Atatürk Havalimanı kapanacak

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Topçu: Atatürk Havalimanı kapanacak

1425224537579.jpg

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı’nın kapanacağını söylendi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu (THY) Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul'a yapılan 3'üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı'nın kapanacağını söyledi.

THY Başkanı Topçu, İstanbul'da yapımı devam eden 3'üncü havalimanın Atatürk Havalimanıyla aynı hava sahasını kullanacağını ve bu durumda iki tarafın çalışmasının zor olacağını ifade ederek şöyle konuştu:

"Atatürk Havalimanı yetersiz gelmeye başladı. Türkiye, 500 milyar dolar ihracat yapan bir merkez olmayı hedefliyor. Böyle bir iddiamız varken, böyle bir havalimanı olması bizim dezavantajımızdır.

Yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı kapanacak. Çünkü aynı hava sahası kullanılacak. İki havalimanının aynı anda çalışması zordur. Şu anda İstanbul'da yapılacak havalimanı, bütün fazları bittiği taktirde 150 milyon gibi bir yolcu taşıyabilecek. Bu da dünyanın en büyük havalimanı olma anlamına geliyor. Şu anda dünyada en çok yolcu kapasitesi olan havalimanı, Atlanta'dır. 90 milyon yolcu taşıyor. İnşallah bunu da geçmiş olacak."

KaynaK

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Demek ki Atatürk hava alanının olduğu alanı birilerine ikram etmişler..

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Durumu bilmiyorum ama, Atatürk havaalanına yeni pist yapacak alan yok mu etrafında? Yanına bi pist ve terminal binası yapılamaz mıydı?
Cidden bilmediğimden soruyorum, bilip aydınlatan olursa müteşekkir olurum

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Dünya genelinde hava limanları hep şehir dışındadır ve Avrupa'nın bazı kesimlerinde GECE hava limanlarının bir kısmı, gürültü nedeni ile kapanmaktadır.

Zamanında şehir dışına yapılmış olan ATATÜRK(o zamanki adıyla YEŞİLKÖY) Havalimanı artık şehirin merkezi sayılabilecek bir konumdadır.

Şu anda deniz tarafından ve e-5 tarafından 2 pistin de etrafı yerleşim alanlarıyla dolmuş durumda ve tehlike arz etmektedir. Bu nedenle yeni bir pist sadece tehlikeyi arttıracaktır.

Yeni hava limanı yapılması gerekiyordu fakat arazinin durumu bozuk diyorlar ve kuşların göç yolu üzerinde olduğu söyleniyor. Bu tehlikenin danıskasıdır, İnşallah bi sıkıntı çıkmaz :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
iki açıklama:
1. konumu itibari ile yeni pistler yapmak güvenli değil belki ulusal uçuş güvenliğine uyum sorunu var ondan kapanıyor.
2.neden adından dolayı kapanıyor...
1.neden daha yüksek ihtimal.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kapanması mantıklı gelmedi. Madem aynı havasahasını kullsnıyorlar buna göre yapsalarmış.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Kapanması hava trafiği açısından sağlıklı olur. Aynı hava sahasını kullanacaklarından hava trafiğinde çeşitli sorunlar yaşanabilirdi. Kimse İstanbul'un üzerinde 2 uçağın çarpışmasını istemez herhalde.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
mantıklı Atatürk havalimanı şehrin ortasında kalmış kapanmak zorunda.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
söz konusu değil ahl işletme calışan biri olarak bu mümkün değil şuan yeni calışmalarvar büyütme calışmaları başladı bile:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yeni körük kapıları yapılıyor yeni kontuarlar yapılıyor maden kapanacak diyorsa neden bu calışmalar başladı.

yorumlara bakıyorum herkes uzmaan olmuş icinde dışında olan biziz herkes oradaymış gibi konuşuyor dhmi ile yapılan yeni bir anlaşma büyütme calışmaları başladı bile

Hamdi topcu buna karar veremez kapanıp kapanmayacağını dhmi ve havalimanın işletmesi ile olan biz sözleşme var şunu iyi biliyorum ki 2025 kadar oradayız 3 havalimanında 2017 yetişmesi mümkün değil yetişse bile tüm ucuşlara hizmet vermez şuan kota sorunu yaşanıyor orada olurmu derseniz olur 3 havalimanı ama ihaleyi alan firmalar yetersiz bu işde yani yapımı baya bir uzar.

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Yerleşkenin yaklaşık son hali

vn1sEWp.png

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Atatürk havalimanı karşısında belediye binası bulunmaktadır E5 yol üstünde o bina yıkıldı ve şuan oraya AVM yapılması kararı bulunmaktadır. Büyük rantlar dönmektedir o yerleşkede şuan yeşil alan yapılacak deniliyor, sonrasında AVM veya Residence doğru ilerleyecektir. Şu ülkede yeşil alan bırakmadılar kim ne derse desin. En çok ona üzülüyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
saçmalığa bak arkadaş!
sabihayı kapatmak daha mantıklı değil mi? ufacık tefecik zaten.
yada kapanacak benim mi haberim yok ?
yeni hava alanının adını da kapattığını koy o halde...
her şeyleri rant olmuş, ülkenin ufak bir kısmı görebiliyor sanırım çok kötü..

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Para biriminin Rant olarak değişmesi, kısaltmasının da RT olması güzel olur bence.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Havalimanına 1km mesafem var yada yok... Bazen rüzgar doğudan estimi öyle iğrenç kokuyor ki uçak egzoz dumanları tarif edilemez. Derhal kapanmalı ve oralar ağaçlandırılmalı bence.

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bunlar fazla hava trafiğini rahatlatmak için 3. havaalanını yapmıyorlar mı ?
Atatürk havaalanı dursun ne gibi zararı olabilir.. ha işin içinde rant varsa orası ayrı..

ayrıca nedense içinde Atatürk geçen yapıları yıkıp yeni binada isim değiştirme çabası ..

örn: konya atatürk stadı ( torku konya arena) , bursa atatürk stadı (timsah arena),

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
yaparken aynı hava sahasını kullanacağını hesap etmediler herhalde, külahıma anlatsınlar

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Haritadan yerleşkelere baktım 4. hava alanı şile tarafında olacak. :D

cuvaldız

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kapanmayacak kargo uçakları falan için kullanılacak yolcu ucakları 3. havalimanını kullanacak diye biliyorum

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
sonucun ne oldugunu bilmeden atip tutmanin anlami nedir?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Hamdinin gereksiz acıklamaları başına iş acabalir hata acmıştır yakında yolcudur abbas gereken uyarıda almış zaten haberi alırsınız yakında hiç bir zaman seni ilgilendirmiyen işlere burnunu sokamıyacaksın derler eski bir belediye caşılanı getirip büyük bir şirketin başına koyarsan ve gereksiz acıklamalar yaparsan sana sus derler vaden doldu derler:) gerci Temel kotilin başarının arkasına hep sığındı hamdi bey Temel Kotil olmasaydı bu cokdan giderdi herzman gıcını kurtardı hamdi beyin adam AHL yapılacak 4 piste karşı cıktı terminal büyütmesine karşı cıktı ki pis ve terminal yeri müsait olduğuna rahmen ve bu ucak gecikmeleri yaşanmayacaktı karşı cıkmasının sebebide yaptığı bu acıklamayla ortaya cıktı Rant meselesi acaba Tokiden 2 daire bana verirlermi diye.:):)

AjansAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Atatürk Havalimanı kapandığı zaman 3.Havalimanına ulaşım biraz zor olacak. Gayrettepeye yaklaşık 80km uzaklıkta. Umarım, yeni havalimanı açıldığında biran önce Gayrettepe-3.Havalimanı metro hattını açarlar. Ama mevcut durumda bile Sabiha Gökçen havalimanına bile direk metro ile aktarmasız gidemiyorsunuz. Bu yüzden arasıra çok işim olduğu zaman, havalimanı transferi hizmeti sunan mobil uygulamaları kullanıyorum. Havalimanı transferi sunan Progo Travel Progo kullandım, süper oldu. Kaliteli araba, temiz şoför falan, güvenli. Özellikle, Kadınlar için harika oluyor. Bilmediğiniz bir taksiye binmektense, bu hizmeti kullanmak çok daha ekonomik ve güvenli bence.

jeosper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Atatürk Havalimanı kapandığından beri istanbul havalimanına ulaşım nasıl olucak diye merak ediliyordu.

Son düzenleyen moderatör: