Asus Zenfone 2 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

muratalper55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Banlanmim ama maxicep ana sayfada yazıyor birde yeni bir haber gördüm asus zenfone 2'yi 1000 tl den daha uygun bir fiyata satışa sunacakmış buda kesin bilgi. :)

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş kesin bilgi deyip duruyorsun insan sanıyor ki asus genel müdürüyle bağlantın var :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer ki 1000₺ nın altında gelir ise ilk alanlardan biri ben olurum. İnşallah 1000 lira altında gelir. Olmadı 2 gb ramlısını alırız

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kesin bilgi deyip yanlış bilgi vermeyin sonra insanları yanıltmaktan ban yersiniz evet bu kesin bilgi :D

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Vakit gerçekten çok geç. Haziran nedir yahu? Aralıkta çıkarın bari!!

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
199$ olan model elbette 1000₺ altı gelecek onu tahmin edemeyen yoktur önemli olan 4 GB olan modelin fiyatı. Bence 1050₺ gibi bir fiyattan çıkabilir. (Vergiler ve olası %20 vergi eklenmiş hali)

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Asus Türkiye 2. çeyrek sonu dedi Zenfone2 için. 2. çeyrek sonu haziran maalesef.

Hangi versiyon gelecek acaba? Bütün modeller versiyonlar mı yoksa yine kırpık versiyonlar mı? Bu belli değil henüz...

Telefonun isminin Zenfone 2 olması da ayrı bir saçmalık. Zenfone 4 5 6 çıkar piyasaya, sonra Zenfone 2. Sanki daha zayıf özellikli 2'' tuşlu kapaklı telefonmuş gibi. :D

Ekran boyutuna bakarak Zenfone 5.5 desen de olmaz.

Neyse yav gece gece...

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Zenfone 5.5 mi olacaktı ki :) 2 deyince benim aklıma iki inç ekran değil ikinci nesil zenfone geldi :)

GothicWitch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone 2 ve Zoom un fiyatı ne zamana belli olur sizce?

uufuukyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4gb olan modeli 900-1000 TL arası olursa efsane bir telefon olur ikinci bi discovery vakası olabilir.sat zenfone 2 al :) ..Bide haziran sonu çok geç değil mi ya? Şöyle mart nisan :D

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Zenfone 5.5 mi olacaktı ki :) 2 deyince benim aklıma iki inç ekran değil ikinci nesil zenfone geldi :)

Zenfone 5.5 de olmaz dedim ya :D

Zenfone Zoom için isim düşünmüş Allahtan :D

Ama Zenfone2 iki farklı donanımla çıkıyor. isim açısından kod numarası değişik sadece. Muazzam bir bilgi karmaşası var şu anda. Kimi 2 Gb olan modelinden bahsediyor kimi 4GB. kim neden bahsediyor belli değil.

Hani (Zenfone 4'ü boşver ). Zenfone 5, 5.5 ve 6 çıkarmışsın piyasaya.

Yeni modellerde;

2gb olan model 5'' olup Zenfone5 II,
3Gb olan model çıkarsaydı keşke 5.5'' olup Zenfone5.5 II,
4 GB olan model de 6'' olsaydı ve adı da Zenfone6 II olsaydı meselaaa diye düşünmüştüm öyle bir ara:D

Amaaaan boşver yav. Zen2 yi alan düşü... Bak olmuyo işte, Zenfone2'yi kısaltıp hızlı okumamak lazım... yok illa kısaltıp okuyacam derseniz tane tane, yavaş yavaş okuyun :D Şerlokholmes2 gibi. Anlamı bozuluyo. :D

''Zen2 alabilirmiyim?'' ''Şu Zen2yi versene'', ''Zen2 çok büyük yav'', ''Zen2 aldım'' Eyvah eyvah...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Fazla abartmissin. Mesela kimse arkadasina demez heralde htc one m8 i versene z3 compacti versene. Senin hatice nerde derler sonyi versene suya sokucam derler asusu ver susucam derler. Zenfonelerin yanindaki sayilar telefonun isimleri degildi aslinda. Hepsinin adi zenfonedu. Sadece aradaki fark icin yanlarinda 4,5,6 sayilariyla beraber yer aliyorlardi.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Fazla abartmissin. Mesela kimse arkadasina demez heralde htc one m8 i versene z3 compacti versene. Senin hatice nerde derler sonyi versene suya sokucam derler asusu ver susucam derler. Zenfonelerin yanindaki sayilar telefonun isimleri degildi aslinda. Hepsinin adi zenfonedu. Sadece aradaki fark icin yanlarinda 4,5,6 sayilariyla beraber yer aliyorlardi.

Evet o biraz zorlama olmuş :D

Ama ''Zen2 kocamanmış, çok büyük'' veya ''Zen2'yi sonunda alabildim'' :D gayet olası. ''Zen2'ye kılıf aldım'' var mesela :D

Ben çok fesatım heralde :D

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Asus bu sefer güzel işlemci kullanmış S801 değer bir işlemci 4gb ramlideki ekran 5.5 ideal 408p değer harika Türkiye gelsin bakalım ideal fiyatsa alırım zenfone 6 alacaktım vazgeçtim bu seri güzel :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Son gelen bilgilere göre piyasaya Mart ayında çıkacağı söyleniyor.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Haziran kesin. Asus destek öyle dedi. 2GB ve 4GB modeller gelecekmiş.

Özellikleri kırpma durumuyla ilgili önceki serideki gibi olmaması için, kırpılmadan gelmesi için çabalıyorlarmış.

Fiyat konusunda ise piyasaya çıkış tarihine yakın olgunlaşır dedi. Tahmini bir şey bile söylemiyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben zenfone 2 hakkında birçok video izledim. Ama telefonun hafızasından hiçbir viedodan bahsedilmiyor.
Böyle güçlü bir RAM'a sahip bir telefonun hafızasıda önemi bence

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Hakkı abim inlecemiş :)

[video=youtube;AxEhYbs0Ctc]https://www.youtube.com/watch?v=AxEhYbs0Ctc[/video]

Kamera bakımından kesinlikle alınması gerekilen bir telefon yazılım olarak Zenyu arayüzü gerçekten kendini geliştirmiş tabikide dahada çok şeyler katması gerekiyor Arayüz 2 seneden önce güncelleme alarak stabilliğe koşmasını beklerim.

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu telefon ülkeye girdiğinde alıcam fakat şimdi acilen kol bandı alıcam yoksa şimdiki telefon parçalanacak koşu sırasında. ekran boyutu yanlış dğeilsem 5.5" değil mi? ona göre alayım diyorum

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar bu telefon ülkeye girdiğinde alıcam fakat şimdi acilen kol bandı alıcam yoksa şimdiki telefon parçalanacak koşu sırasında. ekran boyutu yanlış dğeilsem 5.5" değil mi? ona göre alayım diyorum

Doğru ekran 5.5'' 4gb ramli olması benim ilgimi çekti ve zenyu arayüzü güzel İntel Z3580 işlemcisi Quad-core 2.3 GHz Intel Atom Z3560 Quad-core 1.8 GHz baya fark var arada bize 2.3Ghzlısı gelsin yeter :)

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Doğru ekran 5.5'' 4gb ramli olması benim ilgimi çekti ve zenyu arayüzü güzel İntel Z3580 işlemcisi Quad-core 2.3 GHz Intel Atom Z3560 Quad-core 1.8 GHz baya fark var arada bize 2.3Ghzlısı gelsin yeter :)
1.8 Ghz frekansında olan Z3560 işlemci 2 gb ramli modelde , 2.3 ghz frekansında olan Z3580 işlemci 4gb modelde kullanılacakmış ve de yeni Zenfon 2 Mini duyuruldu !!!!! Nede mini 5 " :mrgreen:
http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze500cl-7044.php

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
[video=youtube;5suYA6gqei4]https://www.youtube.com/watch?v=5suYA6gqei4#t=39[/video]

ZENUI yeni tasarımı kullanıyor

le_vlo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güzel telefon ama ülkemize ne zaman gelecek bir bilgi bulunmuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki arkadaslar bi sorum olucak, herşey ram ile bitmiyor. 4gb ram ile 2 gb ramli modellerin arasında bir fark var mı? Yani işlemci farkı. Bide tayvan da çıkan modellerin hepsi gelir mi türkiyeye? Tayvandaki fiyatlar 32gb hafızalılar için konulmuş, 16gb lıkla aynı fiyat mı olucak acaba?