Asus xj550 serisi laptoptan calisirken acayip sekilde ses gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

batuhankrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 sene oldu ve 1 haftadir bu sorun var ve cizirdiyor ve su kaynama sesi gibi ve plastik tik tik sesi geliyor ama hicbi sorun yok sadece ses geliyor kullanimda birseyi etkilemiyor ama cok kullanirsam bozulcak saniyorum fan sol tarafta ses sagdan geliyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu ses ve bu ses

nakrerkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fan sol tarafta ses sağdan geliyor demişsin ama aynı sıkıntıyı 2 senelik asus n550jv laptop da ben de yaşadım. ben arka kapağı söküp bizzat gözlemledim. tabi hemen belirtmekte fayda var asus 2-3 senedir arka kapak açılamasın diye elinden geleni yapıp neredeyse tek kullanımlık t4 tipi vidalar kullanıyor.siz siz olun hemen atlamayın arka kapağı sökmeye tedbirinizi bir şekilde alın.soruna gelecek olursak; benim modelde çift fan var. senin modelde de öyledir hele gtx1080 varken fansız düşünelemez tabiiki.ben de gt750m var ve fanından geliyordu bu ses.temizlemek falan işe yaramadı.fanı değiştirdim halloldu.kolay gelsin....

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
İlk videoda sabit disk kafa vuruyor gibi geldi. İkinci videoda yine sabit diskten okuma-yazma yaparken çıkan (genelde eskimiş ve sorunlu sabit disklerde karşılaştığım) seslere benzettim. Bilgisayar -özellikle açıkken- darbe aldı mı hiç?

batuhankrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
darbe almadi hic dusmedi. Sifirlayip vatana vericem bakalim kac haftada gelicek

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Benimde 550jx serisi. Kapattığımda uzun kısa olarak değişen bip sesleri geliyor. Garantiye yolladım fakat düzeltmediler.