Asus Rog GL703-VM

Bu konuyu okuyanlar

Goktugx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Asus çok önerildiği için asus leptop aldım.Fakat çok muzdaribim bu konuda,bilgisayarda acayip bi ısınma sorunu oluyor.Anlamadım gitti,kendini soğutamıyor mu yoksa hava sürkülasyonu mu olmuyor bi türlü çözemiyorum.Bilgisayarı alalı 1 ay oldu ve korkuyorum verdiğim paranın erimesine açıkcası.Pek anlamadığım için bilen birilerine danışmak istedim açıkcası.
Örn: Pubg oynarken 15 dakika içinde 85 ila 90 derece cpu/80-85 derece arası gpu oluyor.
Çok fazla ya bu değer fanlar falan uçuyor,asusun canlı desteğine yazdığımda normal falan diyorlar ama hiçte normale benzemiyor.İnternette leptopumun ısı değerleriyle ilgili videolar izlediğimde 80 dereceyi geçmediğini görüyorum cpu’un acaba garantiye mi göndermem lazım çözemedim.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
oyun içi değerleri MSI Afterburner ile paylaşabilir misiniz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhabalar;

2 fan çıkışına sahip 17.3" bir bilgisayarın bu kadar ısınması normal değil kesinlikle.Tam olarak ısı değerlerini paylaşabilir misiniz?

Reaksiyon puanı
16,118
asus normal diyorsa normal termal macunu değiştirtsin ...

Goktugx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

2 fan çıkışına sahip 17.3" bir bilgisayarın bu kadar ısınması normal değil kesinlikle.Tam olarak ısı değerlerini paylaşabilir misiniz?
Tam olarak bir ısı değeri yok sabit değil yani ben korkudan kapattığım için en fazla 45 dakika oynayabildim o sorada cpu 91 gpu 88 idi normalde bunu yapmaması lazım çözemedim.. yarın msı afterburn ile yapacağım o zaman resim halinde yada video şeklinde yükleyeceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhabalar,
Yarın öğlen gibi paylaşacağım..lanet şey roket gibi çalışıyor.

asus normal diyorsa normal termal macunu değiştirtsin ...
1 ay oldu alalı macunle pek alakası yok bence olsa bile gpunun çıktığı derecede inanılmaz

Merhabalar,

Merhabalar;

15 dakika falan oynadım şaka gibi

http://i.hizliresim.com/lONBmk.jpg

http://i.hizliresim.com/oONno2.jpg

Son düzenleme:

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Tam olarak bir ısı değeri yok sabit değil yani ben korkudan kapattığım için en fazla 45 dakika oynayabildim o sorada cpu 91 gpu 88 idi normalde bunu yapmaması lazım çözemedim.. yarın msı afterburn ile yapacağım o zaman resim halinde yada video şeklinde yükleyeceğim.

Yarın öğlen gibi paylaşacağım..lanet şey roket gibi çalışıyor.

1 ay oldu alalı macunle pek alakası yok bence olsa bile gpunun çıktığı derecede inanılmaz

15 dakika falan oynadım şaka gibi

http://i.hizliresim.com/lONBmk.jpg

http://i.hizliresim.com/oONno2.jpg
Hocam bu sıcaklıklar normal değil. Tavsiyem video fotoğraf vs. gibi delillerle cihazı servise gönderin. Bilgisayarınız bu sıcaklıklar da zarar görür.

Reaksiyon puanı
16,118
bişey olmaz termal sınırı 100derece.

Goktugx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün asusun servisiyle konuştum servise göndermenizi istiyoruz dediler bakalım yollayacağım fifa 18 gibi bir oyunda bile 85 dereceye çıkıyor fps kaybına götürmeye başladı artık asus pişmanlıktır..