Atatürk'ün Anıları - Ataya Küfür Eden Köylü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Atatürk'e hakaretten sanık bir köylü hakkında takibat yapılıyordu. Durumu Atatürk'e arz ettiler,
- Mahkemeye veriyoruz, dediler, size küfür etmiş. Atatürk sordu:
- Ben ne yapmışım ona? Evrakı tetkik edenler açıkladılar:
- Gazete kâğıdı ile sardığı sigarayı yakarken kâğıt tutuşmuş ta ondan.
Atatürk'e bunu söyleyen bir milletvekilidir. Atatürk sormuş,
- Siz hiç gazete kâğıdı ile sigara içtiniz mi?
- Hayır...
- Ben Trablus'tayken içmiştim, bilirim. Pek berbat şey. Köylü bana az küfretmiş. Siz bunun için onu mahkemeye vereceğinize, ona insan gibi sigara içmeyi sağlayınız!.

http://www.ataturkiye.com/anilari/kufur.html

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sebahattin ali zamanında atatürkü yeren bir şiirden dolayı ceza almış hatta cezasının bir kısmını sinop cezaevinde yatarak geçirmiştir meşhur o şarkının (başın öne eğilmesin)sözleri sinop cezaevinde yazılmıştır ama ne hikmetse atatürke hakaretten ceza alan bir kişin şarkılarını sol görüşlü kişiler yüksek sesle söylerler(bunları siyasi bir görüş olarak yazdığımı sanmayın ben bir gerçeği yazdım)

ferhatbaysan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok saçma ve hiç inandırıcı Değil Eğer hakaret eden biri varsa o Kesin Asılmıştır yani idam edilmiştir.

Reaksiyon puanı
10,325
o yılların şartlarını iyi bilmek lazım.
o zamanlar birinin Atatürk'e bir sigara kağıdı yüzünden küfredebileceğine asla ihtimal vermem.
çünkü bizim milletimizde devlet terbiyesi vardır, devlet adamına saygılı ve hürmetkârdır.
hele ki o yılların insanı...
ve hele ki bu bir paşa ola, ve hele ki bu bir kurtuluş savaşı paşası ola...
bunun mümkünü yok.
kim ne söylerse söylesin,
yok!
birileri habire uydurdular böyle şeyler, mantık filan aramadan uydurdular. bu iş o hale geldi ki dikişler patladı sonunda.

yahu anlamadığım nokta şu:
bu kişi adı üstünde, Atatürk!
böyle ucuz masallara ihtiyacı yok ki!
bu millet onu az-çok tanıyor, seviyor...
sevmeyeni olsa da, genellikle seviyor.

derdiniz ne sizin yav?

not: bunun olamayacağını nereden bildim diye sorarsanız, eğer biri Atatürk'e küfretmiş olsaydı, adamı dakkasında ipte sallandırırlardı, ve Atatürk'ün bundan haberi dahi olmazdı. çünkü kimse ona bunu söyleyemezdi, gerek de görülmezdi aslında.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Insan ın kalbı nasılsa ona inanir. Belge falan hikaye. Belge olsa, bu sefer gercek degil dersiniz. Burada onemli olan bu olayin gercekligi degil zaten. Cok sey soylenir de bu tavriniz hakkinda gerek yok.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İşinize geldi mi her şeye inanıyorsunuz ya neyse peki dediğiniz gibi olsun uydurmuştur birisi. :)

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bizde Kaynak algısı hiç yok !
Romanı,hikayeyi,masalı kaynak olarak gösteriyorlar...

Misal takibat yapıyorlarmış.Hani takibatın resmi belgeleri ?
Hani yetkili kişi ve kurumlarca imzalanmış evrakları ?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hayatımda duyduğum en saçma sapan anlamsız hikaye ...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Sen de Atatürk'ün battığı kişilerden(!) misin yoksa ne? La adam boş yere öldü ha. Bak bir sürü kansıza ana baba kimliği olmasını sağladı.

