Asus Zenfone 2 Ön İncelemesi

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Asus Zenfone 2 Ön İncelemesi

CES 2015'te tanıtılan ve dünyanın ilk 4GB RAM'e sahip Android akıllı telefonu olan Asus Zenfone 2'yi, Las Vegas'ta bulunan ekibimiz inceledi. İşte karşınızda Asus Zenfone 2!

Asus Zenfone 2'yi nasıl buldunuz? Türkiye'ye sizce ne kadar fiyattan gelir? Almaya değer mi?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
LG ye de özenen çıktı ya ben ona gülüyorum :lol:
Bunu bi kenara bırakırsak 400 nits az geldi bana ekran için
İntelin mimarisi henüz oturmadı mobil sektörde bu açıdan sorun yaratabilir ama kolay kolay ısıncağını sanmıyorum İntel işlemciyle
Bunun agresif bi fiyat politikasıyla girerse pazara iyi bi f/p ürünü olabilir

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Fiyatı uygun olursa satışta patlama olur diye düşünüyorum .

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Fiyatı 1000 TLyi geçmezse herkeze tavsiye edeceğim tek telefon olur tüm rakiplerini eler diye düşünüyorum.

Deanvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyatı 1000 TLyi geçmezse herkeze tavsiye edeceğim tek telefon olur tüm rakiplerini eler diye düşünüyorum.

Eğer 1000'tl gibi bi fiyata gelirse Türkiye'de başka telefon satmaz. Samsung ve Apple fanboylarını hariç tutuyorum tabi :) Fakat ben 1000tl'yi geçeceğini düşünüyorum çünkü diğer cihazların fiyatları da baz alınır ve malum Vestel vergisi de koyulursa fiyatı 1000'in üstüne çıkar. Zaten Z6 800 TL iken bu cihazı 1000'e satacaklarını düşünmüyorum.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Eğer 1000'tl gibi bi fiyata gelirse Türkiye'de başka telefon satmaz. Samsung ve Apple fanboylarını hariç tutuyorum tabi :) Fakat ben 1000tl'yi geçeceğini düşünüyorum çünkü diğer cihazların fiyatları da baz alınır ve malum Vestel vergisi de koyulursa fiyatı 1000'in üstüne çıkar. Zaten Z6 800 TL iken bu cihazı 1000'e satacaklarını düşünmüyorum.
Normalde başka bi telefondan beklemem o fiyat ama bu piyasaya girmek icin yapabilir tam 1000 TLye gelebilir diye düşünüyom [emoji6]

Deanvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalde başka bi telefondan beklemem o fiyat ama bu piyasaya girmek icin yapabilir tam 1000 TLye gelebilir diye düşünüyom [emoji6]

imkansız. Asus'un piyasaya girmek gibi bi derdi yok çünkü Türkiye'de çok sevilen bi marka. Notebook ve Zenfone satışları bunu doğruluyor. Z6'yi 800'e satarken bu cihaz 1000'e satılmaz. Eğer 1000TL gibi bi fiyata gelirse diğer Zenfone satışları düşer. 1200-1300 gibi bişey olabilir ama umarım yanılırım.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Fiyat konusunda fazla iyimser olmaya gerek yok. İkinci bi GM discovery elite vakası olacak bence. Ancak paralel ithalattan ucuz bulursam alacagim bi telefon bu.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Asus, umarım bir hata yapıp 1049 TL yi geçmez.

Yoksa tüketici Ascend G7 ve G2'ye yönelir tekrar.

1049 TL seviyesinde satarsa yok satar. Asus Türkiye'nin en sevilen telefon üreticisi olur.

Apple ve Samsung'dan sonra.

Zaten ülkede f/p grubunda ya Diskavri ya da G2 var. Şimdi de Z2 tahtı ele geçirir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu telefon 250 dolar yani 575 tl bize 750 800 fiyatlarında geleceğini düşünüyorum

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kat kat paha gelecek bence, hayallerr kapılmayalım normal telefonlarda 500 dolara çıkmıyor, 200 veya 300 dolar fiyatlarında olan telefonlar ulkelere dağıtıldıkda herşey dahil 1600 den dik yamaç boyunca gidiyolar

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
ne güzel öz iyi uygun fiytlı bir telefon çıktı diyorum ekrana bakıom 5.5 inç bnce fazla büyk zatn altta üstte yetrnce boşlğu var zatn lg g3-2 gbi olsa neyse dicktm bunun ekranı 5 inç olsaydı alacktm cep telefonu alıoz ama cebe zor sığıyor bunlar bide madem arka kapağı açabiliyoruz ulan mübarek bataryayı değştirilebilr yap madem açtığn kapağn batryasnı çıkarmdktn sonra ha sbt kasa ne fark eder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
300 dolar olarak tanıtıldı diye hatırlıyorum zaten zenfone 5 de 200 dolardan tanıtılık türkiyeye 700 tl den satılmıstır. zenfone 2 ise 1000 tl gibi bi fiyattan satısa cıkar diye tahmin ediyorum ve piyasayı alt üst eder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefona para vermeye ne kadar meraklıyız en üst versiyonu 250 dolar olan alete 1000 -1200 fiyat biçtik şimdiden satıcıda nasılsa bu fiyata satarım diye bize dayatacak. en üst versiyonu en fazla 700 olmalı daha fazlası olmamalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yurtdışı satış fiyatı 250 usd 2.5 den hesaplarsan doları 625 tl hadi vergsini de koy 275 tl 900 tl daha fazlası olacağını sanmıyorum ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar yurtdışında herkes 250 dolara alırken 1000tl gibi fiyatları iyi bulup türkiyedeki satıcıların iştahını kabartmayalım bu telefon gayet rahat bir şekilde 750tl civarı bir miktarda satılabilir çıtayı satıcılar değil 1000 lirayı 1200 lirayı iyi bulan biz alıcılar yükseltiyoruz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
800 lirayı aşmamalı çünkü asus apple,samsung gibi gözde ve rağbet gören bir telefon markası değil 1000 lira ve üstü rakamlarda satışa çıkarsa üstüne biraz daha koyarak lg,samsung gibi markalardan beklentinizi karşılayabileceğiniz ne olduğuna emin olduğunuz kaliteli telefonlar alabilirsiniz tamam asus rami olsun birçok özelliğiyle göz kamaştırıyor ancak asusun işletimcisi intel ve türk alıcılar için kapalı bir kutu dediğim gibi 800 lirayı aşarsa türkiyede beklediği gibi bir patlama yapamaz.

gecegunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Antutu da rekorları kırdığı da söyleniyor. Eğer 250$; Türkiyeye gelince 1000TL yi geçmeyecek olursa piyasada, sadece kamerası için başka seçenekler düşünülür. Bundan sonra herkes Zenfone' lu olur artık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4k video olmaması büyük eksiklik ve bunu isteyen tüketici kitlesi de bir hayli fazla ... böyle bir işlemci ve yeni nesil sensör ile bunu çok rahat başarırdı... gereksiz bir eksiklik ... muhtemelen akılları sıra bir sonra ki telefona koyacaklardır ama bu kadar gerzek bir strateji de olmaz ... bak sony-nokia ne halde ? biri silindi öbürü batak da....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bu telefonun 1 yıl önceki ve işlemci yönünden çok da iyi olmayan eski modeli yani zenfone 6 900 TL lik bir piyasaya sahipken bunun yeni modeline 750 TL deyin demen de bıraz saçma kaçıyo