Asus X556UQ-K kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

OguzhanYaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ocak ayında Asus X556UQ-K modelinde bir laptop aldım fakat bilgisayardan gereken performansı alamadığımı düşünüyorum. Ne gibi bir sorun var olabilir ? 4 kez servise gönderdim ama yazılımsal ya da donanımsal bir sorun olmadığını söylüyorlar görüşlerinizi bekliyorum.

İşletim Sistemi: Windows 10 Home Single Language
İşlemci: Intel Core i7-7500U CPU @ 2.70GHz 2.90 GHz
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 940MX 2GB
RAM: 12GB

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
gerekli performanstan kastınız açılma kapanma programları başlatma gibi durumlarsa ssd şart normal hdd ile sisteminiz ne olursa olsun bu şekilde performans alamazsınız

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
youtube da ekran kartınızın modeliyle oyun testlerine bakın orda görülenden düşükse bi sıkıntı vardır sürücü güncellemeyi deneyin experience ile oyunları optimize edin birde oyunda nvidia ekran kartının çalıştığından emin olun daha da olmuyorsa sıkıntı büyük :)

OguzhanYaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Optimize ediyorum fps düşüyor. Driveri hep güncel tutuyorum ekran kartıyla çalışıp çalışmadığını nereden anlayabilirim?

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
optimize edince fps düşüyorsa nvidia ekran kartı çalışmıyordur benimde başıma gelmişti benim bilgisayarımda nvidia açılınca power ışığı renk değiştiriyor asus da yok böyle bişey bildiğim kadar nvidia denetim masasından 3d ayarlarının yönetilmesi sonra tercih edilen grafik işlemciyi nvidia seçip uygulayın tamam diyip kapatın birde öyle deneyin muhtemelen çözülecektir sıkıntınız

yunusemre6117

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nvidia denetim masasına>Masaüstü(programın üst tarafında)>Bildirim alanında GPU etkinliği simgesi göster.
Bildirim alanında GPU etkinliğini görebilir ve hangi programın GPU'da çalıştığını görebilirsiniz.

OguzhanYaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu kendim hallettim arkadaşlar disk kullanımı %100 oluyordu ve dolayısıyla kasıyordu. Suan iyi durumda teşekkürler.

sinacem66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu kendim hallettim arkadaşlar disk kullanımı %100 oluyordu ve dolayısıyla kasıyordu. Suan iyi durumda teşekkürler.
aynı sorunu bende yaşıyorum şuan disk kullanımı %100 görünüyor ve ara sıra donuyor bilgisayar nasıl hallettiniz acaba yardımcı olursanız çok sevinirim en kısa zamanda dönmenizi bekliyorum