Ha işte biz bundan dolayı gelişemeyeceğiz. Çünkü bu ülkede doğru bildiğini söylemeyeceksin. Söyledin mi?? ya Atatürk düşmanı oluyorsun ya gerici oluyorsun ya da vatan haini. Laa oğlum bi gibin ileri ben doğru bildiğimi söylerim. Bunun kim olduğunun önemi yok.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Ha işte biz bundan dolayı gelişemeyeceğiz. Çünkü bu ülkede doğru bildiğini söylemeyeceksin. Söyledin mi?? ya Atatürk düşmanı oluyorsun ya gerici oluyorsun ya da vatan haini. Laa oğlum bi gibin ileri ben doğru bildiğimi söylerim. Bunun kim olduğunun önemi yok.

Bu adamlar peygambere söver ama Atatürk'e bir kelime ettirmezler.Çünkü onların peygamberi Atatürk.

Bunun tek suçlusu ilkokuldan başlayarak liseye kadar ufacık çocuklara Atatürk'ü peygamber olarak tanıtan eğitim sistemidir.Putlaştırlan bir Tanrı haline getirilmesidir.Baskıyla ve korkutarak 6 yaşındaki çocuğa Atatürk'e sevgi ve saygı duymak zorunda olduğunun dikte edilmesidir.Bu sayede ileride Atatürk'ün ilkeleri ve düşünceleri dışına çıkan herkesin karşısına kelle avcısı olarak çıkacak bir nesil yetişmiştir.Gerekirse bu insanlar Atatürk uğruna gözünü kırpmadan kelle alırlar.

Bu ülkede peygambere söven milyonlarca kafa varken Atatürk hakkında olumsuz birşey söyleyenin kellesinin alınmaya çalışılması kabul edilemez bir gerçektir.

Bu söylediklerim karşısında şimdi birkaç kişi cadı avına çıkarlar.Çünkü içlerindeki Atatürk korkusu bu yazımda aslında Atatürk hakkında hiçbir olumsuz söz söylemediğimi göremicek kadar gözlerini kör etmiştir.Sözüm sizedir sözde milliyetçi Atatürk'ün kulları.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Sen de Atatürk'ün battığı kişilerden(!) misin yoksa ne? La adam boş yere öldü ha. Bak bir sürü kansıza ana baba kimliği olmasını sağladı.
sen hangi dünyadasın ?
ayakların yere bassın.

acaba bir sürü kansıza mı ana baba oldu? yoksa peşinde bir sürü kansız, anası babası belli olmayan mı bıraktı?

Cecil

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu adamlar peygambere söver ama Atatürk'e bir kelime ettirmezler.Çünkü onların peygamberi Atatürk.

Bunun tek suçlusu ilkokuldan başlayarak liseye kadar ufacık çocuklara Atatürk'ü peygamber olarak tanıtan eğitim sistemidir.Putlaştırlan bir Tanrı haline getirilmesidir.Baskıyla ve korkutarak 6 yaşındaki çocuğa Atatürk'e sevgi ve saygı duymak zorunda olduğunun dikte edilmesidir.Bu sayede ileride Atatürk'ün ilkeleri ve düşünceleri dışına çıkan herkesin karşısına kelle avcısı olarak çıkacak bir nesil yetişmiştir.Gerekirse bu insanlar Atatürk uğruna gözünü kırpmadan kelle alırlar.

Bu ülkede peygambere söven milyonlarca kafa varken Atatürk hakkında olumsuz birşey söyleyenin kellesinin alınmaya çalışılması kabul edilemez bir gerçektir.

Bu söylediklerim karşısında şimdi birkaç kişi cadı avına çıkarlar.Çünkü içlerindeki Atatürk korkusu bu yazımda aslında Atatürk hakkında hiçbir olumsuz söz söylemediğimi göremicek kadar gözlerini kör etmiştir.Sözüm sizedir sözde milliyetçi Atatürk'ün kulları.

anlat anlat heyecanlı oluyor :)

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Atatürk olmasaydı durumumuz arap ülkelirnden kötü olurdu.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Neyzen Tevfik'in bir şiiri var o sana gelsin El Padrino.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Atatürk peygamber olaral görmüyoruz ama çoğumuz ona dua ediyoruz bu onu peygamber yapmaz.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'tür.Beğenmezsen çekip gidersin.Okullarda anlatılması normal Atasını tanımayan it peşinde gezer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar