Atatürkçülük

Bu konuyu okuyanlar

sabankhrmnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zamanımızda Atatürk denilince aklımıza tabii ki devletimizin kurucusu, atamız gibi şeyler geliyor. Atatürkçülük ise Atatürk'ün düşüncelerini, ilkelerini, inkılaplarını desteklemek, ona bağlı yaşamaktır. Atatürk'ü sevmeyen düşünceye sahip insanlar bu düşünceye 'Ataput' gibi bilgi**zce şeyler söylerler, bilmezler ki ülkenin kurucusuna, atana olan bu bağlılık bir borçtur. Milliyetçilik ülkemize olan bir borcumuzdur.

Reaksiyon puanı
60
Zamanımızda Atatürk denilince aklımıza tabii ki devletimizin kurucusu, atamız gibi şeyler geliyor. Atatürkçülük ise Atatürk'ün düşüncelerini, ilkelerini, inkılaplarını desteklemek, ona bağlı yaşamaktır. Atatürk'ü sevmeyen düşünceye sahip insanlar bu düşünceye 'Ataput' gibi bilgi**zce şeyler söylerler, bilmezler ki ülkenin kurucusuna, atana olan bu bağlılık bir borçtur. Milliyetçilik ülkemize olan bir borcumuzdur.

Ataya bağlılık borç ise insanın tarihine bağlılığı da borç değil midir?

sabankhrmnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ataya bağlılık borç ise insanın tarihine bağlılığı da borç değil midir?
Çok güzel söyledin Atana göstermiş olduğun saygı zaten senin tarihine göstermiş olduğun saygıdır, benim Türk devletlerinden hiç bir padişaha da karşı bir kötü düşüncem yok onu da bilmeni isterim.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Atatürk, fatih Sultan Mehmet, sultan Abdülhamid ve diğerleri hepsi tarihimizde önemli yeri olan kişiler. Ben birini sevip diğerinden nefret etme mantığını anlamıyorum. Atatürk'e ne kadar saygı duyuyorsan diğerlerine de saygı duymalısın. Yoksa farklı fikirde ki birinden de saygı bekleyemezsin. Ki insanlar son dönemde ataput ve çomar diyerek birbirine kesinlikle saygı duymuyor. Tarihi biraz olsun doğru kaynaklar ile okuyan biri hepsine saygı duyar zaten.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Bence her şeyden her sözden her söylenenden fazla şunlara takılmalı insan görüşü ne olursa olsun hangi tarafta olursa olsun saygılı ifade kullanmak.Ve tarihini öğrenip tarihindeki kişilerden olur biçimde bahsetmek.