asus tuf gaming fx504 aşırı gürültülü çalışma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

İdiamin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba üstteki serinin ge modelini sipariş etmiştim bugun elime ulaştı yarın iade edicem galiba :/laptop o kadar gürültülü çalışıyor ki ara ara uçak kalkışındaki ses gibi, bu gibi sorunları yaşayan var mı iade veya değişim yerine servise gönderelim derlerse kabul etmeyeceğim sizce nasıl bir yol izlemeliyim teşekkurler şimdiden

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Üründe çift fan olduğu için gayet normal bir durum. Oyunlarda veya bilgisayara yük bindiği anda fanlar turbo moda geçiş yapar bunu bazı bilgisayarlarda siz ayarlarsınız bazılarında otomatik olur ben sorun olduğunu sanmıyorum. İlk defa gaming laptop kullanıyorsunuz galiba?

İdiamin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen öyle ilk defa kullanıyorum ve dediğiniz gibi çift fanlı ama sorun şurda ki ben oyun yüklemeden hiç zorlamadan bu oluyor.Dediğinize göre fanları manuel ayarlamalı bir bilgisayar olsa gerek.Ayrıca tam emin değilim fan değil de harddiskten de mi geliyor acaba diye de aklıma düştü, sabit bir ses de değil sanki bir yere sürtüyormuş gibi ve ara ara oluyor.Moralim çok bozuldu açıkcası umarım dediğiniz gibidir.Eğer sürekli böyle olucaksa oyun harici dizi izlemek veya internette dolaşmak için gerçekten rahatsız edici bir durum.Benim şuanki laptop gaming modeli değil yine asus K56C serisi ve aradaki bu ses farkını görünce problem oldugunu düşündüm.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir önceki cevabı yazarken bu sefer de warning, bios upgrade is processing dont turn off your computer uyarısını alıyorum ve altta yüklenmesi gereken çubuk hiç bir şekilde yuklenmiyor bir bu eksikti :( Mause takınca hareket de etmiyor kapatırsam zarar verir mi?En son bilgisayarı kapatmadan masaüstü açıkken ekranını kapatıp ona baglı olan mause u çıkardım ve şuan hala donmuş vaziyette hiç bişey yapamıyorum yüklenen bişey de yok

Son düzenleme: