memlekette.Hani ilizyonlu resimler vardır.Altında da açıklaması vardır ama adamlar onu görmeden resimin büyüsüne kapılırlar.İşte onlar hakikati göremeyenlerdir.

Şu yazımda Atatürk'e en ufak bir olumsuz söz söylemediğimi bu sözleri kendilerine söylediğimi belirtmeme rağmen adamlar hala gelmiş diyor ki; "Atatürk olmasaydı !?" , "Neyzen Tevfik'in şiiri" , "Türkiyenin kurucusu Atatürk, beğenmezsen çek git", "Yapılması gerekeni yaptı" .

Sanki ben; Atatürk keşke olmasaydı, Türkiyenin kurucusu bizim bakkal Samet abi, hiçde güzel kuramamış beğenmedim çekip gidiyorum, Atatürk yapılmaması gereken şeyler yaptı dedim :D

Ya komiksiniz valla.Sizin gibileri gördükçe halime şükrediyorum.Teşekkürler herkese.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemal'in dehasına karşı elden ne gelirdi.'

David Lloyd George
İngiltere başbakanı, (1922 parlemento konuşmasından.)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Merakımdan soruyorum peygamber efendimize sövenler hep sizin çevrenizde mi? Zira benim çevremde hiç yok böyle insanlar zatende kimse buna müsade etmez.

Birde Atatürk'ü insanların peygamber olarak gördüğünü savunan düşünce yapısı vicdanı olarak neye inandığını sorgulaması gerek bence.

Merakınızı gidereyim.

Peygambere sövenlerin hepsi benim çevremde değil çok şükür.Yoksa nefsime hakim olamayıp hepsinin kellesini alabilirdim.Lakin çevremdeki insanların çoğu Atatürk'ü çok sever, sayar-tapar ve Allah'ada bir o kadar uzaktırlar.Kaldı ki memleketimizde ki milliyetçi ve Atatürkçü geçinen insanların çoğu bu özelliklere sahiptir ve nüfusun 10/3 üne denk gelmektedir.He dersen ki o 10/3'ün de isimlerini ve nüfus secerelerini ver, kusura bakma o konuda yardımcı olamıcam.Biraz daha fazla gazete, makale, köşe yazısı ve haber okumanı tavsiye edebilirim, birde belki çevreni biraz daha genişletmen bu hususta yardımcı olabilir.

Atatürk'ü peygamber olarak gördüğümü savunan düşünce yapımın vicdanı olarak neye inandığının dayanağınıda görsel ve işitsel olarak şahsınıza sunarım.Buyursunlar.

[video=youtube;LFkq1tPkLu4]http://www.youtube.com/watch?v=LFkq1tPkLu4[/video]

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Merakınızı gidereyim.

Peygambere sövenlerin hepsi benim çevremde değil çok şükür.Yoksa nefsime hakim olamayıp hepsinin kellesini alabilirdim.Lakin çevremdeki insanların çoğu Atatürk'ü çok sever, sayar-tapar ve Allah'ada bir o kadar uzaktırlar.Kaldı ki memleketimizde ki milliyetçi ve Atatürkçü geçinen insanların çoğu bu özelliklere sahiptir ve nüfusun 10/3 üne denk gelmektedir.He dersen ki o 10/3'ün de isimlerini ve nüfus secerelerini ver, kusura bakma o konuda yardımcı olamıcam.Biraz daha fazla gazete, makale, köşe yazısı ve haber okumanı tavsiye edebilirim, birde belki çevreni biraz daha genişletmen bu hususta yardımcı olabilir.

Atatürk'ü peygamber olarak gördüğümü savunan düşünce yapımın vicdanı olarak neye inandığının dayanağınıda görsel ve işitsel olarak şahsınıza sunarım.Buyursunlar.

[video=youtube;LFkq1tPkLu4]http://www.youtube.com/watch?v=LFkq1tPkLu4[/video]
İlave yapayım
Ne mucize Ne efsun
Ne örümcek ne yosun
Çankaya yeter bize
Kabe Arab'ın olsun...
Kemalettin Kamu

'Siz onların dinine küfrederseniz onlarda sizin dininize küfreder'
Hadisinden yola çıkarak ben yukarda videosunu paylaştığınız kişilere küfretmemeyi tercih ediyorum. Onlar her platformda bunu yapıyorlar. Önceden direk olarak peygamberimizi,Kuranı hedef almazlardı ama son dönemlerde direk olarak Kurana ve peygamberimize sövüyorlar. Allah Islah etsin ne diyeyim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Merakınızı gidereyim.

Videodaki kadının bir siyasi bir gruba yaranma çabası ile söyledikleri ve senin bunları milliyetçiler ve atatürkçüler için genellemen arasında hiç bir fark yok. Zira düşünce yapısı aynı belirtme şekli farklı ve bu genellemen ile kimlerin Allaha yakın olduğunu bilecek kadar ermiş görüyorum sizi. Birde okuduğunuz gazete ve dergileri tek taraflı okumayın karşıt fikirleri de okuyun derim sadece.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çevremdeki insanların çoğu Atatürk'ü çok sever, sayar-tapar ve Allah'ada bir o kadar uzaktırlar.Kaldı ki memleketimizde ki milliyetçi ve Atatürkçü geçinen insanların çoğu bu özelliklere sahiptir ve nüfusun 10/3 üne denk gelmektedir.

Öncelikle konuşmamızın içeriğini iyice bir idrak etmeni tavsiye ederim.Bu sayede yanlış hüküm verme olasılığın ortadan kalkabilir.

Videodaki kadının yaranmaya çalıştığı dediğin siyasi grup CHP'dir.

Bu görselde CHP'ye oy verenlerin nüfus yüzdesini görebilirsin.

2011-se%C3%A7im-sonu%C3%A7lar%C4%B1.jpg

Gördüğün üzere Türkiye nüfusunun %26 sı CHP'ye oy vermiştir.Benim bahsettiğim kitleye uyan aşırı milliyetçi ve kemalist partileride eklersek bu oran tam olarak nüfusun %30 una denk gelmektedir.

Yukarıdaki konuşmamda da bahsi geçen inanışa sahip insanların nüfusun 10/3 üne denk geldiğini çok açık bir şekilde belirtmişim.

Bunu hala herkese genellememin yanlış olduğunu söylettiren düşünce yapının neye inandığını sorgulamanı öneririm.

Ermiş falan değilim haşa.Lakin tanıdığım insanların inanışlarının yoğunluğunu ve neye inandıklarını idrak edecek kadar acizde olsa bir akla sahibim.Lakin "Kur'anı Hz.Muhammed kendi yazdı" diyen arkadaşımın Allah'a yakınlığını ve uzaklığını idrak edebilmek için ermiş olmanın gerektiğini düşünmüyorum.Eğer siz Atatürk'ü peygamber ilan eden bir kitlenin Allah'a yakınlığını ve uzaklığını idrak edebilmek için ermiş olmak gerektiğini savunuyorsanız saygı duyarım.

Okuduğum gazete ve kitapların çoğunluğu karşıt görüşlere sahip insanlara ait.Aksi halde bu insanlar hakkında hüküm vericek ve görüş belirticek kadar kendileri gibi kıt fikirli, yobaz, bağnaz ve kendi deyimimle Allah'sız biri değilim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
2011-se%C3%A7im-sonu%C3%A7lar%C4%B1.jpg

Gördüğün üzere Türkiye nüfusunun %26 sı CHP'ye oy vermiştir.Benim bahsettiğim kitleye uyan aşırı milliyetçi ve kemalist partileride eklersek bu oran tam olarak nüfusun %30 una denk gelmektedir.

Sana göre hangi partiler aşırı milliyetçi hangileri Atatürkçü onu bilmek lazım. Şu tabloya göre senin söylediklerinin lastikten farkı yok. Nereye çeksem oraya gider.O yüzden yorum yapmak boş.

Sana son olarak Atatürk'ün bir anasının yazıldığı bir konunun altında Atatürk'ü sevenlerin geneline yönelik tapma muhabbeti ile yazdığınız (Sözüm sizedir sözde milliyetçi Atatürk'ün kulları.) bu cümleyi iyice idrak etmenizi öneririm.

Zira bu cümleyi idrak ederseniz konuşmamızın içeriğini daha iyi anlarsınız. Peygamberimize sövüldüğünü, Atatürkün peygamber olarak okullarda tanıtıldığını idda ettiğiniz aslı astarı olmayan o mesajın sonun da inançlı insanlara yönelik kocaman bir iftira bulunuyor ve bunu saçma sapan siyasi video herkesin farklı anlayacağı kafanıza göre istatistikler ile desteklemeye çalışıyorsunuz.

Doğru yada yanlış Atatürk'ün bir anısının altında yaptığınız bu muhabbet konuşmamızın özünü anlatıyor.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Sana göre hangi partiler aşırı milliyetçi hangileri Atatürkçü onu bilmek lazım. Şu tabloya göre senin söylediklerinin lastikten farkı yok. Nereye çeksem oraya gider.O yüzden yorum yapmak boş.

Sana son olarak Atatürk'ün bir anasının yazıldığı bir konunun altında Atatürk'ü sevenlerin geneline yönelik tapma muhabbeti ile yazdığınız (Sözüm sizedir sözde milliyetçi Atatürk'ün kulları.) bu cümleyi iyice idrak etmenizi öneririm.

Zira bu cümleyi idrak ederseniz konuşmamızın içeriğini daha iyi anlarsınız. Peygamberimize sövüldüğünü, Atatürkün peygamber olarak okullarda tanıtıldığını idda ettiğiniz aslı astarı olmayan o mesajın sonun da inançlı insanlara yönelik kocaman bir iftira bulunuyor ve bunu saçma sapan siyasi video herkesin farklı anlayacağı kafanıza göre istatistikler ile desteklemeye çalışıyorsunuz.

Doğru yada yanlış Atatürk'ün bir anısının altında yaptığınız bu muhabbet konuşmamızın özünü anlatıyor.

Söyleyecek söz yok.Boşa konuşmuşuz saatlerdir.Keşke şu yazdıklarımı bi kağıda yazıp uçak yapıp camdan aşağa atsaydım.Ya da bir şişeye koyup denize bıraksaydım :) Belki o zaman işe yarayabilirdi.

Cadı Avcı bitmiştir.Geçmiş olsun.Cadı benim.Yakın beni.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ataturk u sevip sayanlari peygamber dusmani ilan ederseniz olacagi bu. Futbol fanatizmini birakin. insanlar her ikisine saygi duyabilir, peygamberimize gonulden bagli olabilir ama bunun tam tersi de mevcuttur. nefret duyan da olabilir. bu bireyselligi taraf catismasina cevirip kelle almaktan bahsedersiniz kusura bakmayin ama size ne desem bos. Peygamberimiz de, Ataturk de bize mutlak faydasi dokunmus degerli sahislardir. Hangisi daha iyi catismasi kadar sacma sapan bir sey olamaz. Gercek mumin bunun catismasini yapmaz. yapmak isteyene de kalkip cevap vermez. Kalkip Ataturk u de kotulemez. Illa da kelle alinacak, birileri yakilacak. sizin derdiniz bu mu? ya da derdi bu olan sahislarla ne diye muhatap olursunuz? Isin dogrusunu yapin, biraz hidayet sergileyin. Ayip cok ayip.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] ;
[MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] 'ya peygambere sövenler hep sizin çevrenizde mi diye soruyorsun ya, bende sana şunu sorayım o zaman; Atatürk'e hakaret içeren bir video için "youtube"a o kadar zaman erişim engellenirkenüstelik sorumlusu videoyu yükleyen kişi iken Google kişinin bilgisini vermedi diye-, 2013'de sözüm ona kendini aydın sananların platformu "ekşi sözlük"de sayfalarca peygambere 'alenen' sövenler varken, buna bakanı da halkı da milletvekili de tepki gösterirken -ve muhtelemelen siz de-, ve bunun belirli periyotlarla gerçekleştiği halde kimseye neden işlem yapılmaz?

Peygambere sövenler sizin çevreniz de mi diyorsun; alın size adres işte. Google'dan kişi bilgisi isteyenler, verilmeyince erişim engelleyenler neredeler? Sizin, benim, onun çevresinde yoksa hepimizin gözü önünde var. Çifte standarta bakın.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Ben Etrafımımımda Peygamberimize söveni Hiç Görmedim ama Atatürk Söveni ve Düşmanı olanı gördüm Bir de bu Forumda cok düşmanını Gördüm.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
@El Padrino 'ya peygambere sövenler hep sizin çevrenizde mi diye soruyorsun ya, bende sana şunu sorayım o zaman; Atatürk'e hakaret içeren bir video için "youtube"a o kadar zaman erişim engellenirkenüstelik sorumlusu videoyu yükleyen kişi iken Google kişinin bilgisini vermedi diye-, 2013'de sözüm ona kendini aydın sananların platformu "ekşi sözlük"de sayfalarca peygambere 'alenen' sövenler varken, buna bakanı da halkı da milletvekili de tepki gösterirken -ve muhtelemelen siz de-, ve bunun belirli periyotlarla gerçekleştiği halde kimseye neden işlem yapılmaz?

Peygambere sövenler sizin çevreniz de mi diyorsun; alın size adres işte. Google'dan kişi bilgisi isteyenler, verilmeyince erişim engelleyenler neredeler? Sizin, benim, onun çevresinde yoksa hepimizin gözü önünde var. Çifte standarta bakın.

Böyle insanlar gördükçe Kur'anın ne de yüce bir kitap olduğunu tekrar tekrar idrak ediyorum, farkına varıyorum.Hiç boşuna yorma kendini kardeşim.Bak ben saatlerdir neler anlattım.Boşa anlattım !
Çok güzel bir ayeti paylaşmak istiyorum...

Bakara Suresi 171.Ayet;

Ve o inkâr edenlerin (kâfirlerin) hali, haykırması sebebiyle bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyen (anlamayan) kimsenin durumu gibidir. (Onlar) sağır, dilsiz ve kördürler. Bu yüzden onlar akıl da edemezler (idrak edemezler).

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Söyleyecek söz yok.Boşa konuşmuşuz saatlerdir.Keşke şu yazdıklarımı bi kağıda yazıp uçak yapıp camdan aşağa atsaydım.Ya da bir şişeye koyup denize bıraksaydım :) Belki o zaman işe yarayabilirdi.

Cadı Avcı bitmiştir.Geçmiş olsun.Cadı benim.Yakın beni.

İyi ki de yazmamışsın hem deniz kirlenmemiş hemde bir kağıt israftan kurtulmuş.

@REDFOKS ;
@El Padrino 'ya peygambere sövenler hep sizin çevrenizde mi diye soruyorsun ya, bende sana şunu sorayım o zaman; Atatürk'e hakaret içeren bir video için "youtube"a o kadar zaman erişim engellenirkenüstelik sorumlusu videoyu yükleyen kişi iken Google kişinin bilgisini vermedi diye-, 2013'de sözüm ona kendini aydın sananların platformu "ekşi sözlük"de sayfalarca peygambere 'alenen' sövenler varken, buna bakanı da halkı da milletvekili de tepki gösterirken -ve muhtelemelen siz de-, ve bunun belirli periyotlarla gerçekleştiği halde kimseye neden işlem yapılmaz?

İşte o konuda bu işleri takip edenlere sormak lazım böyle bir şey varsa neden buna müsade ediyorsunuz diye ?

