Asus zenfon ALMAYIN

Bu konuyu okuyanlar

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
2 ay önce karımın doğum gününde zenfon 5 aldım asustan karın mutlu oldu. Ozamna hiç bi sorun yok tabi mutlu oldu. Sonra geçtiğiniz ay ikimiz yanyana facebookta dolaşıyorduk onun telefonundan. Bi anda şak diye ekran gitti. Tekrar açmayı denedik yok şarja taktık yok. Daha alalı 1 ay olmuş hemen yolladık servise 2 hafta sonra yanıt keldi kullanıcı hatası. Napmışız dedik harddiskini yakmışsınız dedi. Ne yaptıkta yandı dedik onu bilemeyiz dediler. TAM BİR REZİLİK! 1200 tl fiyat çekince tanir için reddettik. Ürünü geri yollarken kargoyu bile alıcı ödemeli yollamışlar rezillik!! Tüketici haklarına gideceklen telefonun açılıp bakılmış daha sonra telkrar kapatılmamış olduğunu gördük. Tamirciye götürdük abi bunu tamir ettireceüine yeni telefon al dediler. DAHA BORCU BİTMEYEN ZENFON üzerine gidip karıma iphone 5s aldım ikinci el SİZDE KANMAYIN BU MARKAYA. Cihaz hala paramprça şekilde elimizde. Çözüm olarak napmalıyoz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Güncel

Son düzenleme:

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Tüketici Hakem Heyetine başvurun.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
başvuracağızda teknosadan aldık fatırayı kaybettim sadexe kredi kartı extrelerinde yazıyor

Cihaz zaten param parça insan birleştirip yollar

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Hocam her türlü siz haklısınız. Dava edin, haklı çıkarsınız.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
2D842A62-02D2-419F-A120-007F93D4DFC9.jpeg
Cihazın şuanki hali. Mahkemeyle hiç uğraşmak istemiyorum. Faturam falan yok kabul ederler mi

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Hocam eğer asus kullanıcı hatası dediyse, kabul etmediyse, artık yapabileceğiniz pek bir şet olmuyor mahkemeye vermekten başka. heleki bide size bu halde gönderdilerse her türlü haklısınız. Telefon 2000-2500 tl gibi bir fiyata satılıyor ki hiç az bir para değil sonuçta para kolay kazanılmıyor bence sonuna kadar hakkınızı isteyin.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hocam eğer asus kullanıcı hatası dediyse, kabul etmediyse, artık yapabileceğiniz pek bir şet olmuyor mahkemeye vermekten başka. heleki bide size bu halde gönderdilerse her türlü haklısınız. Telefon 2000-2500 tl gibi bir fiyata satılıyor ki hiç az bir para değil sonuçta para kolay kazanılmıyor bence sonuna kadar hakkınızı isteyin.
Dediğiniz gibi yapıyım hocam yarın ilk işim bi avukat tutmak. Ama cihazın bana ait olduğuna dair tek kanıt iş bankası kart extreleri. Ordada sasece teknosa yazıyor YANİ demek istediğim cihazın bana ait olduğuna dayir bi kanıt yok. O yüzden mahkeme kabul edermi. En iyisi ben yarın bi avukata gidiyim

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Dediğiniz gibi yapıyım hocam yarın ilk işim bi avukat tutmak. Ama cihazın bana ait olduğuna dair tek kanıt iş bankası kart extreleri. Ordada sasece teknosa yazıyor YANİ demek istediğim cihazın bana ait olduğuna dayir bi kanıt yok. O yüzden mahkeme kabul edermi. En iyisi ben yarın bi avukata gidiyim
Hukuk muhakemeleri belge üzerinden görülür. Fatura, servis fişi vs somut belge yoksa bir yere varılmaz.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
O zaman sorun olabilir.

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Normalde asusun yetkili servisi ilgili ve güzel olur, benim asus cihazlarımda teknik servisle olay yaşamamıştık ama bunda siz haklısınız

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ben yanarım verdiğim para. Faturamı kaybettiğim için zaten mahkemeden pek ümidim yok. Benim param gitti bari sizlerinki gitmesin. Asus Zenfone cihazları doğruya doğru güzel tabi, arızalanmadığı sürece. Arızalanırsa servise hiç yollamayın. Alıcı ödemeli kargo ödemezsiniz en azından

Reaksiyon puanı
16,118
aldığın yerde faturanın sureti var git onu al faturalar 4 nüsha oluyordu...

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
O kadar para verip "neyse" demek akıl işi değil, hakkınızı arayın.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Şansınızı deneyin, Teknosa'ya gidin ve aldığınıza dair belke isteyin. Sanal fatura vardır sistemlerinde, onu isteyin mağazaya gidip.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
THH'ye başvurup iade isteyin.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Arkadaşlar faturalarınızın fotoğrafını çekin. Çoğu sorundan kurtarır sizi.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ben yanarım verdiğim para. Faturamı kaybettiğim için zaten mahkemeden pek ümidim yok. Benim param gitti bari sizlerinki gitmesin. Asus Zenfone cihazları doğruya doğru güzel tabi, arızalanmadığı sürece. Arızalanırsa servise hiç yollamayın. Alıcı ödemeli kargo ödemezsiniz en azından
Teknosadan aldıysanız teknosaya gidip geçmiş dönemin fişlerini alabiliyorsunuz. En azından teyit ettirebiliyorsunuz.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Ben şu ana kadar Asus'un teknik servisinden (2 kere Asus telefon kullandım) hep memnun kaldım , yaşadığınız durum gerçekten üzücü. Anakart sorunları her markada çıkabilen sorun ama garantinin reddetmesi acayip.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Teknosaya gittim tanıdık bir arkadaş var cihazı getirin biz servise veririz dediler. Yarın öğlen param parça olmuş cihazımı götüreceğim. Bakalım ne olacak.

Sanırım direk teknosadan yollayınca daha yardımcı mı ne oluyolarmoş öyle dedi arkadaş

Son düzenleme:

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Teknosaya gittim tanıdık bir arkadaş var cihazı getirin biz servise veririz dediler. Yarın öğlen param parça olmuş cihazımı götüreceğim. Bakalım ne olacak.

Sanırım direk teknosadan yollayınca daha yardımcı mı ne oluyolarmoş öyle dedi arkadaş

Konuyu merak ettim nereye varacak acaba ? Gelişmelerden haber edermisiniz ? :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
telefonu açık göndermeleri çok enteresan geldi.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Bu konuda haklısınız fakat asus zenfone almayın diye bir genelleme yapmanız yanlış. Kısmet meselesi gibi yani kimininki sorunsuz olur kimi garantiden memnun kalır kimi ise çıldırır. Umarım en yakın zamanda haklı olduğunuz ortaya çıkar

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Ben 5 kuruş vermem asus a

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Bu konuda haklısınız fakat asus zenfone almayın diye bir genelleme yapmanız yanlış. Kısmet meselesi gibi yani kimininki sorunsuz olur kimi garantiden memnun kalır kimi ise çıldırır. Umarım en yakın zamanda haklı olduğunuz ortaya çıkar
Ne diyecek o zaman alttan mı alacak mağdur mu kalacak? Servis ona saygı göstrrmediyse o da onlara saygı göstermeyecek alttan almayacak. Kısasa kısas.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Sen kvk yüzünden asusa laf atmışsın ne alaka ?
Daha önce laptopumda sorun yaşanmıştım. Direk Asus ile iletişime geçtim bana sıfır ürün yolladılar.