Asus X550VX DM324D Sakın Alma!

Bu konuyu okuyanlar

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Bu Modeli Sakın Almayın... Yazdıklarımı okuyun..

Arkadaşlar bilgisayarımı alalı yaklaşık 20 gün oldu ve bir hatayla karşılaştım. Bilgisayar 'donanımsal' olarak en ufak bir ısınmada kendini kilitliyor ve hiçbir tuş işlemez oluyor. Manuel olarak düğmeden kapatıp açana kadar da normale dönmüyor.
Biraz araştırdım ve bu modelin "BÜTÜN" hepsinde bu sorunun mevcut olduğunu keşfettim.
Bilgisayarımı garantiye göndereceğim. Çoğu sitede anakart değiştirildiğini yazmışlar ama sorunun çözülüp çözülmediği hususunda emin değilim.
Sonuç olarak siz de benim ve diğer bütün kullanıcılar gibi bu modelden almayın.
Markayı başlıkta yazdım ki arayanlar bulsun en üstte çıksın, ben düştüm başka kişiler de bu hataya düşmesin.

Konuyla ilgili farklı sitelerde linklere ulaşabilirsiniz :

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
servisten dönsün ondan sonra açsana düzelmezse yani...

nmnclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu çözen var mı şuan aynı sorunu yaşıyorum

nmnclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin düzeldi mi servisten sonra

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Arkadaşlar sorun anakart ile ilgiliymiş. Serviste anakart değişti ve sorun düzeldi
Fakat düzeldi diyorum ama bu sefer bazen kendiliğinden dzzt sesi geliyor saniyelik takılma olup kendiliğinden düzeliyor. En azından tamamen takılma olmuyor ama çok nadir olan bu olay da kafamı kurcalıyor tabi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama, maksimum ayarlarda oyunlar açtım hiçbir sıkıntı çıkarmıyor o arada bir gelen saniyelik dzzt sesi haricinde

nmnclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun anakart ile ilgiliymiş. Serviste anakart değişti ve sorun düzeldi
Fakat düzeldi diyorum ama bu sefer bazen kendiliğinden dzzt sesi geliyor saniyelik takılma olup kendiliğinden düzeliyor. En azından tamamen takılma olmuyor ama çok nadir olan bu olay da kafamı kurcalıyor tabi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama, maksimum ayarlarda oyunlar açtım hiçbir sıkıntı çıkarmıyor o arada bir gelen saniyelik dzzt sesi haricinde
Asus bu sorun çıkardı mı sizden kaynaklanıyor filan gibi

asusabvvvasus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu asususun garantı servısı kadar boktan bır servıs yoktur heralde sıyah ekran ısınma ve donma sorunlarından gonderdım format atıp yolladılar ılkınde ıkıncı gonderısımde yıne aynı sorunlar devm edıyordu sıvı teması olmus anakart degısımı ıcın 2500 lıra ıstıyorlar utanmadan sıvı teması falan olmadı bılgısayarı kullanamadım bıle kutusundan cıkartıp adam akıllı jsdkdflj utanmadan bıde sıvı teması dıyorlar tav edıyorlar ınsanı tabıkı ıstemedım anakart degısımını neysekı garantıden gelen bılgısayar hurdaya donmus hoparlorlerı calısmaz hale gelmıs klavye tam oturtulmamıs tuslara basıp basmadıgını bıle anlamıyorsun aranızda yasayan varsa aynı durumu yazın arkadaslar ya ben bahtsızım mıllet ıcındekı ocu bende ortaya cıkartıyo yada bunlar kullıyen oc bılemedım sız soyleyın :D

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
bu asususun garantı servısı kadar boktan bır servıs yoktur heralde sıyah ekran ısınma ve donma sorunlarından gonderdım format atıp yolladılar ılkınde ıkıncı gonderısımde yıne aynı sorunlar devm edıyordu sıvı teması olmus anakart degısımı ıcın 2500 lıra ıstıyorlar utanmadan sıvı teması falan olmadı bılgısayarı kullanamadım bıle kutusundan cıkartıp adam akıllı jsdkdflj utanmadan bıde sıvı teması dıyorlar tav edıyorlar ınsanı tabıkı ıstemedım anakart degısımını neysekı garantıden gelen bılgısayar hurdaya donmus hoparlorlerı calısmaz hale gelmıs klavye tam oturtulmamıs tuslara basıp basmadıgını bıle anlamıyorsun aranızda yasayan varsa aynı durumu yazın arkadaslar ya ben bahtsızım mıllet ıcındekı ocu bende ortaya cıkartıyo yada bunlar kullıyen oc bılemedım sız soyleyın :D

Anakart probleminden dolayı garantiye gönderdim. Anakartı ve klavyeyi değiştirmişler. Buradan anladığım sonuç, anakartı değiştirirken klavyeye hasar vermiş olmasıydı. Bilgisayar geldi klavyeyi düzgün takamamışlar klavye çalışmıyordu. Üstüne anakart da problem çıkarmaya devam ediyordu. İkinci kez gönderdim klavyeyi düzgün takmışlar anakartı da yeniden değiştirmişler şimdilik hiçbir sıkıntı çekmedim. Çektiğim tek sıkıntı Assassin's Creed Origins oynarken 1-2 saatten sonra bilgisayar aşırı ısındığı için kendini kapatıyor. O da normal mi yoksa anakartta hala sorun var mı bilemedim :)