Kişisel görüşüm biraz çıkarları olsa çoktan müdahale ederlerdi.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İyi ki de yazmamışsın hem deniz kirlenmemiş hemde bir kağıt israftan kurtulmuş.

İşte o konuda bu işleri takip edenlere sormak lazım böyle bir şey varsa neden buna müsade ediyorsunuz diye ?

Kişisel görüşüm biraz çıkarları olsa çoktan müdahale ederlerdi.

O zaman YouTube'u engelledikleri gibi bizide engelleyin veya konuyu kilitleyin.Forumdaki bir üyenin düşünceleri ve fikirleri sizin için kirli ve israfsa, forumun ne anlamı kaldı peki.Arkadaşlarınızı toplayın kendi kendinize tartışın o zaman.Biz düşüncelerimizle forumu kirletmeyelim.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ne hayret verici; Atatürk "niye mahkemeye veriyorsunuz" diyor, yahu tabikatı yapma ihtiyacı nereden hasıl olmuş öyleyse? :) Aynı bir subayın bir başka bir subayı namaz kılıyor diye Atatürk'e şikayet etme anısı gibi; hiç kimse sormuyor subay neden böyle bir şikayete girişmiş, demek öyle bir zemin var ki namazın yanlış ve kötü bir şey olduğu algısını nereden edinmiş de bunu başkomutana bir "şikayet" kastıyla götürüyor. Yahut da Atatürk'ün milletvekillerinin trene parasız binmelerini eleştirmesi anısındaki gibi.. Bütün bu "anı"larda bu küçük noktalar çok şey ifade ediyor. Yani büyük ihtimalle olay gerçek, fakat mesaj gerçek değil; hatta verilmek istenenin tam tersi mesaj var muhtemelen. Gerçekler satır aralarında gizli.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Böyle insanlar gördükçe Kur'anın ne de yüce bir kitap olduğunu tekrar tekrar idrak ediyorum, farkına varıyorum.Hiç boşuna yorma kendini kardeşim.Bak ben saatlerdir neler anlattım.Boşa anlattım !
Çok güzel bir ayeti paylaşmak istiyorum...

Bakara Suresi 171.Ayet;

Ve o inkâr edenlerin (kâfirlerin) hali, haykırması sebebiyle bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyen (anlamayan) kimsenin durumu gibidir. (Onlar) sağır, dilsiz ve kördürler. Bu yüzden onlar akıl da edemezler (idrak edemezler).

Ben senin ne demek istediğini anlıyorum.
Ancak anlamamın nedeni seni tanımam.
Diğer şartlarda ise bu mesajdan başka anlamlar çıkıyor.
Atatürk'ü peygamber sanan kişi ben çevremde hiç görmedim.
Ama başka insanları örneğin Hz. Ali'yi peygamber sananlar gördüm.

erenberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
101
Tartışılıyor ama boşa tartışılıyor. Şu zamana kadar tartışıldıktan sonra fikrini değiştiren birini görmedim şu forumda. Herkesin kendi bildiği doğru gerisi yanlış. Gözüyle görse bile yanlış. Herkes en uç noktaları aklına kazımış ve olmamış şeylerin olmuş gibi anlatıldığı bu topluma bir yerlerde bir araya gelinip bir şey söylendiğinde eee bu kadar insan inanıyorsa ben de inanmalıyım mantığına sahip olduğu ve takım tutar gibi siyaset yaptığı için ne bir doğruyu öğretebilirsin ne de doğruyu öğrenir. Bu sözlerim bir kesimi hedef almıyor Türk toplumunun mantık yapısı çoğunlukla bu şekilde. Aşırıcılar, insanları düşüce yapısına göre sınıflara ayıranlar ve ötekileştirenler... Bu mantık değişmedikçe ne futbol, ne siyaset, ne Atatürk, ne de din konuşulup tartışılır.

Konu çok farklı yerlere çekildiği için kilit!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...