Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Asus Zenfone serisi kullanıcıları telefon hakkinda görüş, öneri, sorun ve sorularını burada dile getiriyor.

Kulüp hayırlı olsun.

Bu sıralar takip ediyorum kullanıcıları negatif ve pozitif yönlerini söylerlerse dahada bilgilendirilmiş oluruz.

angel75

Dekan
Onursal Üye
arkadaşım zenfone 5 aldı.. benimde kurcalama şansım oldu.. açıkcası Sony'ye 2000 TL verip bu telefonu bu kadar ucuz görmek beni üzdü.. canavar gibi telefon..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarj konusunda bi kalibrasyon problemi olduğunu duymuştum kullananlar bilgi verse de ona göre biz de alsak-almasak

Asus zenfone 6 kullanıcılarının bazıları güncelleme falan geldi diyor.Donanım haber de görmüştüm zenfone 5 için güncelle yokmu acaba ?

Benide bu kulübe alabilirsiniz arkadaşlar bugün siyah renk aldım. Yeri gelmişken siyah rengin bazı kısımlarında hafif renk sızıntısı gibi siyah rengin koyu olduğu bölümler var özellikle kıyı kısımlarında çokta önemli değilde yeni olduğu içindir heralde silmeyide denemedim. Birde telefonu ilk açtığımda kamera moduna aldığımda kameradan hata verip çıkıyordu kapatıp açınca düzeldi tabi buda güncelleme yapmamıştım ondan olabilir güncelleme yaptım şuan.

Benide bu kulübe alabilirsiniz arkadaşlar bugün siyah renk aldım. Yeri gelmişken siyah rengin bazı kısımlarında hafif renk sızıntısı gibi siyah rengin koyu olduğu bölümler var özellikle kıyı kısımlarında çokta önemli değilde yeni olduğu içindir heralde silmeyide denemedim. Birde telefonu ilk açtığımda kamera moduna aldığımda kameradan hata verip çıkıyordu kapatıp açınca düzeldi tabi buda güncelleme yapmamıştım ondan olabilir güncelleme yaptım şuan.
Öncellikle hayırlı olsun.Güncelleme derken tel güncellemesi mı yoksa uygulama güncellemesi mi?

Öncellikle hayırlı olsun.Güncelleme derken tel güncellemesi mı yoksa uygulama güncellemesi mi?
Tel güncellemesi kardeşim asus'un sitesindeki en son güncellemeyi pcye indirip telefona aktardım o şekilde.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar şimdi simi kendim kestim denedim uğraştım biraz ama taktım şuan çıkmıyor kısa geldi galiba ama oldu bir problem yok çalıştı ilerde çıkarırken bir problem olurmu hani gerekmedikçe çıkarmam dururda birgün çıkarmam gerekirse iğneyle ittirip tikini attırarakmı çıkarayım yada cımbızla çekerekmi ?

Güncelleme hakkında yardım edecek varmı pc link çalışmadı bit türlü yada ben tam olarak yapamadım.

Güncelleme hakkında yardım edecek varmı pc link çalışmadı bit türlü yada ben tam olarak yapamadım.
Bak kardeşim şurda aşamalı olarak anlatmış buyur:

1: http://www.asus.com/tr/...ne_5/HelpDesk_Download/ Adresine girip İS bölümünden ''Android'' seçin.

2: Açılan Menüde Firmware bölümüne tıklayın ve en üstteki 674.24 MBytes Sürüm V1.16.40.50(WW) İsimli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

3: Bilgisayarınıza inen zip dosyasının içerisinde bulunan 2. zip dosyasını telefonunuzun içerisine atın ve usb kabloyu çıkarın. Telefon ekranında ''Güncelleme var'' diye bir uyarı gelecek OK deyip işlemi bitirin.

4: Yükleme yardımcısı PDF'inden aşamaları görebilirsiniz. http://dlcdnet.asus.com...e_Update_SOP_140718.pdf

Not: Burda V1.16.40.50(WW) Yazıyor ama en son çıkan V1.17.40.16(WW) bunu indireceksin.

Bak kardeşim şurda aşamalı olarak anlatmış buyur:

1: http://www.asus.com/tr/...ne_5/HelpDesk_Download/ Adresine girip İS bölümünden ''Android'' seçin.

2: Açılan Menüde Firmware bölümüne tıklayın ve en üstteki 674.24 MBytes Sürüm V1.16.40.50(WW) İsimli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

3: Bilgisayarınıza inen zip dosyasının içerisinde bulunan 2. zip dosyasını telefonunuzun içerisine atın ve usb kabloyu çıkarın. Telefon ekranında ''Güncelleme var'' diye bir uyarı gelecek OK deyip işlemi bitirin.

4: Yükleme yardımcısı PDF'inden aşamaları görebilirsiniz. http://dlcdnet.asus.com...e_Update_SOP_140718.pdf

Not: Burda V1.16.40.50(WW) Yazıyor ama en son çıkan V1.17.40.16(WW) bunu indireceksin.
Sağolasın kardeş cahillik gerçekten zor be

Yahu sorun bendemi anlamadım doğrusu her şeyi yaptım fakat olmadı yahu en son ekrana güncelleme var diye mesaj geldi fakat oda 4kb idi onu yaptım tel az daha gidiyordu :angry: Reset falan atayım dedim onuda tam bilşmiyorum aynı şey lg telimdede olmuştu tabi onda suç arkadaşta idi garantiye verdik 5 gün sonra geri geldi.Bunda da aynı şey olacak 3gün telsiz kalacağım diye nasıl tırstım.Tabi akıllı telefon akıllılığını gösterdi uzun süre kapatma tuşuna basınca geri düzeldi.Yoksa ekranda recory mod falan diye bi sürü yazı vardı.Şimdi düzeldi korktuğum olmadı fakat ben nerede hata yapıyorum anlamadım paketi yükledim teli usb kablosu ile bağladım sonrada dosyayı attım.Nerde yanlış yapıyorum biriniz söyleyiversin şunu :crying: